Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a ponthatárral minden...

Ezzel a ponthatárral minden "okos" bejutott orvosira. Hová vezet ez?

Figyelt kérdés
Szégyen a 400 alatti ponthatár... ti nem így látjátok?

2013. júl. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 A kérdező kommentje:

Maximálisan egyetértek.


A hulljon a férgesét az első vizsgaidőszak első vizsgáján az ilyen 300-as nagyképűekkel kezdik, akik hű na most aztán orvosira járunk, na ki a király, ha nem :D Csakhogy az még nem az orvosi :DD

2013. júl. 25. 23:42
 42/83 A kérdező kommentje:
Na ki a király, ha nem MI :D
2013. júl. 25. 23:42
 43/83 anonim ***** válasza:

# 39/42! :)

nem most januártól szögezték le,hogy két emelt KELL ahhoz,hogy valaki bejusson orvosira?

(és más szakokra is előírták az egy/két emeltet)

2013. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy januárban lett hivatalos a döntés (bár ezt nem hiszem, mert februárban kell jelentkezni az érettségire), de már előző évektől is hangoztatták, hogy 2013-ban már két emelt szintű érettségi kell ahhoz, hogy valaki bekerüljön orvosira. Még 10.-es voltam, amikor már ezzel "riogattak" minket (tehát lassan 4 éve), aztán kiderült, hogy 2012-ben (amikor én érettségiztem) még nem kell a két emelt, de 2013-ban már igen. Ergo még ha most januárban lett is hivatalos a döntés, már évek óta lehetett tudni, hogy ettől az évtől így módosul a rendszer.

Az utolsó mondatomat pedig javítanám: ha nem első évben, hanem később esik ki a delikvens, akkor kell visszafizetni a tandíjat.

2013. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, nagyképű 300..akárhány pontossal még nem találkoztam, csak nagyképű 400..valahány pontossal..aki most itt ócsárolj másokat, holott tudja hogy a bekerülés még nem minden..de már prekoncepcióval áll mindenkihez..(azt hogy teljesíti e vagy sem a követelményeket már nem firtatom..),de hogy még a személyiségére is levon következtetést ismeretlen embereknek..ez már sok!
2013. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
75%

Én már elmondtam a véleményem, egy másik ilyen kedveskedő kérdésnél, de bemásolom ide is, elég hosszú lesz:


Hát azért nagyon rendesek vagytok, hogy az akinek nem 400 felett lett a pontja, azt már rögtön hülyének kell nézni. Én gyógyszerészetire jutottam be, pont annyival amennyi a határ volt (nem a 312-es vagyok), bár orvosnak jelentkeztem. Nem számítottam rá, hogy felvesznek, mert röhejesen kevésnek találtam a pontomat, el is vetettem, hogy így bekerüljek, aztán megdöbbentem, hogy sikerült és nagyon örültem neki. Láttam itt többen számolgatták mennyivel juthattak be a hozzám hasonlók. Nos elmondom, hogy, igen 41%-os lett a kémia, 54% a biosz emeltem, és egyáltalán nem vagyok büszke az eredményemre. Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy itthon ezerszer jobbakat írtam. Második próbálkozásom volt, most volt időm (fél év) tanulni, és 70%-os írásbeliket már simán megírtam itthon, annyira felhoztam a tudásom. A Mozaikos kémiakönyvet lassan már szó szerint tudom, mégis amikor az idei érettségit megláttam teljesen leblokkolt az agyam, ami még soha nem fordult elő velem. Bioszból meg jól sikerült az írásbeli, szóbelin jó tételt húztam, elmondtam mindent amit tudtam, de amikor megláttam összesen mennyit adtak rá, hát nem kicsit lepődtem meg. Ugyanis én mindent, ami a könyvemben volt elmondtam a tételről, de megmondom őszintén, hogy amiből tanultam néhol egy kalap szart sem ért, mert nem volt rendesen, tudományosan megfogalmazva amit kérnek. Rengeteget tanultam, és abszolút nem tükrözte vissza az idei eredményem a tudásom. Ja és hozzáteszem NEM jártam gimibe, hanem egy ócska szakközépiskolába, ahol heti 1,5 órában volt kémiám 2 évig, biológia heti 2-szer 2 évig, felkészítő pedig egyáltalán nem volt belőlük. Magántanárom csak kémiából volt, vele is csak a számolásokat vettük át, mivel soha nem tanultam őket az iskolában (mondjuk amit ott tanítottak még a középszintű érettségitől is rohadt messze van), biológiából pedig egyáltalán nem volt tanárom, és az iskolában is vázlatból tanultunk. (Értitek, biológiából ami eléggé nagy tudományág... )Mellette persze lenéztek, hogy orvosira vagy hasonló szakra akarok menni, ami teljesen elvette az önbecsülésem. De mégis csináltam, reggeltől estig, mert akartam. És lehet mondani, hogy másnak ott volt még az összes többi érettségi tárgy, és lazán megcsinálta az emelteket 80-90% felé, de soha senki ne tudja meg milyen az amikor nagyon szeretnél valamit, és senki nem segít, csak magadra támaszkodhatsz, nem magyaráz neked senki semmit, nem mondják el előtte a tanulnivalót, hanem te magad állsz neki egyedül. Ezerszer könnyebb ám úgy felkészülni valamire, hogy előtte hallasz belőle egy-két dolgot és megragad, majd úgy állsz neki tanulni. Nekem semmi ilyen nem volt, és nemhogy biztattak volna, inkább hátráltattak.

Olvastam anno ezen az oldalon egy bejegyzést olyantól, aki orvosira jár, és hogy mikor érettségizett nehéznek érezte a felkészülést, de az egyetemi vizsgák után már úgy érezte, hogy "semmiség" volt. Én elmondhatom magamról, hogy ha normális tanóráim lettek volna, meg felkészítő órák, magántanár stb. nem éreztem volna nehéznek, mert megcsinálható, de tenni kell érte. Nekem nem újdonság, hogy több száz oldalt kell megtanulni elég hamar, mert már egy ideje gyakorlom ezt a dolgot a szar iskola miatt.

És persze azt se hagyjuk ki, hogy mikor kémiából vizsgáztam, míg készültem végighallgattam pár felelőt, meg a végén megkértek, hogy maradjak bent az utolsó ember miatt, így hallottam vagy 3-4 feleletet. És őszintén megmondom, hogy le voltam döbbenve, hogy egy-két gimnazista mit nem tud. Egy csomó kérdésre nem tudtak válaszolni, amire én fújtam volna a választ. És ők gimisek voltak, akiknek elvileg ezt megtanították...

Úgyhogy nem mindig azt kell nézni ki milyen eredménnyel jut be. Nekem ez egy nagyon nagy szó, hogy egy semmitérő helyről így fel tudtam magam küzdeni. Elismerem, hogy biztosan sokkal többet tudnak nálam egyesek, akik 400 feletti pontokkal jutottak be, de vegyük már észre, hogy nem mindenkinek van meg az egyenlő esélye, hogy bekerüljön. Ha gimis lettem volna abszolút nem lett volna nekem se akadály, hogy marha jó eredményt produkáljak, de nem hallgattam a szüleimre mikor a város elit gimijébe akartak adni. Azóta is bánom, és mindig is bánni fogom. De reménykedem, hogy most, hogy felvettek végre normális helyre kerültem, mert ha hiszitek, ha nem, nagyon idegesítő, hogy nem sok olyan ismerősöm volt a suliban, aki komolyan tanult volna, hanem csak elfecsérelte az életét, meg stb. Én viszont szeretném bővíteni a tudásom, és nem tudatlanul leélni az életem, mert ha valaki el akar érni valamit ebben az életben, akkor tennie kell érte, és tanulni.

2013. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt látom, hogy ezek a gyökerek (már elnézést) is elvégzik az egyetemet, csak nem 6, hanem 10 év alatt. Van olyan ismerősöm, nem egy, aki először a barátom felett járt egy évvel, majd a barátomnak lett az évfolyamtársa, majd nekem, majd pedig tőlünk is lebukott. Nagyon nehéz valakit kirúgni, mert az előírt kreditek felét kamutantárgyakkal megszerezni semmi nehézséget nem okoz. Például félévkor volt olyan akit végre kirúgtak, 25 évesen még mindig másodéves volt. De ők ott foglalják a helyet előled, mivel felvesznek 350-400 embert (se-áok), a többi ember meg nem fér oda a beteghez. Mondjuk ha felvennék a 150 legjobbat, akkor hely is lenne mindenkinek, meg azzal se lenne probléma, hogy valaki rezidensként nem tud vércukrot mérni (remélem emlékeztek erre az esetre).


Abban bízok, hogy ezek után az intézetek még szigorúbbak lesznek, és nem engednek át inkompetens embereket vizsgákon kettessel.

2013. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Már nem lesznek ilyen "10 évig járok a 6 éves egyteemre" figurák, maximum akkor, ha baromi gazdagok.

Ugyanis aki még régen felvételizett, annak nem kell kicsengetnie a félévenkénti 1 milliót, hanem csak vmi nevetséges összeget.

De most ugye már csak plusz 2 féléved van, maximum két évet csúszhatsz, ha okosan osztod be a passzív féléveket, aztán lehet perkálni.

2013. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
47%
Nem szégyen. Nem értem, hogy ez miért szúrja bárki szemét. Minden évben megvan a felvételi, általában évente változó követelményekkel. Idén valószínűleg nehezebb volt valami (pl. talán a kémia emelt), emiatt lejjebb mentek a ponthatárok. De ez nem azért van, mert az idei évfolyam kevesebbet tudna az eddigieknél (bár vannak emberek, akiknek egyszerűbb, ha ezt hiszik). Az egyetemen majd mindenki bizonyíthat. Lesz olyan a max. pontosok között is, akinek évet kell majd ismételnie, és a határ környékén bejutottak közt is lesz, aki summa cum laude végez majd. Aki majd akkor nem teljesít, azt úgyis kiszórják, de ne rendeljük már el előre, hogy kik lesznek azok. (A másik kedvencem, mikor azt mondják, hogy azt fog kibukni, aki nem "odavaló". Igazából sokan elvégzik, akik nem lennének "odavalók", mert mondjuk nincs meg bennük az empátia, míg a legelhivatottabb emberek közül meg kiesnek olyanok, akikből jó orvos lenne, csak elaprózódnak, mert túl sok altruisztikus plusz feladatot magukra vállalnak.). Ja, és az én időmben 108 ponttal lehetett bejutni, az sem volt szégyen ;) De a rendszerek és az idők változnak (mint ahogy az egyetemi oktatás is változik, és a mostaniaknak már nehezebb lesz, mint a pár éve felvetteknek, mégis megbirkóznak majd vele). Sok sikert a most felvetteknek, és ne izguljatok :)
2013. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
80%
46-os válaszoló vagyok, de a 45-ös kommentjével teljesen egyetértek. Szánalmas, hogy aki nem 400 feletti az hülye, aki felette van meg elit orvos, gyógyszerész. Ezért tart itt az egészségügy, mert ilyen aranyos orvosok vannak. Az ilyenek röhögik ki a beteget, ahelyett, hogy segítenének rajta. Lehet, hogy valaki nem tökéletes ponttal jut be, de elképzelhető, hogy több emberség és kitartás van benne, mint egy 400 felettibe, tisztelet a kivételnek. Eszembe nem jutott volna játszani az agyam, ha ilyen nagy ponthatárt érek el. Egyébként meg, a kedves kérdező írta, hogy 400 pontja van. Akkor ennyiből az nem gáz, ha tavaly 415-től vettek fel valakit egyáltalán? Ugye, hogy lehetne mindenki köcsög, csak másba van emberség. Imádom ezeket az ítélkező embereket, akiknek fogalma nincs róla, hogy a másik mit tett, meg mit nem az eredményéért, és milyen lehetőségei voltak egyáltalán. Mindenki magából indul ki. Lehet, hogy neked minden lehetőséged adott volt, és ki tudtad használni, így bekerültél szuper eredménnyel. Viszont másnak lehet, hogy komolyan meg kellett küzdeni azért, hogy a szarból is kártyavárat építsen úgymond. A másik ugyanilyen kérdéshez leírtam, hogy az egyetem nyílt napján ahol voltam, ott a professzor úr elmondta, hogy az bukik meg az első vizsgáján átlagba, aki jó ponttal jutott be, mert elengedi magát év közbe, és a vizsgára készül komolyabban. Míg aki kevesebb pontot visz, az egész évben tanul, hogy előbbre jusson, és sikerrel. És ezt egy professzor mondta, akinek elég nagy tekintélye van az egyetemen! Egyébként meg nem tök mindegy nektek ki mennyivel jutott be, meg milyen a ponthatár? Örüljetek, hogy bent vagytok és kész. Nem kell még fitogtatni magatokat, hogy húú mi biztos bent is maradunk, mert ilyen jó pontot értünk el. Na és? Attól még simán megbukhatsz egy vizsgán, úgyhogy nem kéne ennyire elbízni magad. Nem az dönti el, hogy milyen okos vagy, hogy elit ponttal jutsz be, hanem, hogy bent mennyire állod meg a helyed. Ha majd summa cum laude végzel, akkor meg foglak érteni. Csak nehogy egy ilyen éppen becsúszott kapja ezt a minősítést, te meg rite-t!
2013. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!