Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a skandinavisztika és...

Milyen a skandinavisztika és a néderlandisztika? ELTE-BTK

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik legyen előbb. Mindegyik nyelvet szívesen tanulnám ezek közül. Ha van esetleg véleményetek vagy összehasonlítási alapotok nagyon megköszönném, ha leírnátok. Milyen a szakokon a közösség? Melyk szerintetek a nehezebb, jobb?

2022. márc. 7. 22:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%
Sziasztok, a GTK-n vagyok, nagyon szívesen kezdenék el hozzá egy nyelvszakot, már 6. féléves vagyok szeptembertől már csak gyakorlaton leszek. Mivel angolul, franciául, spanyolul beszélek ezért inkább egy germán nyelvet tanulnék meg, mennyire kemény a skandi illetve a néder?
2022. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
50%

A tanulmanyi osztondij szivatos, akkor kapsz valami ertekelhetot ha sok kredited van es jo is az atlagod.


Szoc osztondij meg ugye egy masik tema, de az is ha jol tudom csak akkor jar ha allamin vagy( javitsatok ki ha tevedek)


#21: skandi az szerintem iszonyat melos dolog,

Legalabbis nekem az volt pedig csak minoros voltam .


#kerdezo Egyebkent van valahol egy tablazatom hogy hogyan lehet az osztondijjal kalkulalni megkeresem majd neked , bar lehet mar csak a TATK-s rendszer van meg.

De ha jol emlekszem btk-n is savosan adnak osztondijat

2022. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
17%
Jó alap a krumplisütéshez a Mekiben. Nem szégyen az, csak ahhoz nem kell az adófizetők pénzét erre pazarolni.
2022. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem ertem mi a pazarlas benne, szinten nyelvszakos bolcsesz vagyok es evekkel ezelott kezdtem netto 370el az elso munkahelyemen🤔🤔
2022. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

24)

Ki is mered jelenteni, hogy az összes csoporttársadnak sikerült hasonlóan szerencsésen állást találnia, vagy azért látod, hogy vannak nem kevesen olyanok, akik csak tengenek?

Azért az elég erős állítás lenne, hogy igen, nettó 370-et kezdő mérnökök vagy közgazdászok sem kapnak mindig, gratula hozzá egyébként!

2022. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
70%

#25: Bármilyen szakon tanult az ember, mindenhol vannak szerintem olyanok, akik nem tudtak szerencsésen elhelyezkedni a diplomájukkal. Ez nem csak bölcsész szakokon van így. De bölcsész szakokon lehet, hogy több ilyen végzett van, mert itt sokat számít az, hogy az ember mit tesz bele egyénileg az elhelyezkedésbe azon kívül, hogy megszerzi a diplomáját.

Mindenesetre nem érdemes szerintem általánosítani. Itt egyből nekiugranak annak, aki azt meri írni, hogy bölcsészdiplomával is jól keres, és jó munkája van.

2022. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%
A kétkedő 25-s válaszolónak jelezném, hogy nekem is megannyi felsőbb éves szaktársam (spanyol szak), aki már lediplomázott első munkahelyén kézhez kapta a nettó 300k-t, de volt olyan aki bekerült nagykövetségre és 500k-val indított. Az egész attól függ mennyi energiát fektet bele az illető a dolgokba. Ugyanígy láttam joghallgatót KFC-ben krumplit sütni és mérnököt a Tescoban árut feltölteni.
2022. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
57%
Bölcsészeknél nagy a szórás a későbbi jövedelmet tekintve. Elsősorban azért, mert a legtöbb bölcsész szakon évente többen végeznek az országban, mint amennyire a munkaerőpiacnak igénye van. Emiatt akik végzés után megcsípnek jó állásokat, azoknak minden oké lesz és szép karriert futhatnak be; de matematikai törvényszerűség, hogy lesznek, akik nem, s kénytelenek lesznek lényegében olyan munkahelyeket elfogadni, amelyekhez vagy ténylegesen vagy gyakorlatilag egy érettségi is elég volna. S persze aki kezdetben ez utóbbi kategóriába kerül, annak nem könnyű ebből kitörni. Nem mutat jól ugyanis az önéletrajzon, hogy a pályázó végzés után évekig adminisztrátor volt egy önkormányzatnál vagy telefonos ügyfélszolgálatos egy multinál. Egyrészt ez nem számít szakmai tapasztalatnak, másrészt pedig felmerül a gyanú, hogy az illető nem volt elég jó ütősebb állásokhoz vagy nincs benne ambíció.
2022. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
40%
#28: Egyetértek, ez teljesen igaz.
2022. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
35%
Miért pontoztok le mindenkit?
2022. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!