Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hitelesnek fogok...

Szerintetek hitelesnek fogok tűnni így?

Figyelt kérdés

Most megyek gimibe, és szeretnék egy olyan Youtube videónaplót írni, amivel tudnék segíteni történelemből, és földrajzból középszinten illetve emelt szinten, az adott évben érettségizőknek. Csak attól tartok hogy, amiatt hogy most megyek gimibe, ezáltal a korom miatt okoskodó sznobnak fognak nézni. De folyton jártam történelemversenyekre, díjakat nyertem pontosan eddig 3-at (mivel általánosban még nem sok lehetőségem van rá). Úgy érzem hogy történelemből, és földrajzból feltudnám segíteni az érettségizőket a vizsgára. Töriből nincs olyan ami nem érdekelne, úgyszintén a földrajzban sem.



Szerintetek vágjak bele? egyébként az lesz a csatornám új neve hogy, Diáktanár:A történelem és földrajz csodálatos világa.



2021. máj. 1. 22:19
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Én tanárnak tanulok, töri-magyar szakpáron. Nagyon jó, hogy lelkes vagy, de ez még korai. Ha tényleg segíteni akarsz, akkor majd 11.-től próbálj meg korrepetálást vállalni, az gyakorlásnak jó. Nem ajánlom a nagyközönség számára gyártott tartalmat gimisként. Egy, mert semmilyen szakképzettséged nincs,kettő, mert nulla tapasztalod van még a tananyag szintjén. Nem leszel hiteles, kicsit sem. Nem véletlen tanulják a tanárok is 6 éven át ezt.

Plusz, időd sem lesz rá, főleg nem az első két évben. Ne akarj diákként tanár lenni! Nem is értesz hozzá, nem is feladatod! Majd ha bekerülsz egyetemre, akkor már sima liba! Sokkal jobb lenne, ha várnál még! Ne légy türelmetlen! Mellesleg, élvezd ki inkább a gimit, és csinálj valami olyat is, amit nem kapcsolódik a tananyaghoz (szorosan). Szimplán azért, mert ki fogsz égni! Légy egy kicsit kamasz is! Egyetemen eleget fogsz még tanulni. Nem mondom, hogy gimiben ne tanulj, de ne felejts el élni sem!


Ui: Ne haragudj, de a csatornanév borzasztó...nagyon gyerekesen hangzik. Én már csak a neve miatt sem érezném hitelesnek.

2021. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Kedves 11.-es.


Tudom, hogy még fiatal vagyok ebbe belevágni, de ismerek én olyan személyt is, aki 17 évesen egyetemistákat korrepetál angolból, németből mert nagyon jó belőle. Nos nekem is vannak barátaim attól hogy ennek a két tantárgynak a strébere vagyok. Rajtam kívül van még 3 közeli barátom, akik mind jók valamiben. Az egyik Kémia-Fizika-Matek-Biosz, a másik Ének-zene, Angol, A harmadik pedig Info, Magyar, Német. És tervben van hogy 4 csatornát készítünk amiben az lesz a közös hogy Diáktanár:A.... és a ..... csodálatos világa. Tehát erről én, lehet furán hangzik, de készítettem egy nyilatkozatot, ha 10.-én visszamegyünk akkor alá is írjuk, mind a 4 példányt. Azért akartam nyilatkozatba foglalni, mert a jog sem áll távol tőlem. Úgyhogy mi ilyen stréberek vagyunk, annak ellenére hogy egyikünk sem kitűnő.

2021. máj. 2. 15:43
 13/46 anonim ***** válasza:
94%
Ezt én nem strébernek nevezném. De cuki a naivitásod.
2021. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de akkor tényleg mi a kérdésed értelme? Többen is mondtuk a korábbi válaszokban, hogy nem leszel túl hiteles még akkor sem, ha kimondottan jó voltál ezekből a tárgyakból általánosban. De úgy tűnik, hogy egyik válasz kritikája sem érdekel. Akkor meg felesleges volt feltenni a kérdést, ha úgyis megcsináljátok...

30 éves orvosokat nem vesznek néhányan komolyan az életkoruk miatt, pedig legalább 6 évig jártak orvosi egyetemre, utána szakvizsgáztak stb. Ugyanez tanárokkal, láttam már szülőt kiakadni azért, mert nem akarta, hogy egy "fiatal fruska" tanítsa a gyerekét. Itt felnőtt, diplomás emberekről van szó, akik mégcsak nem is a saját hibájukból hiteltelenek egyesek szemében, hiszen megvan a megfelelő végzettségük. Neked semmi felmutatható eredményed sincs. És ezt tényleg nem bántásból írom, de az általános iskolai bizonyítvány nem eredmény. Nekem simán ötös lett az emeltem töriből pár éve, de eszembe nem jutna ennyi tudással másokat bármire is felkészíteni, még ha amúgy érdekelne is a "tanítás" része. Nincs végzettségem és közel sem tudok mindent, hiába érdekel amúgy a téma.

Ezt sem bántásnak szánom, én is voltam ennyi idős, nem is olyan nagyon régen, de valóban gyerekesen hangzik a csatorna neve, és több kommented is. A fejedbe vetted ezt az ötletet, és abszolút nem érdekel, hogy ki mit mond. Hidd el, nem rosszindulatból írjuk neked ezeket, hanem mert szerintem mind idősebbek és tapasztaltabbak vagyunk nálad. Mint mondtam, nemrég voltam végzős, és bocsi, de messze elkerültem volna egy 9.-es videóját az érettségi anyagról. Vezetni is olyantól tanul az ember, akinek már hatalmas tapasztalata van ezen a téren. Nem olyantól, aki gondolkodik a jogsi megszerzésén.

És gondolj bele abba is, hogy Youtube-on (gondolom ott akarjátok csinálni a videókat) kevésbé lesznek segítőkészek az emberek, és biztos lesznek olyanok, akik nem fognak túl pozitív dolgokat kommentelni. Minden videó alatt vannak kötözködő emberek, és nehogy azt hidd, hogy a ti esetetekben majd visszafogják magukat.

Semmi bajotok nem lesz attól, ha vártok még pár évet. 11.-es (vagy inkább egyetemista) korodban jóval tisztábban fogod látni ezt a helyzetet, és magát az érettségi felkészítést is remélhetőleg. Nem kéne elsietni a dolgot.

2021. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Én érettségizőként pofátlankodtam ide. (10-es vagyok). Amúgy sem nézek ilyeneket, ha van valami gondom, akkor megnézem a megoldó kulcsot vagy a tanáromhoz fordulok. Tanácsot hidd el, annyit kaptunk mindenből, hogy leszakad a padlás. Az utolsó hetekben, napokban nálad sokkal hitelesebb forrásból (pl zanzatv, studium generale) tanulunk és nézzük a videókat. Sehogy sem jutna eszembe, egy általános iskolás/ épphogy gimis gyerek videóját megnézni, akármennyire is penge lehet a 2 tárgyból.

Illetve az szép és jó, hogy bejött a haveroknak is az élet és egyetemistát korrepetálnak, de amúgy mire föl? Talán van C1/2-es nyelvvizsgájuk az adott nyelvből? Meg amúgy pénzért teszik 0 módszertannal? Vagy az alapján tanít, ahogy a saját tanára tanította neki? Az még erkölcsileg is gyenge, más tollával nem ékeskedünk. Azért remélem pénzt nem kérnek érte. Meg azért az is balek, aki 0 szaktudású konkrétan gyerektől tanul.

Szerintem felejtsétek el vagy baráti alapon kisebbeknek segítsél csak.

2021. máj. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

11-es válaszoló vagyok.


Kedves Kérdező!


Látom, nem jött át a lényeg...fantasztikus, hogy két tárgynak is a "strébere" vagy, de ez édeskevés ahhoz, hogy oktatni tudj anyagot közoktatásban tanulóknak. Hol marad a szakmódszertan? Gyakran végzett, diplomás tanárok nem tudnak értelmesen tanítani, annak ellenére, hogy kiválóan értik és tudják a szaktárgyukat. Akkor te, mint 8 általánost végzett személy akarnál érettségire, főleg emeltre, nálad idősebb diákokat felkészíteni? Ne haragudj, de ez viccesen hangzik.

Én is kiemelkedő voltam töriből, mégsem jutott eszembe, hogy nálam idősebbeknek próbáljam átadni az anyagot. Hiányzik belőled az alázat! Örülök, hogy érdeklődsz a két tárgy iránt, de kérlek, ne feledd el azt sem, hogy 14-15 éves vagy! Nem dolgod nálad idősebbeket érettségire felkészíteni! Ha annyira szeretnél tudást átadni, javaslom a kötelező 50 óra keretein belül általános iskolások korrepetálását.

Az meg, hogy valaki 17 évesen egyetemistákat oktat, szép és jó, de ad egy, milyen eredménnyel? Ad kettő, azért a nyelvet másképpen kell oktatni, mint a törit. (Ezzel nem lenézem a nyelvoktatást, ez tény.)

Gondolkozz el egy kicsit azon, amit itt többen is tanácsoltunk! Az ötleted nem rossz, de meddő, mert még nem tartasz ott az életben! Tudom, hogy ezt nehéz elfogadni, mert éppen próbálgatod a szárnyaid, de esetleg próbáld meg más formában megvalósítani a terveid, ezt a konkrét elképzelést meg tedd félre, és vedd elő 5-6 év múlva. Akkor már elég idős leszel!

2021. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim válasza:
100%
Szerintem ha mindenképpen szeretnél videókat készíteni ilyen témában, az érettségi felkészítés helyett foglalkozhatnál egy-egy érdekes témával, amit kötetlen módon bemutatsz, vagy érdekes történelmi/földrajz tényekkel. Így el tudod kezdeni a csatornád, feliratkozhatnak az érdeklődők és késöbb esetleg (több tapasztalattal) készíthetsz érettségi anyagot.
2021. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem pontoztam még le senkit, azt is megértem hogy miért van valakinek aggálya emiatt, jogosan. De nem csak az érettségiseket próbálnánk felkészíteni, hanem alapismereteket átadni abból amikben jók vagyunk. Aki érettségis és meglátja bennünk a tudást, az lehet képes tanulni belőle. Nyilván nem én szeretném felkészíteni őket az érettségire, az a tanárok, és elsősorban az ők dolga. Csak egy kis lelket szeretnénk beléjük önteni, pont amiatt hogy mi még fiatalok vagyunk és nekik próbálunk segíteni. Ez inkább motiválást adna a diákoknak, nem elsősorban lexikális anyagot. Persze előadásokat is fogunk tartani, ha mindannyian aláírjuk a "szerződést". A névváltoztatást pedig megfontoltuk, és szavazással megszavazunk valami jó nevet.
2021. máj. 2. 20:38
 19/46 A kérdező kommentje:
17.-es. Igen pont ez a célom, de azért az érettségiseknek is készülök videóval.
2021. máj. 2. 20:40
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szintén én vagyok, az érettségiző. Egy kis töris videótól még nem lesz motívációnk és ezzel lelket sem öntesz belénk. Az ilyeneket mindenki megoldja saját baráti körében. Te magad is mondtad, hogy ez a tanár dolga, hogy felkészítsen minket. Nem bántásból, de hidd el, nem a te videóiddal fogják megtanulni a törit/föcit. Ha nagyon ragaszkodsz az ötletedhez, akkor az általános iskolásoknak csinálj “butított” verziót. Ilyen anyagért fél karomat odaadtam volna, hogy a mindent is kérdező tanáromhoz jól fel tudjak készülni. Általában ez a tanítós korrepetálós dolog is úgy megy, hogy az idősebb tanít lefelé korban, tudásban kisebbeket és nem fordítva.
2021. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!