Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolhoz képest milyen...

Az angolhoz képest milyen nehéz az orosz?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy magamtól elkezdek oroszul tanulni itthon. Google Plaen vannak tanulós appok, de első az ABC. Mit gondoltok?
2019. okt. 14. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Azt gondolom, hogy nem a hasonlítgatás útvesztőjébe kellene belemenni, hanem tanulni, ha komolyan gondolod.
2019. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Eléggé. Legalábbis a német, holland, francia helyett tanulva.

Mivel mind a kettő indoeurópai, ezért rengeteg lesz a hasonlóság. Nem az ABC a gond, azt meg lehet tanulni írni egy délután, olvasni egy héten belül.

A nehézségek (modern, fanszi kifejezéssel: a kihívások) egyike, hogy míg az angolban a főnevek maximum a többesszám miatt kapnak végződést, itt az alany, birtokos, tárgy, részes, eszközhatározós, előljárós eset, és ezeken belül a nem, és zeken belül az egyes/többesszám alapján. Ezek ellenére nem ezek az igazán meghatározó elemek, hanem, hogy van-e sok 1. érzelmi(!) indíték, 2. lehetőség gyakorolni (ha csak írás--olvasást tanulsz, akkor azt).

Jó befektetés, mert sokan beszélik. A volt Szovjetúnió lingua francaja. Jerevánban már az angol is terjedget, de mindig rákérdeznek, hogy oroszul esetleg? És emellett majdnem minden nap hallom valahol Budapesten.

2019. okt. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
Nekem az angol A1 után 2 év alatt lett meg a B2. Az orosz A2 majdnem 3 év lett meg, de ez utóbbiban közrejátszott, hogy az angol hetente 2-3*90-percben, az oroszt sajnos hetente 1*180 percben tanultam.
2019. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!