Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hitelesnek fogok...

Szerintetek hitelesnek fogok tűnni így?

Figyelt kérdés

Most megyek gimibe, és szeretnék egy olyan Youtube videónaplót írni, amivel tudnék segíteni történelemből, és földrajzból középszinten illetve emelt szinten, az adott évben érettségizőknek. Csak attól tartok hogy, amiatt hogy most megyek gimibe, ezáltal a korom miatt okoskodó sznobnak fognak nézni. De folyton jártam történelemversenyekre, díjakat nyertem pontosan eddig 3-at (mivel általánosban még nem sok lehetőségem van rá). Úgy érzem hogy történelemből, és földrajzból feltudnám segíteni az érettségizőket a vizsgára. Töriből nincs olyan ami nem érdekelne, úgyszintén a földrajzban sem.



Szerintetek vágjak bele? egyébként az lesz a csatornám új neve hogy, Diáktanár:A történelem és földrajz csodálatos világa.



2021. máj. 1. 22:19
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kommentek alapján egyértelmű, h nem kennél hiteles.
2021. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
63%
Szólj, ha elkészítettétek az első videót, érdekelne :)
2021. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy ilyen lelkes vagy, meg hogy van valami, ami ennyire érdekel, meg hogy már ilyen fiatalon van egy célod, hogy te tanár akarsz lenni.

Azonban a kérdésre válaszolva, ezt szerintem napold el. Majd tényleg ilyen 11. évfolyam felé, vagy attól fentebb kezdj el gondolkodni ezen a csatornán.

Láttam, hogy írod, hogy vannak olyan barátaid, akik 17 évesen nyelvből korrepetálnak. A nyelv az teljesen más dolog, azt ne vegyük egy kalap alá, valamint te is érzékeled szerintem (hiszen te írtad), hogy egy 17 évesről beszélünk. Azért ő nem épp most lépett ki az általánosból...

18-19 évesen, érettségi előtt nem egy 15 éves "gyerek" videóit nézegetik az emberek. Ha annyira szeretnél segíteni az érettségi előtt állóknak, dolgozd ki az érettségi követelményrendszer alapján a tételeket, amiből fel tudnak készülni, és csinálj egy blogot/drive-ot, ahol megosztod ingyen.

Ha érettségire készül az ember, akkor olyantól tanul, akinek van fogalma az érettségiről, belelát abba, rendelkezik a megfelelő képzettséggel, túlvan rajta jó eredménnyel és azt bizonyítani is tudja. Nem hiszem, hogy te 15 évesen érettségiztél már, de javíts ki, ha tévedek. Lehet, hogy most azt hiszed, nagyon egyszerűek ezek a tárgyak, és minden tudást át tudnál adni, de hidd el, nem véletlen, hogy nem 15 évesen érettségiznek a diákok, hanem 4-5 éves középiskolai képzés után.

Azonban úgy veszem észre a hozzászólásaidból, te ezt már eldöntötted, hogy meg akarod csinálni, és próbálsz meggyőzni mindenkit, hogy ez miért is lenne jó, miért is jó ötlet. Hallgass rájuk, senki nem bántani akar, vondd le a következtetéseket.

Ha mégis annyira videókat szeretnétek gyártani, szerintem akkor csináljatok az általános iskolásoknak ilyen segítő videókat, hogy jobban megértsék a tananyagot.

Remélem nem veszed rossz néven, amit írtam, nem "bántásnak" szántam.

2021. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
22-es. Valószínű május 17-körül fogjuk feltenni az elsőt. Majd ide kiírom a linket.
2021. máj. 3. 10:44
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várjál. A politika, emberek megítélése stb (pl. Rákosi, Sztálin, Nagy Imre, Amerikai elnökök stb) gyerekfejjel más mint 18-19 évesen. Szerintem várj még egy kicsit. Vagy kezdd el a kisgimis/5-8as törit. Vagy mondjuk a kilencedikes törit. Sok sikert :) majd szólj ha lesz videó
2021. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
rendben, ha megcsináljuk az elsőt (május 17.) akkor kiteszem a linket.
2021. máj. 3. 17:49
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Kellett egy kis idő, hogy összeszedjem a gondolataimat ezzel az egésszel kapcsolatban. Nagyjából a kommentek olvasása alatt sikerült, de egyre kevésbé értettem a kérdés létjogosultságát. Maga az elképzelés, hogy érettségiben segíts másokat, meg lelkesíts, az elég jó. Viszont nem tudom, hogy 14-15évesen mit tudsz ehhez ténylegesen hozzátenni. Érdemes lehet elgondolkozni, hogy mi az amitől a te videótból többet fognának fel, mint a tanár mondókájából órán. Őszintén, én szerintem 18évesen biztosan nem egy általános iskolástól szerettem volna tanulni az érettségimre.

Másrészt pedig az, hogy az infokat megtudod tanulni, majd azokat elmondani, az nem egyenlő azzal, hogy te ténylegesen érted az összefüggéseket, mert ez a fajta gondolkodás huszonévesen alakul ki, még akkor is ha ezt most nem érted.

Értem én, hogy valaki elméletben azt is tudja, hogy hogyan kell egy autót vezetni, sebességet váltani, meg a KRESZ-t. De ne az ilyen ember akarjon megtanítani vezetni másokat, vagy megmondani azt, hogy hogyan kell ha még életében nem vezetett kint forgalomban. Még te sem voltál érettségin, ezért nem tudhatod, hogy milyen.


Én is egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy vagy kisebb korosztálynak segítsetek pl a felvételiben, vagy abban, hogy jó középsuliba tudjanak bekerülni. Vagy csak szimplán számotokra kedves témákat dolgozzatok fel, de ne hírdessétek, hogy kifejezetten érettségire megy a dolog.Illetve várhattok még pár évet.

A kérdésre válaszolva, nem nem fogtok hitelesnek tűnni akkor, ha érettségire akartok felkészíteni másokat, az előző válaszolók nagyon jól leírták miért.

Egyébként ezt a szerződés dolgot nem értem. Mármint, hogy mi szűkség van rá. Ezt kitudnád fejteni?


Ettől függetlenül, amennyiben felkerül a videótok biztosan megfogom nézni, mert az is lehet, hogy teljesen jól fog elsülni az egész. És ha esetleg bántóra sikeredett a válaszom akkor ne haragudj, semmilyen rosszindulat nincsen bennem, csak lehet rosszul sikerült megfogalmaznom.

2021. máj. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Kedves 27.-es. Leszögezem, nem bántottál meg, már mi is beláttuk, hogy nem leszünk hiteles érettségi felkészítő tanárok. De emellett el fogjuk kezdeni, viszont nem kiemelten az érettségiseknek fog szólni, hanem akit érdekel. Én például történelmi eseményeket, személyeket, korszakokat, földrajzból a komplex világgazdaság (jól átlátom) vízrajz, földrajz, stb. És mind előadásokat fogunk tartani a saját szakunkból, mert beláttuk nem lennénk hitelesek.



A "szerződéses dolog". Erre azért van szükség mert, mi mindig ha valamit megbeszéltünk (csapatbeli problémák, dolgok stb.) szerződésbe foglaltuk (pontosabban foglaltam, mivel az én nyomtatómmal nyomtattam ki, de úgy hogy mindenkinek megfeleljen). Ez sem lett másképp, alá kell majd írni, áttanulmányozzák 10-én a többiek is, ha kell módosítjuk. Tehát mi így tartjuk jogosnak, törvényesnek ha szerződésbe foglaljuk, mindenkinek 1 tehát összesen 4 példányban, amit mindenkinek minden lapon alá kell írni ugye akkor 4-szer. Egyébként majd 17.-én ha feltöltöttük az első videót ( valószínű az elsőt az angolul jól tudó barátom tartja, mivel így van a beosztás). Én szerdánként fogok tartani. hétfőtől-csütörtökig lesznek a videók, pénteken pedig Összegezzük a héten tanultakat egy videochatbe ami szintén kikerül a Youtube-ra. Még annyit hogy, ahogy a szerződésbe felsoroltam a szakokat (pl történelem-földrajz-közgazdaságtan) ebben a sorrendben fogja mindenki a saját óráját megtartani, tehát én ha a törivel kezdek utána való szerdán földrajz, majd következő közgazdaságtan. Mindenkinek van a szerződésben egy ilyen sorrendje, ami alapján fogja az órák sorrendjét tartani.

2021. máj. 3. 20:19
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

27es vagyok.

Á, kezdem érteni. Akkor azt akarod elkerülni vele, hogy ne késsenek a videókkal? De akkor mi lesz, ha még sem tudnak időben videót felrakni?

Hmm, közgazdaságtan? :D az kicsit bonyolultabb ennél. Úgy mondom, hogy az egyetemen jópár közgázos órám volt és 5ösre diplomáztam.

2021. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok ifjú Sheldont nézett a srác.
2021. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!