Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abbahagyni az egyetemet?

Abbahagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

BME-re járok , és most készültem ki teljesen, 7.félévben vagyok, de sokat csúsztam, és vannak tárgyak amiken nem bírok átmenni, én nagyon rossznak tartom az oktatást, csak az értelmetlen szivatásra megy ki minden.

Lelki válságba kerültem, már csak altatóval tudok aludni, és egésznap az ágyban fekszek, ezt a félévet valahogy megpróbáltam lehozni, de most is 2 fontos számonkérés lenne még a héten, de már nem bírok tanulni , ha ránézek hányingerem van.

Rájöttem hogy talán nem ezen a területen szeretnék dolgozni, bármi mást szívesen kipróbálnék, de nagyon nehéz ennyi beleölt munka után otthagyni, pedig érzem hogy nem ez az utam.



2015. dec. 7. 02:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

GPK-n én pont fordítva tapasztaltam. Első néhány félévben alig van érdekes, használható tárgy, ellenben van helyettük csomó száraz szórótárgy. Szükségesek, mert tényleg olyan alapokat adnak, amire a későbbiekben szükség lesz, de a nagy részét egyszerűen nem jó tanulni.

Aztán a képzés második felében, főleg szakirányválasztás után túlnyomó részt tök jó szakmai tárgyak vannak (persze 1-2 szívatós hülyeség is van mindig), meg bele is szokik az ember, így hiába volt ugyanolyan nehéz (ha nem még nehezebb) a vége felé is, egyre jobban teljesített a legtöbb ember.

Én is csúsztam nem keveset, és kb hetente gondolkoztam el rajta, hogy biztos itt van-e a helyem, de tudtam, hogy ez érdekel, és ha már beleöltem egy csomó időt, energiát, pénzt, nem fogom abbahagyni. De az is biztos, hogy még egyszer nem csinálnám újra :D Vagy legalábbis biztos nem itt a BME-n.

2015. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Igen, én is beleöltem csomó időt, de az meg még durvább lenne ha még 1.5 évet beleölnék, és tényleg fennragadnék azon az 1,2 tárgyon, amin igazából nagyon könnyű megakadni. És ezért gondolkoztam a váltáson, mert pl egy másik infó szakra elfogadnák szerintem sok tárgyamat, de persze fogalmam sincs mi a jó döntés. Várom még a véleményeket, eddig is köszi mindenkinek.
2015. dec. 12. 07:47
 23/31 anonim ***** válasza:
Kérdező pontosan melyik tárgyakra gondolsz, amik nem mentek?
2015. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok, még várok válaszokat, nagyon sok hasznosat hallottam eddig is, köszönöm.
2015. dec. 14. 11:26
 25/31 anonim ***** válasza:

Ezek után hogy gondolod?


"Félnék is így elmenni dolgozni, nem tudom ott mennyire tanítják ki az embert ott, mert egyetemen azért sok kivánnívalót hagy maga után az oktatás. Persze a programozást magadnak kéne begyakorolni, tudom én...

És ha a meló se tetszik, akkor mihez kezdhetnék? Papír miatt érdemes lenne máshol befejezni, vagy valami teljesen új terület vajon?"


Ez munkahelytől függ. Ahány hely annyiféle elvárásnak kell megfelelni. Van ahol betanított munkát kapsz, oda nem kell nagy tudásszint, máshol meg rögtön tőled várják a cég ERP rendszerének kifejlesztését. Persze neked nincs rajta veszítenivalód, csak a cég bukik, ha nem vagy elég jó és mégis felvesznek.

2015. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkozom, hogy lehet átmegyek gazdinfóra. Jó lenne befejezni legalább , és oda azért talán sok tárgyat elfogadnának.
2015. dec. 14. 12:55
 27/31 A kérdező kommentje:
Esetleg még várok válaszokat, személyes tapasztalatokat, ki hogy élné meg ezt, van-e esetleg hasonló helyzetben lévő ember?
2016. jan. 10. 06:19
 28/31 anonim ***** válasza:

Tudom már nem épp aktualis a kérdés, de én is ismerek BME-seket akik kikészültek:/

Próbáld befejezni, de ha úgy érzed mégse akarod avagy nem éri meg Neked akkor hagyd ott nyugodt szívvel:)

20n

2016. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Passziváltass
2016. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az előző félévet sikerült befejezni?
2016. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!