Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez már biztos bukás?

Ez már biztos bukás?

Figyelt kérdés
Most második félévben van matekból 5 db. 1-esem 2 db 2-esem és 1 db 3-asom.Meg a félévi kettesem.Még egy dolgozatot fogunk írni elvileg.Az utolsó dolgozatban ami 1-es lett,pont utána jöttem rá,hogy elnéztem,mert + helyett - volt.Emiatt az egész feladat rossz lett.Ezzel rengeteg pontot veszítettem.11-es vagyok.A legtöbb tantárgyból 4-es vagyok,egyedül a matek nem megy.Ezt figyelembe veheti a tanár?

2015. máj. 22. 14:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Merthogy az nem a tanár feladata... hát akkor kié? Nem tanulni, megbukni heti 4-5 matekóra nélkül is gond nélkül lehet.


A kerettanterv olyan aprólékos, hogy egy értelmi fogyatékosnak is így kéne vágnia az egészet 12. végére, az eredmények mégis többnyire siralmasak.


És ha valaki nem gimnáziumba jár ez hatványozottabban igaz.

2015. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

9.-ben még hármas voltam év végén.Jártam tanárhoz,még általánosban és 9.-ben renszeresen.De már tavaly 10.-ben is nagyon ritkán fogadott.Megbeszéltem vele,hogy megyek,de nem volt otthon,nem engedett be.Meg igazából le is szarta.Most is szóltam neki többször,hogy átmennék,mert dolgozatot írunk.Azt mondta,hogy majd megbeszéljük.De nem szólt,szóltam neki én.Mondta,hogy menjek át,de nem volt otthon.Ezt csinálta egész évben.Kétszer tudtam csak átmenni hozzá a tanévben.Meg elég szerencsétlenül is jött ki.Pl.volt olyan,hogy nem szedte be az egész osztályét,csak 10 emberét és az enyémet pont beszedte.Az egyik egyest házifeladatra kaptam.Tudom,meg kell csinálni.De mindig megcsináltam,soha nem nézte meg.Pont akkor,amikor nem csináltam meg,akkor nézte meg és adott egy egyest az osztály több mint a felének.Ha ebben a dolgozatban meg nem 20%-al csökkent,hanem növekedett volna a nyomtató ára,akkor azt a feladatot megcsináltam volna hibátlanra és akkor meglett volna a 2-es,talán a 3-as is.(4 feladat volt)

De mindenesetre megkérem,hogy hadd írjak javítót ebből.Talán megengedi,meg tudnám már írni

2015. máj. 22. 22:28
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Én már akkor kerestem volna új tanárt amikor elmentél hozzá, de ígérete ellenére nem volt otthon. Nem hiszem, hogy csak egy matektanár van. Az pedig, nem indok az egyesre, hogy csak 10 ember dolgozatát szedte be, beszedhette volna az összeset akkor is egyes, tehát teljesen lényegtelen hány darabot szedett be. A házi feladatot mindig meg kell csinálni, (nálunk ugyan 3 után van csak egyes) de akkor is mindig kész van, ha elfelejted akkor az a minimum, hogy óra előtt lemásolod valakiről (tudni akkor se fogod de legalább nem egyes). A jelenlegi átlagodat nem igazán foghatod se a tanárra, se a módszereire, ha most nem is mész át, legalább megtanulod jövőre. Valamint a pótvizsgára is tudsz készülni egész nyáron és úgy átmehetsz.
2015. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Tom Benko ***** válasza:

Az a baj, hogy jelenleg a teljesen abnormális óraszámok miatt a tanárnak nem csak az a felelőssége, hogy kit buktasson meg, hanem az is, hogy hány főt, mert lehet, hogy nem lesz indítható a létszám miatt az osztály, ezzel az óraszámok elég erősen csökkennek. :(

Egyébként az utolsó hónapban is már eléggé fölösleges az izmozás, csak annál fájóbb lesz a pofára esés, amikor nem sikerül. Nyugodj bele, hogy az év végén lesz egy matek egyesed, és kapsz egy második esélyt augusztusban. Arra nyugisan fel lehet készülni, ha már most neki is látsz, és jó eséllyel meg is léped.

Keress magadnak egy normális tanárt, akár egy feletted lévő osztályból is, aki segít megtalálni a probléma gyökerét.

2015. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy abnormálisak az óraszámok, de heti egyszer eljárva tanárhoz nyáron 3 hónap alatt ki lehet bekkelni?


Akkor inkább lenne fele ennyi óra, de 5-7 fős csoportokban.

2015. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Abnormális óraszámok? Heti 4 matekunk van össz-vissz. Azért van sok óránk egy héten mert van kötelező etika meg média meg hadd ne soroljam. Pedig sokkal jobb lenne, ha az érettségi tárgyakból lenne több óránk. Én heti 5-6 óra mateknak még örülnék is. Persze ez nem fog megvalósulni mert több tanár kellene (és akkor lehetne csoportbontás, jobbak-rosszabbak alapján) így akinek nem megy az fel tudna zárkózni akinek pedig megy az tudna rendesen haladni.
2015. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Mert heti 5-6 matekkal érdekesebb lenne az átlagos diák számára feleslegesen részletes tananyag?

Érettségi középszinttel problémák vannak, miért kacsingatunk alap órán komolyabb matematikai problémák felé, amikor a többségnek erre sincs kapacitása, és gyakorlatilag azt a keveset nem tudjuk egy ötösre megtanulni 4 hosszú év alatt, amit középszintre elvárnak?


koordgeo-t egy délután alatt elmagyarázom akárkinek, a matek tankönyv meg hónapokig tárgyalja, és van aki egy normálvektoros egyenletet nem tud felírni

2015. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ebben van valami, viszont a felesleges órák helyett (etika, média, mindennapos tesi stb.) szívesebben matekoznék. Sokan egyébként meg sem próbálják megtanulni a matekot. Van olyan osztálytársam (nem is egy) aki egy darab házifeladatot nem írt meg, el se kezdte, így 3 óránként egyest kap. Az összes dolgozatot üresen adják be, még a legegyszerűbb feladatokat se kezdik el. Nyilván meg fognak bukni és az érettségiig sem jutnak el. Akinek annyi esze nincs, hogy figyeljen órán, írjon a füzetébe és kinyissa néha a könyvet amit minden évben megvesz azt nem tudom sajnálni. A baj csak az, hogy ezek az emberek hátráltatják a normálisakat. Szerintem a csoportbontás lenne a megoldás, és a felesleges órák helyett korrepetálást kéne tartani vagy választható plusz matekot/magyart/törit/idegennyelvet. Azokat akik pedig csak a családi pótlék miatt járnak be, és megbuknak 8 tantárgyból páros lábbal kirúgni és mehetnek dolgozni.
2015. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Neked lehet, hogy felesleges, nem mehet mindenki mérnöknek meg matematikusnak.

Az meg szerintem nem az ő hibájuk, hogy hozzá sem kezdenek. Nyilván megcsinálnák, ha éreznének rá reális esélyt, hogy megtudják csinálni. Senki sem úgy kezdi az évet, hogy na akkor idén is a kettesért fogok küzdeni.

2015. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
De csak lehet még írni javítót.Nem akarok megbukni.
2015. máj. 23. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!