Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a ponthatárral minden...

Ezzel a ponthatárral minden "okos" bejutott orvosira. Hová vezet ez?

Figyelt kérdés
Szégyen a 400 alatti ponthatár... ti nem így látjátok?

2013. júl. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szégyenkezni valóm, 3 orvos és két fogorvoshallgató lesz a most érettségizett osztályomban, valamennyien 80% fölötti kémiával és biológiával. Viszont a korábbi években mindig 90% fölött voltak az emeltek, amíg csak egyet csináltak. És országosan kb. 10%-ot romlottak az emelt tárgyak átlagai. Mi országosan mindig nagyon jó helyen álltunk a rangsorban, az, hogy a 10 ÁOK-FOK jelentkező emelt átlaga 91%, kimondottan jó.

Mégis azt mondom, hogy várható volt, erre számítottunk.

2013. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
60%

Komolyan kérdezem, miért hiszi mindenki azt, hogy b_gatásból írjuk, hogy gáz a 400 alatti ponthatár?

Ilyen érettségikkel nem fogjátok bírni, vagy vért fogtok izzadni azért, hogy a kettes meglegyen, ennyi.

2013. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
76%

72%-os: Akkor gratulálok! Nem is a 80%-os érettségikre mondtuk azt, hogy szánalmas.

Te is elmondtad: nehezebb volt az érettségi, így 90 helyett 80%-os érettségik születtek.

De nem 90%-os helyett 40-50%-osak.

Azért ha te fel tudtad készíteni a diákokat 80%-ra, akkor nem gondolod azt, hogy mégis csak megírható volt az az emelt elég jó eredménnyel? És nem gondolod azt, hogy a 40-50% mégiscsak kicsit gyenge?

2013. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
60%

Azért hiszi azt egy csomó ember hogy b@...ból írod, meg ki ha nem én kategóriából, mert az a tapasztalatom hogy egyetemen mindegy hogy hány ponttal vettek fel..ha bekerültél akkor tiszta lappal indulsz. (saját példám is ez mutatja..semmi köze a tanulmányi eredménynek a bekerülési pontszámnak)

Várd ki a végét, ha esélyt már megkapta a felvételnél az államtól elsősorban, akkor talán te is adhatsz esélyt nekik, több tolerancia kell az életben, pláne ha orvos leszel.

2013. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem b....sztatásból írom. Sosem mondtam, és sosem mondanám senkinek azt, hogy ne menjen orvosira, mert hülye hozzá.

Annyit mondtam, hogy ilyen eredményekkel MÉG nem kellene bekerülnie. Azért nem, mert nincs meg a megfelelő alapja. És ha nincs alap, nem tud mire építeni.

Nem azt mondtam, hogy felejtse el az álmait, mert hülye hozzá. Csak egyszerűen egy kicsit még dolgozni kell rajta, rágyúrni, aztán megfelelő alappal nekikezdeni az egyetemnek.


(Ui.: Mert hogy én viszont pont azt látom a környezetemben, hogy akik éppen befértek, azok nagyon szenvednek. Természetesen vannak kivételek is.)

2013. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hagyjatok már ezzel a toleranciával, meg orvososdival. :D

Orvos leszek, nem Szent Anyómanyó, aki mindenkinek bólogat és megveregeti a vállát. :D

Tök empatikus vagyok, meg türelmes, meg minden ilyen, de azért még véleményem lehet, nem? :D


És orvosin azért igenis van összefüggés aközt, hogy ki mennyi ponttal került be és aztán hogy teljesít.

Nyilván vannak kivételek, de nem ez a jellemző.

2013. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
100%

egy kis olvasnivaló,akit érdekel


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


volt aki azért mondta neki,ahogy észreveszem:D

de én is csak részben és részben állok mindkét oldalon

2013. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, akinek ez a két emelt nehéz volt, az mi a fenét keres orvosi egyetemen... meg a közepeket nem képes megírni normálisan, hogy összekaparjon egy normális pontot, meg az érettségi egy hű de nagy izé, az nem oda való.


És nem én vagyok a nagyképű, hanem az igazság fáj :))))

2013. júl. 25. 21:24
 39/83 anonim ***** válasza:
75%

Pár hasonló kérdésre leírtam a véleményem, le is lettem pontozva alaposan, csak mert nem tetszett, amit írtam. Hiába vesznek fel ilyen alacsony ponthatár mellett sok gólyát, nagyon nagy szórás lesz félévkor.

Sokan mondják, hogy a pontok nem reprezentálják a rátermettséget, pedig legtöbbször korrelál a kettő. Ha úgy vesszük, tulajdonképpen egy 40%-os emelttel is be lehetett kerülni. Márpedig 40% az nulla. Ha 2 év alatt (mert ugye nem idén derült ki, hogy két emelt szükséges) nem tudtak összehozni egy épkézláb emeletet, akkor orvosin fél év alatt hogy fognak megtanulni akkora anyagot, amennyit mondjuk gimiben 3-4 év alatt kellett?

És érdemes kicsit a majdani vizsgáztatók szemszögéből is nézni a dolgokat. Az oktatók is ki lehetnek akadva, hogy ilyen alacsony pontokkal is be lehetett kerülni. Beszéltem az egyik ex-gyakvezemmel, szerinte két okból is nagy szívatás lesz az ő intézetükben (és a többiben is nyilván, csak ő arról nem tud nyilatkozni):

1) Egyrészt még keményebben fogják szűrni a diákokat, ritkábban fog előfordulni, hogy kettessel átrugdossák a delikvenst, "hulljon a férgese" alapon fognak menni a dolgok

2) ők már idén is beszéltek róla, hogy a hallgatói szerződés miatt jobban járnak azok, akikben valószínűleg

nincs elé kraft az egyetem elvégzéséhez, ha még első évben kiesnek. Mert ha ez később történik meg, akkor nem kell visszafizetni a milliókat.

2013. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy mondom ezt, hogy én tavaly letettem a két emeltet, és a kémiám úgy lett 72%, hogy depressziósan írtam, és még le is lettem pontozva szóbelin.
2013. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!