Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez már biztos bukás?

Ez már biztos bukás?

Figyelt kérdés
Most második félévben van matekból 5 db. 1-esem 2 db 2-esem és 1 db 3-asom.Meg a félévi kettesem.Még egy dolgozatot fogunk írni elvileg.Az utolsó dolgozatban ami 1-es lett,pont utána jöttem rá,hogy elnéztem,mert + helyett - volt.Emiatt az egész feladat rossz lett.Ezzel rengeteg pontot veszítettem.11-es vagyok.A legtöbb tantárgyból 4-es vagyok,egyedül a matek nem megy.Ezt figyelembe veheti a tanár?

2015. máj. 22. 14:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Ebben a félévben, 1.5 az átlagod. Attól, függ, hogy az egész évet nézik-e vagy csak ezt a félévet, meg ugye az is számít, hogy előző félévbe éppen kettes, vagy majdnem hármas voltál. Valamint az a dolgozat is amit még írtok bele fog számítani, attól függ az milyen lesz. Ha az 5-ös lenne akkor 1.88 lenne ebben a félévben az átlagod. Nem lehetetlen,de tanulni kell.
2015. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

"Az utolsó dolgozatban ami 1-es lett,pont utána jöttem rá,hogy elnéztem,mert + helyett - volt.Emiatt az egész feladat rossz lett."


Egy előjel miatt senki nem kap karót 11.ben. Bőven kellenek hozzá olyan elvi hibák, hogy hűha.

2015. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Kamatszámítás volt.Olyan,hogy egy nyomtató ára 20%-al csokken,mennyi lesz x év múlva.Én meg úgy csináltam,ahogyan azt kell,hogy növekszik az ára,csak szorzás helyett osztással.Utána jöttem rá,hogy 0.8-al kellett volna beszorozni.
2015. máj. 22. 16:53
 4/36 anonim ***** válasza:
48%

ez mondjuk mértani sorozat lett volna

nem lenne olyan nagy katasztrófa az a bukás, legalább megtanulnád


100*0,8^x

2015. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Egy feladat miatt nem valószínű, hogy egyest kap valaki, ahhoz más hiba is kell. Nálunk 6-8 feladatból szokott állni egy dolgozat. Abból egyet nem csinál meg valaki jól, akkor is lehet 5-ös ha a többiben nincs hiba. Meg nem csak ez az egy egyesed van, ebben a félévben hanem mint írtad 5 db van, amit nem lehet egy hibára fogni. Járhatnál külön tanárhoz ha ennyire nem megy, hetente akár többször is.
2015. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

ha az utolsó dolgozatot jól megírod még talán átmehetsz ha a tanárod jóindulatú

amúgy ezek közül melyik témazáró? mert az is sokat számít

2015. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne vedd sértésnek, de nem értem a hozzád hasonló diákokat (osztálytársam is van ilyen). Egész évben nem ment neki a matek, de senkit nem kért volna meg, hogy segítsen (se a tanárt óra után, se egy jó matekos ismerősét, de még engem is megkérhetett volna, mert ha tudok segítek). Aztán, ha végképp nincs aki segítsen kereshetne egy tanárt aki korrepetálja. A mai világban pedig online is rengeteg dolog van fent (pl videók ahol elmagyaráznak dolgokat, nekem is sokszor segít). Egész könyveket lehet letölteni, de akár elérhető áron megvenni, vagy kölcsönkérni valakitől. Weblapok foglalkoznak középiskolás matematikával. Szóval szerintem ha valaki akarja tudni a matekot, figyel is az órán, a háziját megcsinálja és ezeket a segítségeket is igénybe veszi, az egy stabil kettest minimum tud nyújtani. Ezek az osztálytársaim most kapnak észbe, hogy hoppá év vége van 3 hét múlva és esélyük nincs javítani. Most adják be az igénylést a matekfelmentésre amit nem biztos, hogy megkapnak, mert nem tettek meg mindent a jó jegyek érdekében. Lehet, hogy Te nem ilyen vagy és a lehető összes segítséget igénybe vetted, de akkor probléma van, mert mennie kellene.
2015. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy mind ez lóf×szt nem ér, hogyha az alapok hiányosak...

valószínű már 9-10ből is úgy lett átrugdosva a delikvens, hogy szedje össze magát


ha ilyen baja van valakinek hol kezdje el? azt se tudja mihez kapjon

2015. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha valaki 9-10-ből úgy lett átrugdosva kegyelem kettessel, annak nem 11-ben kellene rájönnie, hogy ez nem fog menni. Ezt kilencedikben észre kellett volna vennie neki, vagy a tanárának, vagy a szülőnek és már akkor elkezdeni a korrepetálást, segítségek igénybevételét.
2015. máj. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
48%

Hát talán meg kellett volna húzni annak idején...

Rohadtul kétoldalú dolog az oktatás, a tanárnak is kéne lennie felelősségtudatának.

A tanárnak érdeke kéne lennie, hogy megtanulja az anyagot, az hogy tele van karóval azt is jelzi, hogy a tanár is leszarta ha a diák leszarta.

A legtöbb diák úgyis csak doga előtt egy vagy néhány nappal kezd el tanulni, de javítási lehetőség szinte sosincs az adott témából.


Majd átengedik idén, meg elengedik érettségizni úgy, hogy százalékot is bizonytalanul számol. Majd jól meghúzzák.

2015. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!