Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a skandinavisztika és...

Milyen a skandinavisztika és a néderlandisztika? ELTE-BTK

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik legyen előbb. Mindegyik nyelvet szívesen tanulnám ezek közül. Ha van esetleg véleményetek vagy összehasonlítási alapotok nagyon megköszönném, ha leírnátok. Milyen a szakokon a közösség? Melyk szerintetek a nehezebb, jobb?

2022. márc. 7. 22:49
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha a későbbiekben valakinek hasznos lesz :)


Néderlandisztikán végeztem, de elkezdtem skandin egy minort (ezt végül leadtam), úgyhogy mindkét szakról tudok valamennyit.


Szerintem mind légkörét, mind a szakmai oldalát tekintve jobb választás a néderlandisztika. Mivel az egész szakon vannak kb. ötvenen (az összes évfolyam együtt), tényleg elég családias a légkör. A tanárok mindenkire odafigyelnek, bármikor lehet hozzájuk fordulni segítségért. Most elég fiatalos az oktatói csapat, fiatal a lektor meg a két PhD-s is, akik tanítanak. Engem nem tanítottak, de róluk is ugyanúgy csak jókat hallani, mint a többi tanárról. Szakmailag mindenki nagyon felkészült és egy kivétellel tök lelkiismeretesen végzik a munkájukat. Órákon kívül is csomó program van, múzeumlátogatás, előadások, filmklub, Mikulás, karácsonyi vacsora, stb.


Skandin sajnos nagyon érződik, hogy kevés a tanár és túl sok a hallgató. Nem figyelnek úgy oda, mint néderlandisztikán, nem érdekli őket különösebben a lemorzsolódás, mert úgyis mindig sokan jelentkeznek hozzájuk. Másodévben ha nem specializációra megy az ember, akkor már nincsen rendesen nyelvórája. Első évben van egy ilyen mentorálási rendszer, amiben a másodévesek “kapnak” két-három elsőévest, akiknek segíteniük kéne a nyelvtanulásban, ami nem mindig alakul jól. Ez lehet, hogy csak az én tapasztalatom, de a minorosok skandin kicsit másodrendű hallgatóként vannak kezelve, velük kapcsolatban tényleg senkit nem érdekel, ha lemorzsolódnak egy-két félév után. A nyelvoktatás jóval kaotikusabb, mint hollandon, csak haladnak óráról-órára, nem törődnek vele, ha valakinek nehézségei vannak. Ez hollandon nem így van, ott mindig lehet menni kérdezni vagy a tanárokhoz, vagy a diákasszisztenshez, aki anyanyelvi beszélő.

2022. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Na mi újság, kérdező? :)
2022. júl. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!