Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt töri? Szóbeli?

Hófehérke19 kérdése:

Emelt töri? Szóbeli?

Figyelt kérdés

Ti mikor kezdtetek el készülni a töri emelt szóbelire?Én nagyon parázok tőle ,mert ugye mindenbe belekérdezhetnek amibe csak lehet..Hány %-tól kapom meg a +50 pontot?

Ha épp nyaralni vagyok mikor a szóbelim van akkor halaszthatok pár napot?


2012. máj. 24. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
5-6 pontot hol számoltak el neked? Be volt szívva vagy mi..? xD
2012. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
Nekem 62%. Rosszabbra számítottam úgyhogy örültem neki. Szóbelivel még feltudom húzni. Nekem tök jól pontozták az esszéket,sokat kaptam mindegyikre.
2012. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:

Volt olyan is úgy hallottam akinél 10 pontot számoltak el...

Nekem 74% lett. De fellebbeztem, az 56os esszémet nagyon lehúzták, pedig a tanár szerint is jó lett. Elég szűkmarkúan osztogatták a pontokat (jó, tény hogy itt azért a megoldókulcs számít) de most komolyan, ahogy ellenőriztük a tanárral, olyan mintha lehetetlent kérnének az embertől. Az egész egy szőrszálhasogatás. Az 56os esszémben kitöltöttem az egész helyet, és minden jó ami benne van, de pár dolog hiányzik, ezért vontak le pontot. Hát igen, csak hova írjak már? Még néhány sorral lehetett volna több, annyiban nem fért volna úgy el, hogy a megszerkesztettségre meg max pontot kapjak. Hát kapják be.

A tanár szerint maximum néhány pontot kapok fellebbezésnél, de azért kicsit javít a 74%-on. Így elvileg 80 felé hozhatom ki szóbelivel, és nagyon jó lenne a 84% körüli, de hát szerintem ez álom marad. Csak tudjátok, kellenek a pontok... legszívesebben minden mondatra fellebbeztem volna:D csak hát hallgattam a tanárra, és arra tettem amire érdemes.

2012. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:

Az 56-os esszét nem tudom miért, eddig minden ismerősömnek lehúzták. A "Tér-időnek" úgy megfelezte a pontszámát, hogy minden benne volt a javítókulcs alapján lol Direkt szakszavakatt használtam (intervenció, status quo), ezt a pontszámot is megfelezte. Sok plusz infoormáció volt benne, Mao;Gomulka;Tito álláspontjáról stb. Nem tudom, a tanárom azt mondta minimum 6 pontot meg kell adjanak, és ez még csak az esszé!

Egyébként az lesz a szóbelin is aki javította?

2012. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:

A tér időre nekem is felet adtak, mert nem írtam bele hogy október 23-ától november 4-ig tartott. Oké hogy ezt igazán nem lett volna megerőltető beleírnom, de istenem, én végig a nemzetközi helyzetre koncentráltam, és nem kezdtem bele a forradalomba (én hülye azt gondoltam ez egyértelmű és most nem is ez a fontos).

Én remélem hogy nem lesz ott aki javította, mert nem tűnt túl szimpatikusnak, sőt elég szőrösszívű volt pontosztás tekintetében

2012. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
Fellebbezésnél ugye másik feladatba nem javíthatnak bele?
2012. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
Hát ha fellebbezel ugye megírod hol találtál problémát a javításban. Elvileg csak azt javítják újra amit te megjelöltél hogy nincsen rendben, de ha találnak benne hibát akkor még le is vonhatnak pontot. Nekem ezt mondta a tanár, ezért volt hogy csak ott fellebbeztem, ahol teljesen biztos voltam benne hogy jogos és amiben nem volt olyan hiba amit nem vettek észre.
2012. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:

Igen, én is így tudom:D

Csak egy másik kérdező szerint az egésszet újra átnézik, és ez elbizonytalanított:( Három max pontos esszével nem vágtam volna bele, de z oktatási hivatal alkalazottja szerint is csak a megjelölt feladatokat javíthatja újra...

2012. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy ilyenkor az egészet újranézik, még a tesztet is.. Tanár is ezt mondta
2012. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
Szerintem ez logikátlan. A fellebbezést direkt azért kell úgy megírni, hogy benne legyen mi az amit kifogásolsz, mert ezek alapján járnak el. Nyilván nem ugyanaz az ember fogja javítani, nem fogja végignézni az egészet, hiszen az már egyszer át lett nézve, pontozva volt. Nem szükséges így újból kijavítani ha senki sem kéri, mert valaki egyszer már megtette és az aláírásával a nevét adta hozzá. Csak a te saját kérésedre nézik meg még egyszer, és ellenőrzik le a másik tanár munkáját.
2012. jún. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!