Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a skandinavisztika és...

Milyen a skandinavisztika és a néderlandisztika? ELTE-BTK

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik legyen előbb. Mindegyik nyelvet szívesen tanulnám ezek közül. Ha van esetleg véleményetek vagy összehasonlítási alapotok nagyon megköszönném, ha leírnátok. Milyen a szakokon a közösség? Melyk szerintetek a nehezebb, jobb?

2022. márc. 7. 22:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem. :D én napi 4 órát tanultam a svédet hogy megértsem, a honlapon fent van az órarend. Pluszban a minoros órák alapozóját is elkezdeni , baromi sok plusz munkát igényelt otthon. Ha az ember szerencsés jól ki tud jönni úgy hogy 5/3nap be van táblázva 8tól 5-6ig és 2 napot nem megy vagy annyira szarul vannak elosztva az órák hogy minden óra között 1,5-2-3 órás lyuk van, abban az egy órában meg hova megy el az ember dolgozni… ha sikerül jól összeraknod akkor sima a munka de a jó órarend csak városi legenda 😅
2022. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem skandinavisztika vagy néderlandisztika szakra járok, de a #11 hozzászólót meg tudom erősíteni abban, hogy nappalis egyetemi tanulmányok mellett nemigen lehet dolgozni. Különösen akkor nem, ha valaki komolyan veszi az egészet és nem csak arra hajt, hogy meglegyen a kettes. Egyrészt az órarend minden félévben változik, amihez egy munkáltató nem fog alkalmazkodni, másrészt pedig a tanulmányokba belefektetett szellemi munka mellett alig marad energiád, különösen a szorgalmi időszakok végén és a vizsgaidőszakokban. Az embernek ugyanis pihennie is kell, ha nem akr idegroncs lenni. Ha valakinek égető szüksége van pénzre, akkor legfeljebb alkalmi diákmunka az, ami vállalható, mondjuk szombatonként. De persze ebből csak zsebpénz jön össze, a megélhetéshez ez édeskevés. Akinek el kell tartania magát, az ne menjen nappalira.
2022. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%

Néderre járok, skandisokat nem ismerek, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. Tényleg nagyon intenzív, de második félév végére papíron csak A2/A2+ szintig visz fel, akkor ugye van egy alapvizsga (nem mintha ez nem lenne jó), illetve második félévben már nemigen engednek angolul kérdezgetni. Ez már kb. az első félév végétől így van, de akkor még elnézőbbek persze. :)

Eddig, amit láttam, az alapján nagyon klassz tanszék, nekem nagyon furcsa volt egy ilyen környezetbe belecsöppenni gimi után, ahol javarészt az a jól megszokott alá-fölérendelt viszony volt diák-tanár között, mivel itt ez egyáltalán nincs meg. Ők emberileg és szakmailag is jók, szerintem nagyon motiváló az egész közösség. Persze nem minden játék és mese, így nem hagyhatom ki azt sem, hogy aki tervezni szeretne például melóval, annak nagyon nehéz dolga van itt (azok alapján, amiket látok szaktársaimnál). Nem megoldhatatlan, csak a jó órarend tényleg városi legenda, és mire itt egyáltalán megkapod azt az órarendet... Viszont az jó, hogy tanszéki órák nincsenek pénteken, így az, amennyiben nincs szabvál aznap, teljesen szabad. A hökösökkel kevés interakcióm volt, de akkor mindig kedvesek és segítőkészek voltak. Rengeteg közösségi programunk van, ezzel emlékszem, hogy még a tájékoztatókon is próbáltak csábítgatni :)

2022. ápr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%

Utolso jol leirta de cafolnam a penteket, sveden sajnos nekunk pentekenkent 8-13 ig volt sved nyelvgyak ami raadasnak kotelezo volt 😅 fuj de utaltuk es szidtuk is a tanszeket hogy csak akkorra volt meghirdetve ora 😂


Kerdezo ha sikerult eldontentened es megvan a felveteli hatarozat majd updatelj, kivancsi vagyok hogy dontottel na meg persze majd a tapasztalatra is! ☺️

2022. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Mostmár norvég és néder közt vacilálok:D A norvég nyelv jobban tetszik, de hollanddal lehet jobban járok, mert abban az országban szívesebben laknék meg talán keresettebb, szóvalxd tényleg nem tudom. De remélem nem ez a döntésem lesz a mérvadó és felvesznek médiára és akkor már csak a minoron kell gondolkodni :)
2022. ápr. 19. 11:38
 16/32 A kérdező kommentje:
Amúgy BTK-n milyen öszöndíjra lehet számítani? Erről tudtok esetleg mesélni?
2022. ápr. 19. 11:39
 17/32 anonim ***** válasza:
63%
Én spanyolos vagyok, de az ösztöndíj az ugye nem változik. Általában kettő kategóriáról szoktak beszélni, van ugye a szociális meg a tanulmányi. A szociálist meg kell pályázni és van több változata, van alaptámogatás első féléveseknek meg van a rendszeres szociális ösztöndíj is, ez egy pontrendszer szerint működik. Beadod a szükséges dokumentumokat és aszerint egy bizonyos pontszámot kapsz és ha eléred a megadott alsó limitet, akkor pontonként kapsz bizonyos mennyiségű összeget (általában 900-1000Ft/pont). A tanulmányit nem kell megpályázni, de első félévben nem is lehet kapni, mert mindig az előző év korrigált kreditindexes átlagát nézik. Ehhez nyilvánvalóan jó átlag szükséges. Aztán vannak az egyéb ösztöndíjak, például kutatási, stb de az még ennyire az elején nem releváns.
2022. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
És tanulmányi átlagnál kb. mennyit szoktak adni, ilyen 4-4,5ös átlagra pl?
2022. ápr. 19. 17:02
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell mondjam, hogy az eddigi tapasztalataim szerint nem osztják túl szívesen ezt a tanulmányit, szóval kb 15 ezret szerintem. Igazából nekem eddig magasabb átlagom volt mindig és így is 22.800 Ft-nál nem kaptam többet.
2022. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Na hát 14-es, akkor a holland ezek szerint tiszta Hawaii, az itteniek máshol melóznak péntekenként. :D

Amúgy én tanulmányit egyszer láttam, és nekem egyébként sem járt volna, de megítélték a minimumot, úgyhogy utaltak 16 ezret márciusban, de én sem értettem, mert nagyon kevés kreditet vettem fel, úgy meg hiába a majdnem 5,0.

Egyébként pedig ha minoron gondolkozol, az is hasonlóan kemény, és kb. bármi a főszakod, szinte biztos, hogy a minorral többet fogsz foglalkozni, meg lesznek óraütközések bőven (legalábbis a mieinknek vannak). Nálunk első félév után kicsit meg is csappant a minorosok száma (bár a főszakosoké is), de persze minorként is tök jó választás bármelyik, ha nem "hát sajna nincs más értelmes minor" alapon választasz, és ha nagyon megszereted, tovább lehet tanulni így is mesteren.

Illetve még ha bármi kérdésed van a szakkal kapcsolatban, ha apróságok is, igyekszem benézni a kérdéshez néha, vagy írhatsz privátban is :)

2022. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!