Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a ponthatárral minden...

Ezzel a ponthatárral minden "okos" bejutott orvosira. Hová vezet ez?

Figyelt kérdés
Szégyen a 400 alatti ponthatár... ti nem így látjátok?

2013. júl. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
53%
Elnézést, látom, hogy nem 400-at írt, hanem afelettit. Idegességemben félreolvastam. De ez a lényegen nem változtat.
2013. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
0%

"Sokan mondják, hogy a pontok nem reprezentálják a rátermettséget, pedig legtöbbször korrelál a kettő."

És itt a "legtöbbször" szón van a hangsúly. Mindig vannak kivételek, akinek nem inge, ne vegye magára.

Amúgy tudom, hogy milyen nehéz egyedül végigcsinálni, hiszen nekem is így kellett felkészülni mindkét emeltre. Vettem egy rakás könyvet, kinyomtattam a vizsgakövetelményt, és elkezdtem. A tanáraim meg annyit segítettek, hogy hetente elmondták, hogy úgysem fogok bekerülni a SOTE-ra, úgyhogy hamar ott is hagytam a faktokat. Ha nem így kerültem volna be, akkor most nem merném jártatni a számat. De mivel tudom, hogy így is tisztességesen meg lehet tanulni az anyagot 1,5-2 év alatt, így tartom magam az előző véleményemhez.

#39 voltam.

2013. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
53%

52-es és te gimibe jártál? Mert más ám, ha már előtte van némi alapod, mint, hogy abszolút ne legyen semmi. Számolást tanultál valamit? Mert én azt se, csak a tömegszázalék és barátai kiszámítását, azt is a legenyhébb formában, amit még egy középszintre sem raknának be, annyira röhejesen egyszerű.

De remélem ezt a hozzászólásomat nem rosszindulatúnak veszed, nem annak szántam egyáltalán, csak leírtam.

2013. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:

Én a Lónyay refi gimibe jártam, ahol a reáloktatás a béka s*gge alatt van. Semmi számolást nem tanultunk azokon kívül, amit te is írtál (egyszerű tömeg%, könnyebb reakciós feladatok), szerves kémiából egyáltalán nem. Még az elméletet sem vettük át normálisan.

Szinte a nulláról kezdtem el a felkészülést néhány hónappal az őszi érettségi előtt (ez még közép volt), aztán év végén tettem le az emeltet. Számolni a Villányi-féle feladatgyűjteményből tanultam meg.

2013. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
2 emeltet kellett tenni, ezért a csökkenés. Ugyanúgy a legokosabb X % -ot veszik fel, nem kell ezen aggódni. Garantálom, hogy az egyetemen bent maradni sokszor nehezebb, mint bekerülni.
2013. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsóval! :)

így is a legjobbakat vették fel..

2013. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtuk, hogy nem a legjobbakat vették fel.

Csak azt, hogy Szegedre pl. tavaly 1700-an jelentkeztek, idén meg csak 1300-an. Viszont nem vettek fel kevesebb embert, sőt, 10-zel többet is.


Azért nem mindegy, hogy 1700 vagy 1300 emberből kell kiválogatni 250 embert.

2013. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
71%

Nem kellett volna idén felvenni 250 embert, csak 190-et (egyenes arányosság alapján..), és akkor nem mondjuk azt, hogy igenis, gáz lesz az első évfolyamok színvonala az eddigiekhez képest.

Nem néhány emberről van szó, hanem 60-65-tel többet vettek fel, ami durván az évfolyam egynegyede. Azt ne mondja nekem senki, hogy ezt nem lehet majd megérezni.

2013. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:

egyrészt demográfia..egyre kevesebb az érettségiző fiatal..

márészt a kormányzat által keltett bizonytalanság..pl. hallgató nyilatkozat (aki már úgyis profi angolból vagy németből nem egyszerűbb ha egyből külföldi egyetemre megy..)

Es ezek a diákok nem a közepes képességűek akik már középsuliból így jönnek ki..Szóval ők is kiadnak Harmadrészt a csapból is az folyik, hogy kell a jó szakmunkás..nem kell annyi diplomás..

Negyedrészt a félelem, hogy ha valaki egy orvosiról bukik ki akkor egy életre eladósodott..törlesztheti a semmit.

Ez a négy tényező már elég ahhoz egy ekkora országban hogy sokkal kevesebben akarjanak egyetemen tanulni.

És erre még az idei emelt kémia nehézsége is rátett egy lapáttal..

Ezeket végiggondolva még elég magas is lett a ponthatár..annyi minden húzta lefele.

2013. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:

12-es!!


Nem olvastam végig ezt az egészet, viszont!!


Mi van, ha a fizikád emelt szinten nem 45%, hanem 44%? Egy százalék semminek nem tűnik, de lehetne annyival kevesebb és akkor már mindjárt nincs +50 pont..

2013. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!