Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a ponthatárral minden...

Ezzel a ponthatárral minden "okos" bejutott orvosira. Hová vezet ez?

Figyelt kérdés
Szégyen a 400 alatti ponthatár... ti nem így látjátok?

2013. júl. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj, hogy sokan itt azt nem veszik figyelembe - és ezt már hány helyre leírtam - hogy aki egy emelt kémiát megbír írni 50-60 %-ra (ami szerintetek egyenlő a nullával), az középszinten kb 80-90 %-ot tudna teljesíteni. Tudom, mert az összes középszintű feladatsort megírtam gyakorlásképpen és mind 80 % felett, a legtöbb a 90 %-ot is elérte. Ehhez képest lett egy 51 %-os emelt kémiám... persze a bioszom nagyon jó lett, nyilván ennek is köszönhetem, hogy benn vagyok, de e tények alapján eléggé egyértelműen kiderül, hogy tulajdonképpen az előző évek ponthatárát simán megütjük, sőt meg is haladjuk (nekem kb 440 pontom lett volna egy középszintű kémiával), amennyiben a követelmény nem változik. Magyarán: nem, mi sem vagyunk hülyébbek, mint Ti voltatok anno és nem, Ti sem tudtátok volna valószínűleg akkor jobbra megírni ezeket, mint mi most. Igen igen, van aki tök jól megírta. De az átlag nem. És ti is az átlaghoz tartoztok. Talán jó volna kivárni az év végét és meglátni, hogy a valóságban hányan fognak kiesni. Semmivel sem fognak többen, mint eddig. Egyébként meg: örülök, hogy ennyire unatkoztok, hogy ráértek számotokra vad idegen emberek eredményeit ócsárolni, de jó volna, ha magatokba néznétek egy kicsit és elgondolkodnátok azon, hogy konkrétan min fröcsögtök itt, mert javarészt hülyeségeken. Komolyan, nem gondoltam volna, hogy egyszer az lesz szégyen, ha valakit felvettek egy orvosira...
2013. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
58%
Végre egy normális ember :) De vigyázz, mert mindjárt jönnek az okoskodók, és jól lepontoznak, mint ahogy engem szoktak :P
2013. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező , hogy te mekkora egy beképzelt gyökér vagy. Komolyan a retkes 400 pontoddal szólód le az idei ponthatárokat. Könyörgöm 400 ponttal? Az tavaly mire lett volna szerinted elég? A 400 pont alig több mint az idei ponthatárok.
2013. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:
Jézusom, remélem te nem orvosira jársz, utolsó. Képzeld nem kerek 400 pontom lett, hanem sokkal több. És aki egy ilyen rohadt érettségi szintű vizsga miatt rinyál, az egyrészt nem tudom de tényleg nem hogy mit akar az orvosin, de sírva fog kirohanni onnét, azt garantálom...
2013. aug. 10. 18:45
 65/83 A kérdező kommentje:
Mondjuk az állambácsi is azt szereti, ha felvesz 200-at, aztán diplomát meg szerez 80-100. Hajrá Magyarország :)
2013. aug. 10. 18:50
 66/83 anonim ***** válasza:
64%
Nem drága , én nem az orvosira járok, hanem gyógyszerészetire. :)))
2013. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
79%
A 383-as ponthatár szerintem éppen olyan ciki, mint az eddigi 415-ös, amikor még középszintű kellett. Mindkettő rettenetesen alacsony, szóval pont annyi hülye jutott be idén, mint az előző években.
2013. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
73%
De imádom, hogy egyesek ennyire ráérnek, hogy ezen gondolkoznak. Ennyire rossz az életed, hogy nincs mással dicsekedni csak, hogy jóval 400 pont felett vettek fel az orvosira? Meg egyáltalán, neked nem mindegy, hogy mennyi volt a ponthatár, ha bejutottál? Inkább örülnöd kéne otthon, nem másoknak beszólogatni, akiknek nem volt minden lehetőség megteremtve arra, hogy a legjobbat hozzák ki magukból. Próbálj meg úgy megcsinálni egy ilyen vizsgát, hogy se az iskolában nem tanítanak normálisan (sőt, inkább sehogy), fakultáció sincs, és a magántanárod sem éppen a legjobb, de küzdesz érte, mert akarod. Mert ha nekem valamelyik, vagy netán az összes meglett volna, biztos, hogy legalább 460 pontom lett volna!! Csak, hogy ilyen szar körülmények között, elég nehéz lett volna ilyet összehozni. Amúgy tényleg nem lett volna nehéz az érettségi. De azért mondjuk ne hasonlítgassunk már egy emelt szintű érettségit, ahol csak támpontokat adnak, hogy mi lehet, egy egyetemi vizsgához, ahol tételeket várnak el. Lehet, hogy az anyagmennyiség jóval nagyobb, de legalább pontosabb képe van valakinek arról, hogy mit kell visszaadni. Mellesleg meg a ponthatár nem éppen azt jelzi, hogy ki a legodavalóbb. Hány ember írta már, hogy aki épp becsúszott az sokkal jobban bírja mint, aki színötös volt mindenből. Az hogy sok pontod lett, még egyáltalán nem garancia arra, hogy az egyetem is ilyen jól fog menni. Főképp ha jól elbízod magad, hogy úgyis menni fog, mert messze magasabb ponttal jutottál be, mint az átlag. Mindenesetre gratulálok, hogy ilyen orvosok lesznek. Remélem sose kerülök ilyenek kezei közé.
2013. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező szerintem te fogsz sírva kirohanni ha valami nem megy az orvosin, mert annyira elszálltál magadtól, hogy fel sem tudod fogni, attól hogy sokkal több pontod volt, veled is előfordulhat hogy nem megy az egyetem. A leírtak alapján neked lenne a legnagyobb pofon..
2013. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:

68-as,egyébként nagyon sok egyetemi vizsgán nincsenek tételek (pl anat szigó, belgyógy), és annak, hogy mit várnak el, kb a 80%-át tudod megtanulni, mert minden tanár azt szereti kérdezni ami a kutatási területe, azt meg te nyilván nem fogod olyan jól tudni. Ezt csak azért írom, hogy ne várd el azt, hogy majd itt fel tudsz készülni jobban, mint az érettségire. :)

Egyébként a többiben igazad van, még annyit hozzátennék, hogy akinek adottak voltak a körülményei, és így lett 390 körüli pontja, annak nem nagy jövőt jósolnék.

2013. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!