Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a skandinavisztika és...

Milyen a skandinavisztika és a néderlandisztika? ELTE-BTK

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik legyen előbb. Mindegyik nyelvet szívesen tanulnám ezek közül. Ha van esetleg véleményetek vagy összehasonlítási alapotok nagyon megköszönném, ha leírnátok. Milyen a szakokon a közösség? Melyk szerintetek a nehezebb, jobb?

2022. márc. 7. 22:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%

Sok sikert az utána való elhelyezkedéshez!

Egy kedves barátom skandinávisztikával most kocsmáros, egy másik kínjában végül elvégzett még egy másik képzést, így van munkája.

Neked mik a terveid ezzel a képzéssel?

2022. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ezek a 2. és 3. helyen vannak a sorrendben. De ha mégis ezek közül valamelyikre vennének csak fel, akkor utána vagy elmennék fordító, tolmács mesterre vagy elvégeznék egy intenzív nyelvkurzust, hogy c1-c2 szintre fejlődjek. Így már lesz 3 nyelvvizsgám(van már angol, német). Ebből 2 felsőfokú lesz. Ekkor már simán találni fogok munkát legrosszabb esetben multinál. Nyelvtanár is lehetek vagy csak kimegyek az adott országba és feltalálom magam. Ha valami felé mindenképp szakosodni akarnék majd, akkor szintén kimegyek az adott országba és elvégzek egy másik egyetemi képzést, vagy valami 1 éve programot. Egyébként 3 nyelvvizsgával nem túl nehéz munkát találni itt, főleg ha az egyiket alig beszéli valaki ebben az országbanxd Szerintem, ha a barátodat igazán érdekelte volna a skandinavisztika, akkor elég keményen tanult volna ahhoz, hogy most ne kocsmáros legyen. Nyilván alapból nincs baj szerintem ezzel a munkával, én is pultosként dolgozom, amíg nem találok mást:)
2022. márc. 8. 21:16
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem mindenki pultosként végzi aki nyelvszakot végzett, tenni kell bele ugyanúgy mint más szakon. Erasmus, külföldi nyári kurzusok, esetleg üzleti nyelvre specializálódni. De a tolmács/fordító is jól keres főleg, ha több nyelven beszél. Kérdező, én a GTK-n vagyok, de vannak barátaim a BTK-n ők szeretik, tanulni kell, tudnak húzós félévek lenni. A közösség sokszínű és nagyon jó! És a bölcsészkarok közül messze az ELTE a best, sok sikert! :)
2022. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Egy nyelvszakkal is el lehet helyezkedni, ha jól forgatod a bizonyos lapokat (volt szaktársam például mexikói nagykövetségen kulturális attasé nem kevés fizetésért), szóval, Kérdező, ha esetleg ezekre a szakokra vennének fel ne hagyd, hogy egy buta proli eltántorítson:D


Én ELTE BTK-ra járok és ismerek hollandos és skandis embereket is, én úgy vettem észre, hogy mindkettő elég intenzív, mert első évben felhozzák az embert egy B2 szintre, hogy harmadik félévtől már az adott nyelven hallgasson órákat (sőt a hollandnál már azt hiszem második félévben is vannak a nyelven tartott órák). A közösség nagyon jó általánosságban és a hollandos HÖKösök is nagyon sokat segítenek. Egyébként fin fact, a holland alapszakosokat sokszor már a képzés alatt elkapkodják a különböző cégek, a skandisoknál ezt nem tudom, hogy így lenne. Ja és még azt vedd figyelembe, hogyha skandira vesznek fel, akkor három nyelv (norvég, dán, svéd) közül kell egyet választani és az lesz a speced, azt a nyelvet és a hozzá kapcsolódó kultúrát (irodalom, társadalom, civilizáció, nyelvészet, töri, földrajz) fogod tanulni.

2022. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
*fun
2022. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2022. márc. 9. 19:43
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Kerdes hogy skandin melyik nyelvre gondolsz. Kedves elso olasz majoros voltam sved minorral es koszonom nem a pultot takaritom en se :)
2022. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Svéd és norvég közt vacilálok, kicsit a norvégra hajlok arra úgy is kevesebben szoktak menni, ha jól tudom. De gondoltam elkezdem mindkettőt duolingon és amelyik jobban tetszik, az lesz :)
2022. márc. 11. 17:33
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
A norvég érdemesebb, írásba szinte ugyanaz, mint a dán, és beszédbe a svédet is meg lehet érteni vele :)
2022. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Arról esetleg tudtok mesélni, hogy kb. mennyi órátok van 1.,2. félévben? Tudtok mellette dolgozni?
2022. márc. 16. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!