Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német 2hónap alatt?

Német 2hónap alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, iskolaváltás miatt vizsgáznom kell németből. 10.osztályba megyek, szval 9.ikes anyagból kellene. Az őszi szünetig kapok időt. Sikerülhet? Azt sem tudom hol kezdjem, vagy mivel, ráadásul nehezen tanulók nyelvet és nagyon félek, a kettes szintet minumumuszaly elérnem, különben nem maradhatok ebben a suliban. Mit tegyek? Ráadásul pánik beteg is vagyok, és félek hogy nem fog menni, tisztára le fogok blokkolni, és semmit nem fogok tudni megtanulni. Hol és mivel kezdjem?

2019. júl. 25. 08:22
 1/5 anonim válasza:
Először a magyar nyelvet kellene megtanulnod, mert látom az sem megy.
2019. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de a magyarral nincsen gondom, elnézést hogy én is emberből vagyok, és hogy ezen a szaros telefonon nem éppen a legegyszerűbb írni. Nem is értem azokat az embereket akik nem a válasz miatt kommentelnek, látszik hogy sok itt a beképzelt ,csak okoskodni és kritizálni tudó ember.
2019. júl. 25. 08:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sikerülhet, csak minden nap gyakorolni kell egy kicsit. Kérdezd meg, milyen könyvből tanulták a többiek, és szerezz be azt a könyvet, szépen be kell osztani a részeket/anyagokat a határidő végéig, és tartsd be, és menni fog! Ne pánikolj, felesleges idegesnek lenni. Mindig azoknak sikerül sajnos jól, akik nem pánikolnak, csak lazán veszik a dolgozatokat..:( Menni fog! Ügyes leszel! :)
2019. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is szerezd be a tankönyvet, amiből a többiek tanultak. Én javasolnám a különtanárt, ha ennyire bizonytalan vagy magadban, meg hogy mit tanulj.

Ha az nem opció, akkor minden nap (!) minimum fél óra németezés. Ebben legyen szókincsfejlesztés, nyelvtanozás, hallott szöveg értésének, beszédnek a fejlesztése. Hallgass német zenéket, nézz németül filmeket, nem baj, ha nem érted először, idővel jönni fog a megértés.

Én kb 3 hónap alatt készültem fel B2-ről C1-re, de ebben volt tanár is (sulimban, vállalta, hogy tanórai keretek között segít felkészülni, szóval még ingyen is volt), aki irányította a tanulást, és tudta, mondta, hogy mire figyeljek oda, mit kéne fokozottabban tanulnom. De emellett megvolt a napi kb egy óra külön németezés is.

Most milyen szinten állsz? Ha mondjuk 4es voltál a régi suliban, nem hiszem, hogy nagyon aggódnod kéne. És tényleg lazán, menni fognak a dolgok, csak hinni és tenni kell értük.

2019. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erwin Tschirner könyve: Német szókincs

Scheibl György nyelvkönyvei

2019. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!