Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudomány Egyetem vagy...

Szegedi Tudomány Egyetem vagy Semmelweis egyetem?

Figyelt kérdés

Az általános orvosi karra lennék kíváncsi. Minden előnyére, hátrányára. Milyenek az oktatók, milyen az oktatási színvonal. (pl.: semmit nem tanítanak, csak szivatnak. Vagy tanulással azért hozható a jó átlag stb...)

Valamint kíváncsi lennék arra is, hogy milyen a hallgatói közösség mind két egyetemen. Aki oda ment esetleg megbánta, ha igen miért? Nagyon örülnék egy részletes beszámolónak, azoktól akik ezekre az egyetemekre járnak.



2020. jún. 15. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerész vagyok szegeden. Vannak olyan tárgyaim, amik az orvosi karhoz tartoznak, orvosis oktatók tartják őket.

Röviden leírva: megkeserítik az életem.

Nyilván vannak a karon olyan oktatók, akik nagyon kedvesek meg nagyon segítőkészek, de az orvosis ismerőseimtől is azt hallom, hogy megy gyakran a szivatás meg alázás. A pár tárgy során ami az orvosihoz tartozik, nekem is ez a tapasztalatom.

Sotéról nem tudok nyilatkozni, de szerintem örökérvényű dolog, hogy minden egyetemen vannak jó és rossz oktatók, van ahol jól fel van építve az egyik tárgy követelménye, míg a másiké nem és fordítva.

2020. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Itt olvasd el a válaszokat, kb lefedi amire kíváncsi vagy.

2020. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol vannak jó és rossz oktatók. Egyéb tényezők alapján dönts:



- Melyik városban élnél szívesen 6 évig?

- Kollégium hozzáférhetősége, állapota, ára

- Albérlet árak

- Közlekedés (mennyit kell utazni a oktatási épületek között, mennyi a bérlet, vagy esetleg gyalogtávon belül vannak)

- Egyetemi programok

2020. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3asnak:

Ezek a tényezők alapján nem tudok dönteni, ezért nem ilyeneket kérdeztem.

Ugyanis Szeged mellett születtem, viszont jelenleg Pesten dolgozok. Szóval mind2 helyen jártas vagyok és szeretem mind2 várost. A bérlet pedig mind2 helyen 3500-4000 körül van, ami teljesen elfogadható szerintem. És mindkét helyen könnyen megközelíthető az egyetem. Szóval engem kifejezetten az egyetemi kör érdekel. Valamint amiket a kérdésemben is írtam. Mert hallottam olyanokat, hogy a SEn nemis ismerik egymást az emberek, csak versengenek. Míg szegeden összetartó közösség van. Ilyenekre lennék kíváncsi.

Valamint pl. Hogy van e aki megbánta hogy ide ment stb


Az első 2nek köszönöm a választ, hasznos volt.


Jöhetnek még válaszok :D

2020. jún. 18. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Szegeden szerintem összetartanak az orvosisok. Sőt, úgy alapból a SZOTE. Szoktak közös programok lenni, de a kolisok meg kifejezetten összetartóak. 2 orvosis koli van, szerintem mindkettő okés, szoktak ott is programokat csinálni aztán jó bulik szoktak lenni. Ahhoz képest, hogy milyen sokan járnak orvosira, nagyjából ismerik egymást az emberek.
2020. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

El ne hidd, hogy SE-n mindenki áttapos mindenkin és a csak úgy lehet túlélni, ha egy kőszívű, többieken átkönyöklő gyökérré válasz. Itt is ugyanúgy tudsz barátokat szerezni, közösségbe tartozni. Szerintem nem is lehet úgy elvégezni ezt az egyetemet, ha nem adja be a közösbe mindenki azt amije van. Biztos vannak élősködők, akik sosem adnak semmit, ellenben mindig kiveszik azt ami nekik kell, de ezekkel nem kell túl sokat foglalkozni.


Eredeti kérdésre válasz:

Szerintem tanulással hozható a jó átlag. Szerencse is kell hozzá természetesen, de ha rendesen tanulsz nagy veszély nem fenyeget. A tanárok egész jó fejek amúgy, most távoktatáson is segítőkészek voltak, alapból is bármikor kérdezhetsz tőlük előadáson, a legtöbbet emailben is nyugodtan keresheted.

A közösség is jó, nem bántam meg hogy ide jöttem, nagyon sok új barátom lett. Vannak hallgatói szervezetek, amik programokat szerveznek, azokhoz is bátran csatlakozz, ha esetleg a SE mellett döntesz. Az évfolyamról is azért nagyjából ismerem az embereket, legalább látásból. De ha csatlakozol ilyen hallgatói szervezethez (pl. BOE, IÖCS, HÖK), akkor más karokról, évfolyamokról, sőt egyetemekről is szerezhetsz új ismerősöket.

2020. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, hova mentél?
2020. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!