Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy akinek nem...

Miért van az, hogy akinek nem megy a matek azzal semmi baj nincs, mert "jaj a matek nehéz", de akinek nem megy például a biológia az hülye és lusta?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ezt hallom/tapasztalom pedig nem hinném, hogy pl.: a gyökvonást nehezebb lenne megérteni/megtanulni, mint mondjuk a nagyagy működését. (Nekem az utóbbi lehetetlen küldetésnek tűnik és persze megértem, ha más meg a gyökvonással van így. De akkor miért nem vagyunk vagy mindketten hülyék vagy egyikünk se?) Ennek ellenére rengeteg tanár és a diákok többsége is így vélekedik az én környezetemben. Persze lehet én vagyok rossz környezetben...

Mindenkinek meg vannak az erősségei és gyengeségei, mi más abban ha valaki matekból jó és bioszból rossz, mintha matekból rossz és bioszból jó?


Lehet, úgy tűnik panaszkodni akarok csak, de engem csak az ok érdekelne.



2020. nov. 30. 20:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

"Minket anno haza se engedtek suliból délután ha valami kötelező érettségi tantárgyból 1-est kaptunk hanem a könyvtáros felügyelete mellett be kellett ülni könyvtárba és ha megtanultad az anyagot akkor neki felmondani."


Tehát korlátozzák a jogaikat?xD

2020. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
37%

Az ő saját érdekükben.

Persze ma már ez nem lehetséges, kivéve, ha a szülő megengedi.

2020. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
78%
Lefogadom, hogy nem vitték semmire tanulás terén ezzel. Az érettségikre én szinte semmit se tanultam, mégis felvettek egyetemre. Ezzel azt akarom mondani, hogy aki érdemes rá, ő korlátozás nélkül is megcsinálja. Ha valakit kényszerből taníttatnak, nem biztos, hogy ettől viszi is valamire a tanulásban. Egy érettségi dedó szint, aki akarja megcsinálja. Engem is riogattak a hülye tanárok, hogy 4 év anyaga... négy év anyaga... Aztán dedó az egész.
2020. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
37%

#13 Egyetértek. Bár én még a teljes érettségiig nem jutottam el, viszont előrehozottat megcsináltam angolból. Nulladik évfolyamban tanultam angolt utoljára, hogy meglegyen a nyelvvizsga, utána nem érdekelt az egész. Kettessel, hármassal elevickéltem.


Megcsináltam az osztályozót ötösre illetve érettségi is 5-ös lett.

Lófsz volt az egész, nyelvtanilag alig volt helyes mondatom szóbelin, csak mondtam szavakba öntve folyamatosan ami eszembe jutott. Aztán majdnem maximális pontszámot kaptam.


Ennek alapján nem lesz nagy kunszt a többi tantárgy sem, tekintve, hogy másból 4-esre állok átlagosan nem pedig kettesrr.

2020. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
58%
Ma 18:47 vagyok. A koronás időben érettségiztem, egyetemre járok most. Az igaz, hogy az érettségim nagyon szarok lettek a várthoz képest, viszont pluszpontokkal felvettek, az is igaz, bár volt benne nem tanulmányi pluszpont is, meg az emelt érettségimért. Konkrétan gimiben egy töri tz nehezebb volt mint a töri érettségi, bár szivatott a tanár belőle. A magyar az ötös lett, pedig szinte semmit se tanultam rá. Nem is értem, hogy a barom tanárok elhiszik, hogy erre rendesen tanulni kell? Bőven nem kérnek olyat számon, amihez a 4 éves anyagot tudni kéne. Még 1 éveset se kell. Bezzeg azok a barmok meg riogatnak kilencediktől, hogy érettségizni kell, 4 év anyag.
2020. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
19%

"Bőven nem kérnek olyat számon, amihez a 4 éves anyagot tudni kéne. Még 1 éveset se kell."

Nem azért kell tudni 4 év anyagát, mert olyanok a kérdések, hogy mindegyikre 4 év anyaga a válasz (nyilván idő se lenne rá, hogy annyi mindent elmondjon vagy leírjon minden vizsgázó), hanem azért, mert a 4 év folyamán tanult dolgok közül kb. bármi előfordulhat: az is, amit 9.-ben novemberben tanultál, az is, amit az utolsó évben, és közte bármi.

2020. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
39%

Hát mondhat bárki bármit, én 40 évesen két diplomával a kezembe nem tudnék már leérettségizni.


Ráadásul annak idején én matekból végig 4-es voltam a gimibe, az érettségin meg éppen, hogy meglett a kettes.


Szóval nem lehet az olyan könnyű, maximum szerencsétek volt.

2020. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Teljesen iskolafüggő, hogy mennyire nehéz. Hogy mennyire paráztatnak be, az meg főleg tanárfüggő, meg szülőfüggő.
2020. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Nem azért kell tudni 4 év anyagát, mert olyanok a kérdések, hogy mindegyikre 4 év anyaga a válasz (nyilván idő se lenne rá, hogy annyi mindent elmondjon vagy leírjon minden vizsgázó), hanem azért, mert a 4 év folyamán tanult dolgok közül kb. bármi előfordulhat: az is, amit 9.-ben novemberben tanultál, az is, amit az utolsó évben, és közte bármi."


Akkor azt mivel magyarázod, hogy fullba beleszartam és mégis felvettek az egyetemre, miközben bőven nem tudtam a 4 év anyagát?

2020. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Ja, és nem segített se a tanár se a padtárs.
2020. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!