Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abbahagyni az egyetemet?

Abbahagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

BME-re járok , és most készültem ki teljesen, 7.félévben vagyok, de sokat csúsztam, és vannak tárgyak amiken nem bírok átmenni, én nagyon rossznak tartom az oktatást, csak az értelmetlen szivatásra megy ki minden.

Lelki válságba kerültem, már csak altatóval tudok aludni, és egésznap az ágyban fekszek, ezt a félévet valahogy megpróbáltam lehozni, de most is 2 fontos számonkérés lenne még a héten, de már nem bírok tanulni , ha ránézek hányingerem van.

Rájöttem hogy talán nem ezen a területen szeretnék dolgozni, bármi mást szívesen kipróbálnék, de nagyon nehéz ennyi beleölt munka után otthagyni, pedig érzem hogy nem ez az utam.



2015. dec. 7. 02:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit azért árnyalnám a BME-ről a képet. Nem igaz hogy elvégezhetetlen, és az se hogy mindenki nagyképű... szerintem ha valaki egy fb csoportba!!! (mégcsak nem is élőben) nem mer írni sok embernek, az gondolkozzon el, hogy komoly problémái vannak. A posztírónak: Nagyon meglepőnek tartom, hogy 3.5 év után jöttél rá, hogy esetleg ez nem való neked. Ha csúsztál, akkor tuti sok tárgyat elbuktál korábban is. Én jelenleg MSc-t végzek VIK-en, BSc-n egyenesben voltam végig, 1-2 vizsgát halasztottam csak néha, de behőoztam magam mindig. Mindig bennem volt az érzés, hogy sikerülni fog előbb utóbb.

Ha a jó fizetésért jössz VIK-re, akkor valamit nagyon félreértettél. Nem mindenki alkalmas erre a szakmára. Nekem az első 3 évben nemhogy barátnőm nem volt (nem is vágytam rá), de a családommal se nagyon töltöttem időt, max nyáron. Valamit valamiért.

Remélem, hogy jobban leszel, és megtalálod a helyed.

2015. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Engem ez az egész nagyon érdekelt, és szerettem is csinálni, de a végén jönnek be azok a szórótárgyak, amik szerintem , vagy legalábbis számomra már nem igazán tesznek hozzá semmit a tudáshoz, és vagy olyan ember vagy aki így is át akar menni, és megcsinálni, vagy pedig meggyűlölteti veled ez a szemlélet, meg oktatás az egészet. Ezért jöttem rá most, hogy nem biztos hogy ezt akarom csinálni, az első pár év nagyon tetszett, marha jó oktatók is voltak, de a végén vannak ezek amikről írtam.

Azt érzem hogy valami mást kéne csinálnom, más lehet az utam, vagy talán ez , de másik egyetemen. Nem szeretem ezt az átcsúszást játszani, és azért hogy ilyen beteg legyek, nem tudom mennyire éri meg a diploma.

Valaki azt is írta, hogy ez se kidobott idő, mert beírhatnám az önéletrajzba hogy ennyi meg ennyi meg van az egyetemből, nem tudom mi az igazság ezzel kapcsolatban. Azt tudom hogy most nem bírok ránézni se. :S

2015. dec. 8. 14:37
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben most rendbe szedném magam, és passziváltatnék 1 félévet, de inkább kettőt. Már elég sok van mögötted a képzésből, menj el dolgozni (szakmában!) fogsz kapni állást ne aggódj, tele van az ipar olyanokkal akiknek nincs diplomájuk vagy in progress vagy abbahagyták. Borzasztó hiány van infósokból, ha tudsz épkézláb módon programozni, lesz munkád. Gondold végig kicsit a dolgokat, lélegezz fel, nézd meg hogy a meló alapvetően tetszik-e. Ha úgy telik el az 1 év hogy hú ez de jó, bár vége lenne már a sulinak akkor mikor majd visszamész akkor meglesz a motiváció hogy befejezd a sulit. Ha nem a munka se tetszik annyira, akkor meg nem éri meg visszamenni az egyetemre szerintem.
2015. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Félnék is így elmenni dolgozni, nem tudom ott mennyire tanítják ki az embert ott, mert egyetemen azért sok kivánnívalót hagy maga után az oktatás. Persze a programozást magadnak kéne begyakorolni, tudom én...

És ha a meló se tetszik, akkor mihez kezdhetnék? Papír miatt érdemes lenne máshol befejezni, vagy valami teljesen új terület vajon?

2015. dec. 8. 23:55
 15/31 anonim ***** válasza:
81%

Mint már írtam, ha elmész dolgozni, akkor meglátod, hogy

1. mennyire tetszik a munka

2. milyen a tudásszinted a munkatársakhoz képest


Ha nem tetszik egyáltalán, akkor felesleges erőltetni. Visszamehetsz a "papírért" másik suliba, de ha úgyse fogsz dolgozni a szakmában, akkor minek?

2015. dec. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is először a passziváltatás jutott eszembe, pihenni KELL!!!!! Csak legvégső esetbe hagyd ott, gondolj bele mit mondanál magadnak pár év múlva, ha otthagynád! Ha már idáig eljutottál képes vagy rá! Hajrá!
2015. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Elég kemény történetek. Aki nincs ebbe benne, nem is tudná, hogy milyen szenvedéssel jár. Megszeretném kérdezni az itt lévő BME -s személyeket, hogy egy nap hány órát szoktak tanulni, vagy, hogy hogy telik egy egy átlagos nap, pl vizsga, vagy szorgalmi időszakban? (Én még középiskolás vagyok, azért kérdezem)
2015. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Örülnék neki ha visszakaphatnám ezeket az éveket, máshova mennék. :D Vajon az mennyit ér egy önéletrajzba, hogy lenyomtam 3 évet a BME-n? :D. Valószínűleg passzív félév lesz, de ettől függetlenül nem tudom hogy visszamegyek-e, érdekel pl a pszichológia, csak nem tudom mekkora hülyeség belevágni ezek után.

Köszönöm egyébként mindenkinek a válaszokat.

2015. dec. 10. 22:19
 19/31 anonim ***** válasza:

#17-es válaszolónak: Erre általánosságban nehéz felelni. Az első 2 év nagyon kemény, persze ez hozott tudásszinttől is függ. Szorgalmi időszakban is folyamatos, egyenleges nagy terhelés, rendszeres számonkérések. Minimális a szabadidő. Én anno örültem a vizsgaidőszaknak, egyrészt mert nem jött több új anyag, + nem ment el az idő az órákkal, és szabadon be tudtam osztani az egész napot.

Egy nehezebb vizsgára való készülés simán igényel 5-7 teljes, tanulással töltött napot. Napi tanulási idő nagyon változik. A dékán a felvett elsősöket úgy köszönti: papíron is többet kell foglalkozni az egyetemmel, mint ha lenne egy 8 órás munkád.


#kérdésfeltevőnek: én nem írnám bele semmiképp, szerintem negatív érzést kelt, hogy ott voltál ennyi időt, és nem lett diploma a vége.

2015. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont azért becsapós az egész, mert az első 2 év amikor elhiszed hogy téged ez nagyon érdekel, és az jól is van leoktatva. És utána jönnek be azok a szórótárgyak amik meggyűlöltetik az egészet veled. Legalábbis nálam így történt.
2015. dec. 11. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!