Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez már biztos bukás?

Ez már biztos bukás?

Figyelt kérdés
Most második félévben van matekból 5 db. 1-esem 2 db 2-esem és 1 db 3-asom.Meg a félévi kettesem.Még egy dolgozatot fogunk írni elvileg.Az utolsó dolgozatban ami 1-es lett,pont utána jöttem rá,hogy elnéztem,mert + helyett - volt.Emiatt az egész feladat rossz lett.Ezzel rengeteg pontot veszítettem.11-es vagyok.A legtöbb tantárgyból 4-es vagyok,egyedül a matek nem megy.Ezt figyelembe veheti a tanár?

2015. máj. 22. 14:32
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Nem is lesz mindenki mérnök meg matematikus, de aki érettségizni akar annak elkerülhetetlen, hogy tudja a matekot (oké felmentést kérhet de azt nem adnak mindenkinek). Ha pedig valaki tovább akar tanulni (bármilyen területen) annak beleszámít a matek a pontjaiba. Azok az osztálytársaim pedig akik tiszta egyesre állnak, év elején sem próbáltak meg se figyelni, se házit írni se semmi. Van viszont egy osztálytársam aki félévkor bukásra állt, de időben elment külön tanárhoz, foglalkozott vele, és most a 3-asért fog javítani. Szóval ha valaki nem diszkalkuliás, akkor kellő szorgalommal a középiskolás matekot meg tudja tanulni egy stabil kettesre, de lehet még jobbra is.
2015. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
65%

Én gimiseket tanítok.

Javító dolgozat annak "jár", aki beteg volt, vagy a dolgozat közben rosszul volt, vagy valami olyan érte, ami lelkileg megviselte épp akkor.

De aki egész évben nem csinál semmit, telefonozik az órán, nem ír házi feladatot, aztán meg csak hisztizik, nem érdekli, annak miért járna javító dolgozat?


Vagy járjon, de azon már nem elég egy sima kettes.

Nem cél, hogy minimál tudással jusson tovább, hogy aztán megint kezdődjön a bukdácsolás.


Amíg nem jön rá arra valaki, hogy csak kitartó, egyenletes tanulással lehet elérni valamit, addig nem is fog menni a matek.


Az egyik előttem szóló is írja, hogy egyre inkább csak a dolgozatok előtt egy nappal tanulnak a diákok, így aztán meg törlődik minden.


Úgyhogy szerintem a nyári pótvizsgára érdemes készülni.

De arra sem egy héttel a vizsga előtt.

2015. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Jár nem jár, ha nem lehet javítani mikor fog bárki is foglalkozni a témával amit nem sikerült olyan jól megtanulni?
2015. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Persze amúgy biztos szórakoztatóbb csak a tehetségekkel foglalkozni, meg a színjeles dogákat javítani, de van egy olyan érzésem, hogy nekik más okból felesleges az a heti 4 óra matek.
2015. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Az előző kettőhöz:


Nem kötelező az érettségi.

Ha valaki szeretne, annak meg követelményei vannak.


Az meg más kérdés, hogy túlzóak-e vagy sem, és éppen mik azok a követelmények, de ez adott, nem mi határozzuk meg.


És ahogy a matekot sem fogja használni az illető, ugyanúgy a középkori történelem ismeretét sem, sőt Ady és Babits ismerete sem merül fel a napi életben sosem.

Ezeket valahogy sosem kérdőjelezi meg senki.

2015. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

mert babistsból nem bukik annyi ember


amúgy mondtam már... bukni tanár nélkül is lehet

akkor miért van a tanár?

2015. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Aki érettségizni akar, annak meg kell tanulnia a matekot is. Akinek pedig van egy csöpp esze és szorgalma, az meg is tudja tanulni, minimum kettesre. De aki lusta arra, hogy kinyissa a könyvét, figyeljen órán és megcsinálja a házit, az ne akarjon érettségizni. Akinek végképp nem megy az kereshet matektanárt is, aztán ha úgy se megy akkor igényelhet felmentést. Nem kell ezt túldramatizálni, a baj az, hogy sokan odáig nem hajlandóak eljutni, hogy az órán figyeljenek.
2015. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
53%
az órai követelmény messze van a középszinttől (és nem lefelé)
2015. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
30%

figyelembe veheti, de valószínűleg nem fogja, tapasztalatom szerint a matektanárok nagy része nem épp a kiváló empatikus képességeiről híres.


amúgy ha jóindulatú, akkor ez simán kettes. de kérdező, te abban viszont hibás vagy, h ha nemtörődöm és lusta a magántanárod, akkor hamar le kell cserélni egy másikra. én anno buktam matekból (igaz, utáltuk egymást a tanárral), aztán suliváltás, érdekes, egyből 3as lettem utána, 3 magántanárt elfogyasztottam, mivel csak a 4. tudott normálisan magyarázni, így érettségiztem le.


amúgy matektanároktól sok jóindulatot ne várj:


1, reál szakot végzettek nagy része szociálisan, érzelmileg elég fejletlen, szűk látókörű, azt se fogják fel, hogy miindenki más adottságokkal rendelkezik, így vki hiába tanul és szorgalmas, úgy sem biztos, h össze tud kaparni egy 2-est, ha rosszul állsz, automatikusan elkönyvelnek lustának, nálam ugyanez volt, pedig a tanulás idő kb. 80%-át a matek tette ki.


2, elnézést, de nekem meggyőződésem, hogy a saját frusztrációjuk miatt keménykednek, vhol belül ők is tudják, h a matekból tanultakból az emberek 99%-a az alapműveleteken kívül semmit nem fog használni (mondjuk ez más tárgyakra is igaz lehet, de frusztrált magyartanárral nemigen találkoztam még).

2015. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
humán tanárok se különösebben empatikusabbak... a saját területük nyilván triviális számukra, és ezért eszükbe sem jut, hogy ez valakinek hogy nem mehet, ha odafigyel órán
2015. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!