Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki vs Budapesti egyetemist...

Vidéki vs Budapesti egyetemistának jobb lenni?

Figyelt kérdés

A jobbat relatíve értem, kinek mi a jobb, nyilván.

Szerintem a vidéki egyetemvárosok hangulatosabbak és mindenképp olcsóbban megúszható.

Vidéki egyetemváros alatt Pécsre, Szegedre és Debrecenre gondolok, én a többi várost (mint pl. Miskolc, Nyíregyháza) ahol van egyetem, nem tartom egyetemvárosnak és szerintem nincs is meg a hangulatuk.



2019. dec. 7. 18:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg az az egyetemváros, ahol az egyetem az adott város meghatározó része - nagyságát, befolyását, létszámát tekintve. Akkor - ezen az alapon - Keszthely, Nyíregyháza, Szolnok, Gyöngyös stb. stb. is egyetemváros?

Nem!

Csak egyetemi város.

2019. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, ha ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, inkább ne is menj egyetemre :D olyan dolgokat adsz a számba, amiket nem is mondtam! Sőt, homlokegyenest az ellenkezőjét adod a számba!


Na de akkor még egyszer: egyetemváros, kertváros, belváros. Ezek a fogalmak VÁROSRÉSZEK.


Ilyet, hogy "ha egy városnak van kertváros nevű része, akkor az kertváros, egy büdös árva szóval nem állítottam". Nem és értem, honnan jött ez a kijelentés.


Olyan VÁROSTÍPUS, hogy "egyetemváros" nem létezik! Az "egyetemváros" kifejezés egy városrészt takar, amióta világ a világ


[link]


Jééé, az összeshez az van írva, hogy városrész :D

2019. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
35%
*Nem is értem
2019. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Ne fárassz már, légyszí. Unatkozol?
2019. dec. 8. 14:44
 25/37 A kérdező kommentje:

A #21 érti, mit akarok mondani.

Te nem bírod megérteni.

2019. dec. 8. 14:46
 26/37 anonim ***** válasza:
19%

"Te nem bírod megérteni."


Te nem fogalmaztad meg értelmesen, ráadásul olyan dolgokat adtál a számba, amiket nem is mondtam.


Az egyetemváros pedig DEFINÍCIÓSZERINT egy városrész, semmi több. Ha a 21-es logikáját néznénk, akkor Budapest sem egyetemváros, mert Budapestnek nem az egyetem a legfontosabb funkciója.

2019. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
52%
Én Pestre készülök, nem azért, mert oda vágyom, hanem mert csak ott van olyan szak amit tanulni akarok. Jelenleg Debrecenben tanulok(nem egyetemen), egy szartelep minden értelemben(nem itt lakom eredetileg), eredetileg Borsodban lakom, és maradnék a helyi egyetemen, ha lenne olyan szak ami érdekel, de sajnos nincs. Hát gyűjtök az ottani életre, és egy kocsi mindenképp alap lesz, bár kétlem, hogy létezik még egy olyan város ahol annyira szar a tömegközlekedès, mint Debrecenben, hogy lezavarnak a buszról, ha van érvényes jegyed is, nem áll meg a busz, kötekszik a sofőr, nem enged felszállni, nem hajlandó jegyet adni, stb. Ezekből van a legjobban elegem.
2019. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

Előző:

"... bár kétlem, hogy létezik még egy olyan város ahol annyira szar a tömegközlekedès, mint Debrecenben, hogy lezavarnak a buszról, ha van érvényes jegyed is, nem áll meg a busz, kötekszik a sofőr, nem enged felszállni, nem hajlandó jegyet adni, stb."

Világos:

Érvényes jeggyel lezavar a kötekedő sofőr arról a buszról, amelyik nem akar megállni, így nem enged felszállni, ráadásul jegyet sem ad!

A rohadt életbe, ilyen helyről menekülj is, nem neked való...:)

2019. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
57%
28, bárcsak ennyi probléma lenne a várossal, de ez csak egy pár példa volt a sok közül. :)
2019. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam ilyet Debrecenben. Többször is előfordult, hogy pl egy 1000-esből nem tudott visszaadni, és akkor vagy megveszem annyiert, vagy menjek a francba. Kedves. De azért nem mindenki ilyen. A vilivel meg semmi gond, 5 percenként jár.
2019. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!