Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a ponthatárral minden...

Ezzel a ponthatárral minden "okos" bejutott orvosira. Hová vezet ez?

Figyelt kérdés
Szégyen a 400 alatti ponthatár... ti nem így látjátok?

2013. júl. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
43%

Igazán végigolvashatnád a válaszaimat, ha már reagálsz rájuk.

De tessék, bemásolom neked:

"Tisztában vagyok azzal, hogy a pontokat a jelentkezők alakítják. És ez a ponthatár azt tükrözi, hogy most ilyen a színvonal. De azért el kellene gondolkodni, hogy ez normális-e. Hová süllyed a természettudományi oktatás? Eddig sem volt fényes, de most igazán elgondolkodhatnak a biosz és kémiatanárok. Na meg a diákok is."


Tisztában vagyok vele, hogy most mások a feltételek. De nég azokkal számolva is meglepő, hogy ennyire rossz eredmények születtek. És szerintem igen is elgondolkodtató.

Vmi nagyon nem stimmel a biosz és kémia oktatással, ha az idei jelentkezők csak ilyen eredményeket tudtak prudkálni.


A másik válaszadónak pedig: szerintem spec. semmivel nem nehezebb egy középszintű tudásról emeltre felhozni a kémiát vagy a bioszt, mint egy középfokú nyelvvizsgát letenni.

2013. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
72%

Igenis gyengébb képességűek kerültek be idén, összesen volt 1310 jelentkező, első helyen 245, és felvettek 255 embert.

Tavaly 1708 jelentkező volt összesen, első helyen 312 és felvettek 231 embert. Ez SZTE-ÁOK állami képzés.


Az addig rendben van, hogy kevesebb volt sokkal a jelentkező, így nyilván kevesebb ember közül lehetet "válogatni", de nem értem, hogy minek kellett felvenni 255 embert. Így sem lehet elférni gyakorlatokon, tömegnyomor van. Húzták volna meg 400-nál a ponthatárt, kiestek volna a gyengébbek, nem lenne majd tömegnyomor.


Akinek meg az orvosi az álma, úgyis addig próbálja, amíg fel nem veszik. Semmi alapja nem lesz kémiából meg bioszból 50-60%-os érettségikkel.

2013. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
50%
Igen, utolsó, itt tényleg az oktatásban kell keresni a hibát, mert nem normális, hogy egy gimnázium 2-es szintre képes felkészíteni kémiából emelten.
2013. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
81%

Aggodalomra semmi ok. Aki annyira "okos", az úgyis kiesik már az első két év alatt. A 6. év végére pedig megmarad a jelentkezők fele.

Mellesleg véleményem szerint azért vettem fel több embert, hogy több orvost tudhassanak itthon tartani a hallgatói "nyilatkozattal", az orvoshiány miatt. Kíváncsi vagyok, sikerülni fog-e.

2013. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
70%

biológia-kémia szakos gimnáziumi tanérként pontosan tudom, mi munka van a 380-400 pontos két emelt szintű érettségiben.


te mit tudsz felmutatni?

2013. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim válasza:
33%
És esetleg nem gondolkoztok el azon hogy k***a nehéz volt az érettségi ??????
2013. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó:

Orvoshiány van, szükség lenne orvosokra. Csak hogy az egyetemeknek nincs elég kapacitásuk. És bizony ez a tömegképzés a színvonal rovására megy. Tudod elég nevetséges, mikor 2 éven keresztül 60 emberre jut egy tetem.

Vagy mikor egy gyakorlaton 17-en tolonganak egy akkora kórteremben, ahová 5 ember se nagyon fér be. Beteget vizsgálni már nincs is pofája az embernek, mert az 5. ember után nem szívesen mondod a páciensnek, hogy még te is megnéznéd...

Az előadókba be sem férnénk, ha az emberek egy része nem lógná el az előadást.


Több orvos pedig nem igen végez, mert kb. mindig ugyanannyi olyan képességű ember van, aki képes elvégezni. Csak közben több szóródik ki.


Emellett pedig tök jó, hogy több orvos végez, de rezidensi hely meg nincs annyi, ahányan végeznek egy évben.

2013. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
89%

"biológia-kémia szakos gimnáziumi tanérként pontosan tudom, mi munka van a 380-400 pontos két emelt szintű érettségiben."


Hát ha úgy érzed, hogy te mindent megtettél, de a diáknak erre futotta, akkor vagy a diák képességei nem megfelelőek (és akkor jó eséllyel az orvosin sem fog helytállni), vagy mégis csak van vmi probléma az oktatással.

2013. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező, ha valóban orvos leszel, ezzel a stílussal, az nagyobb szégyen, mint az, hogy valaki 400-nál kevesebb ponttal ott lesz.
2013. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
86%
Majd az lesz a szégyen, ha esetleg te fogsz évet csúszni, vagy egyáltalán nem kapsz diplomát, míg egy "csak" 395 ponttal felvett emberke maga mögé utasít minden nagyképű magadfajtát :) (nem, nem orvosira járok, és igen, jóval meghaladtam a felvételi ponthatárt annó, szóval tapasztalatból beszélek, hogy nem számít honnan jöttél, mennyi ponttal, mit tudtál..)
2013. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!