Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez már biztos bukás?

Ez már biztos bukás?

Figyelt kérdés
Most második félévben van matekból 5 db. 1-esem 2 db 2-esem és 1 db 3-asom.Meg a félévi kettesem.Még egy dolgozatot fogunk írni elvileg.Az utolsó dolgozatban ami 1-es lett,pont utána jöttem rá,hogy elnéztem,mert + helyett - volt.Emiatt az egész feladat rossz lett.Ezzel rengeteg pontot veszítettem.11-es vagyok.A legtöbb tantárgyból 4-es vagyok,egyedül a matek nem megy.Ezt figyelembe veheti a tanár?

2015. máj. 22. 14:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
39%

jó, erről nem fogok veled vitázni. nem állítom, h nem léteznek kőbunkó magyartanárok, csak a saját tapasztalataimból általánosítani nyilván buta dolog lenne, de átlagban mégis együttérzőbbek a magyartanárok. már csak azért is, mert az irodalom és művészetek formálják a személyiséget.

de ha olvasol fórumokat, akkor is az ilyen primitív „csakakarnaknikellésalustáknemmennekcsakát” válaszok nagy része szintén reál szakosoktól származik.


azt meg el is felejtettem leírni, h az a baj, h túl sokat várnak matekból az irodalomhoz, vagy más tárgyakhoz képest. nyelvből sokszor simán leérettségiznek olyanok, akik alig gagyognak vmit, irodalomból is általában elég szélsőséges esetben buktatnak, ehhez képest matekból elég nehéz elvont baromságokat követelnek, nem csoda, h annyian buknak, és legtöbben a matekból félnek.

2015. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Matekból egy feladat végeredménye vagy jó vagy nem, persze lehet részpontokat szerezni, meg a levezetést is értékelhetik, de a matek értékelése abszolút nem olyan szubjektív mint a magyaré. Magyarból, töriből az is jól le tud érettségizni aki csak magol, persze egy-két egyszerűbb összefüggést, ok-okozatot meg kell érteni, de nem vészes. Matekból magolással senki nem megy semmire, ellenben Ady életrajzát kellő idővel, sok ismétléssel egy gyengébb képességű diák is be tudja magolni, szinte gondolkodni sem kell hozzá. A tanárokról pedig pont, fordított a tapasztalatom, egy kivételével az összes magyartanárom, frusztrált, ideges volt. A mostani, az kedves meg minden csak fegyelmet nem tud tartani, így kb minden osztályba van egy hülyegyerek aki kikészíti. Ellenben a matektanárom, szigorú és rend is van az óráján, de ha valaki nem tud valamit nyugodtan kérdezhet. Na akkor melyik a jobb? Aki írta, hogy a középiskolás matek jóval a középszintű érettségi követelménye felett van, attól kérdezném, hogy miért megy a hiszti minden évben, hogy "ez volt minden idők legnehezebb matek érettségije"? Ha tényleg magasabb a követelmény órán, akkor kisujjból kellene mennie az érettséginek hiszen egy buta példával élve aki szorozni és osztani tanul annak simán kell tudnia az összeadást-kivonást. (igen nagyon buta példa)
2015. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

"Aki írta, hogy a középiskolás matek jóval a középszintű érettségi követelménye felett van, attól kérdezném, hogy miért megy a hiszti minden évben, hogy "ez volt minden idők legnehezebb matek érettségije"? "


Pont azért, mert egyszerű problémákat nem tanítanak megoldani, helyette durván belemennek a témakörökbe, és bemagolásra nem megértésre kényszerítik a diákokat.

2015. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyok olyan hülye.Töriből a tanárnő el akar küldeni OKTV-ra.
2015. máj. 23. 21:19
 35/36 Tom Benko ***** válasza:
A magyartanárok amúgy azért tűnnek empatikusabbnak, mert náluk ki lehet magyarázni, ha hülye vagy, a mateknál viszont nincs mentség. Szerintem pedig pont az utóbbi a humánusabb, nem lesznek tévképzeteid.
2015. máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Végül meglett a kettes.

Írtunk még egyet az egész évesből,ami 2-es lett,három pont kellett volna a 3-ashoz.És írtam egy javítót a kérdésben említett dolgozatból,ami nagyon jól sikerült.

2015. jún. 10. 15:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!