Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bizonytalanság a pályaválasztá...

Bizonytalanság a pályaválasztást illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két szak, ami közül nem tudok választani... Már több éve döntésképtelen vagyok...

Most érettségiztem, felvételi előtt állok.


Mindkét szak olyan, hogy nem igazán fizetik meg az adott szakma dolgozóit, illetve nem is becsülik meg őket, sajnos mindkét szak tekintetében bárhol olvastam hozzászólásokat, mindenki csak fikázta őket...


A segítségeteket abban szeretném kérni, hogy hogyan dönthetném el, hogy melyik úton induljak el?


Mindkét szakmában el tudom magamat képzelni, mindkettőhöz érzek "vonzalmat".

Az egyik szakmához meg kell említenem, hogy a fő motivációt egy szakmabelitől kaptam a szakmát illetően, nagyon motiválóan hatott rám a munkája.



2019. júl. 8. 16:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kicsit túl van ragozva ez a nem fizetik meg dolog. Az összes ped ismerősnek futja autóra, külföldi nyaralásra...
2019. júl. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10

Nem is közig.-szervezővel gondoltam, mint azt korábbi válaszomban is írtam, a közig.-szervező alapképzés után elvégeznék mesterszakon egy nemzetközi közszolgálati kapcsolatokat.

2019. júl. 9. 10:30
 13/17 anonim ***** válasza:
Oké, hogy ezt akarod mesterszakon de nagykövetségre ezzel nem veszik fel az embereket, nagy részük jogász vagy nemzetközi kapcsolatok szakon végzett. Arról nem is beszélve, hogy nagyon nehéz bejutni kapcsolat nélkül oda. Gimisként tudom, hogy vannak álmai az embernek meg elképzelései dolgokról de a valóság sokszor más. Próbálj valahogy gyakornokként bejutni ha tudsz, hogy lásd hogyan működnek ott a dolgok.
2019. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa!Én tanárira mennék a helyedben. Ugyanolyan vagyok, mint te. Sokáig a babáimmal tanultam és felkérdeztem őket. Imádok szerepelni, kiállni, előadást tartani.

A tanári pálya egy szép hivatás. Hiány is van belőle. Évek alatt szerintem azért lehet jól keresni. Van lehetőség magán órákat tartani.

Én úgy gondolom, hogy nem monoton, hanem inkább változatos és izgalmas. :) Illetve család centrikus munka.


Ne félj, hogy nem lennél jó tanár. Szerintem igenis jó lennél. Még 5 év az egyetem. Bőven szerzel szakmai tapasztalatot addig, sokat fogsz tanulni:)


Én a helyedben megváltoztatnám a sorrendet, sok szerencsét kívánok!


Edina, 21L

2019. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ és a segítséget! :)
2019. júl. 9. 12:31
 16/17 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a tanárira mennék, nagyon jól megtanulnék angolul, leraknám még a tolmácsvizsgát is, és utána elmennék tanítani. Mellette vállalnék magántanítványokat is (sőt már egyetem alatt is tudsz tanítani).


Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor mellette vagy utána végezz el egy gazdasági szakot is levelezőn, ezzel tágíthatod a mozgásteredet.

2019. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2019. júl. 9. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!