Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » AZ OKÉ, hogy felvettek (BTK-sz...

AZ OKÉ, hogy felvettek (BTK-szociológia), de mikor fogom megtudni, hogy ki lesz az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, mert eddig mindig női osztályfőnökeim voltak (általános iskola, gimnázium), és vicces lenne, ha most is az lenne!
2011. júl. 21. 22:22
 41/97 anonim ***** válasza:
39%

"Költségtérítésesre jobbára azok mennek akik lecsúsztak, de anyuci/apuci pénzes, és a kicsi gyerekét egyetemre akarja járatni."


ez erős túlzás..

2011. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 A kérdező kommentje:
így van! Most, aki nem költségtérítéses, hanem mondjuk szte-s, azt meg elküldenéd a francba, kedves?
2011. júl. 22. 12:18
 43/97 anonim ***** válasza:
89%

A kérdező olyan dolgokra kérdez rá, amivel egy ilyen korú fiatalnak (aki egyetemre jelentkezik) már tisztában kellene lennie, és büszke arra, hogy amit elért (konkrétan a szociológia szakot, amivel kb. kitörölheti), azt sem ő szerezte meg, hanem a szülei, mivel ők fogják fizetni. Arról nem is beszélve, hogy olyan stílusban ír, mint egy 14-15 éves, a parasztozást meg inkább hagyjuk. Nehogy már még mi legyünk a k.csögök, amiért felháborít, hogy ilyen sík, sötét emberek is bekerülnek egyetemre, amikor mi megküzdöttünk azért, amit elértünk. Innentől kezdve szerintem jogos, hogy kiakadunk, amiért ennyi ésszel, anyuciéknak köszönhetően bekerül az egyetemre.

Én itt befejeztem, a továbbiakban nem alacsonyodom le hozzád, kedves kérdező, meg a 75%-os pártfogódhoz sem, aki nem ismeri a nagybetű és a mondatvégi írásjel fogalmát:)

2011. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
100%

"Dolgozz, dolgozz, aztán ha minden jól megy, már jobb jövőt teremthetsz a gyerekednek, aki talán már azt is megengedheti magának, hogy felköltözzön Pestre!"


Ez kb. úgy veszi ki magát mintha te dogoztál volna meg azért amid van, pedig lefogadom, hogy még életedben nem emelted fel a s.ggedet és azt se tudod, hogy mi az a munka.


Tudod mit, lehet, hogy az semmire sem fog mennni akinek nincsenek kapcsolatai meg nem multimilliomos, hogy mindenhova be tudják nyomni a szülei, de abban biztos lehetsz, hogy ezzel az attitűddel kitörölheted a sz.ros kis v.lagadat.........................

2011. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
6%

"A kérdező olyan dolgokra kérdez rá, amivel egy ilyen korú fiatalnak (aki egyetemre jelentkezik) már tisztában kellene lennie."


Mert?

Miért kéne tudni? Ez neki teljesen új világ, majd megtanulja a szabályait, ha elkezdte a sulit.

Itt most azért kérdezett, h tájékozódjon..

A parasztozás tényleg nem volt szép tőle, de amilyen támadó stílusban írtatok,(kivétel nélkül mindenki!) nem is csodálom hogy így reagálta le..

Eszetekbe se jutott normális hangnemben egyszerűen közölni vele, h felsőoktatásban nem úgy vannak a dolgok, hanem amúgy..

Az első válaszolótól kezdve midnenki lehülyézte, leostobázta, lekezelően bánt vele.


Ezek után mit vártatok?



Ja és amúgy én már elvégeztem a főiskolát, most mesterképzésen vagyok, szóval nem azért védem mert a korosztályába tartozom, vagy mert hasonló problémákkal küzdenék.

Én is 2 felvételin túlvagyok, anno én is örültem mikor valaki normálisan válaszolt az (igen!) talán néha hülye és evidens kérdéseimre..

Igenis jólesett akkor, és hasznát vettem minden jóindulatú(!) segítségnek!


Szóval ha kommunikációs stílusbeli problémákról beszélünk, szetm nem a kérdezőt kéne analizálni ilyen szenpontból..



kérdező:


ha van egyéb kérdésed írj privit..

2011. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim válasza:
100%

Tudjátok hogy tartja a mondás:


"Ne vitázz egy idiótával, mert lehúz a szintjére és ott pedig legyőz a rutinjával!"


Azonban a kérdező értelmi szintje nem engedi meg, hogy ne szóljak hozzá semmit.


1. nagyra van vele, hogy pénzzel szerzi meg, amit mások munkával, tehetséggel--> ez sajnos nem mindig fog működni, de szerintem majd rájön :)a másik, hogy ez alapján felállíthatjuk a tézist: hülye vagyok, de nem mindegy? van pénzem! -erre aztán büszkének lehet lenni, ebben ugye mins egyetértünk


2. nem tiszteli a nem Pestieket--> gondolom eddig mindenki, aki sokra vitte Pesten született és nevelkedett


3. naiv, elkényeztetett-minden úgy lesz, ahogy én tervezem hozzáállás--> az önbizalom nem árt, de tudjuk már, hogy mire ilyen nagy az arcunk (esetünkben a)család anyagi helyzete-wow, gondolom ehhez sok köze volt a kedves kérdezőnek, b)Pesti vagy- New Yorkhoz képest faluban laksz tündérbogát, úgyhogy ki is a tanyasi? de ne félj, ha dolgozol és dolgozol, akkor lehet, hgy lesz pénzed a nagy amát megtapasztalni :))


4.buta vagy, de azt mondják jó pap holtig tanul :)úgyhogy húzz bele, mert így nem sokáig húzod a való világban kedves :)


szép napot!

2011. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
*szempontból
2011. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
95%

Kedves drága jómódú és nagyon okos, mert anyuci által megteheti, hogy fizetősre menjen, ne alja államilag támogatott képzésre nagy pesti Úriember!


Légyszi áruld már el nekem, hogy szerinted mit jelent a szte-s? Minek a rövidítése?


Bocsi, hogy tudatlan létemre ilyet kérdezek, de csak egy falusi egyetem állami szakára járok, kicsit be vagyok szűkülve tudod...

2011. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
95%
A településszociológia nem szakirány, hanem a szociológia egyik ága. Majd sokat fogod az elején forgatni Andorka Rudolf Bevezetés a szociológiába c. jó vaskos könyvét, külön fejezetet szentel neki... Én nem szociológia szakosként tanultam belőle, fél éves tárgyunk volt a település-, ill. városszociológia. Szóval amíg nem vagy képbe, addig ne hurrogj le... Majd hallasz még a Chicago-i Iskoláról, a város és faluszociológiáról (ez számodra külön izgalmas lehet), Park és Burgess zónaelméletéről, a preindusztriális és posztindusztriális városról, a társadalmi téranalízisről... Szóval hajrá, lesz mit tanulnod. Addig meg ne nézd hülyének, aki már túl van rajta.
2011. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem el, hogy ennyire idióta lehet valaki... szerintem csak szórakozik...
2011. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!