Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A duolingóval fel lehet...

Lorderon kérdése:

A duolingóval fel lehet készülni egy b2-es origós nyelv vizsgára?

Figyelt kérdés
Ha valaki egyetemre akar menni annak kell egy b2-es nyelv vizsga, eddig is angolt tanultam de az eddigi éveket nem vettem komolyan, egy fél éve kezdtem el tanulni de az angolra most hajtottam rá leginkább, már 12.-es vagyok és most novemberben megyek nyelv vizsgázni, járok külön tanárhoz is, anyámék egyik barátnője ajánlotta hogy próbáljam ki mert segít(sajnos annyira nem megy az angol), és arra lennék kíváncsi hogy nektek mi a tapasztalatotok? Tud még ebben az 1 hónapban amíg nem megyek segíteni ez az alkalmazás?

2019. okt. 30. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A semmihez képest persze hogy segít.
2019. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó de mennyire tud felkészíteni, elég hogy letegyem a középszintü nyelv vizsgát?
2019. okt. 30. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyáltalán nem elég. Játéknak jó, meg hogy lásd az alapokat, de középfokra nem jó.
2019. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap alatt csodát már nem lehet tenni.

Jó app egyébként, hasznos. De ha ennyire nagy a hajrá, akkor feküdj rá az angol nyelvű hírekre, könyvekre,, tudományos cikkekre. Illetve nyomasd a filmeket es sorozatokat is. Nem hinné az ember, de tényleg nagyon sokat segít.

De ha nem annyira megy az angol még, akkor szerintem 1 hónap nem lesz elég. Főleg ha komplex vizsgát tennél.

A levélírásra is feküdj rá, csuklóból jöjjön hogy kell elkezdeni, befejezni szituàciótól függően. Illetve pár mondatkezdest is meg lehet tanulni kívülről, amiket el tudsz lőni a levelekben.

2019. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Duolingo a nyelvtant viszonylag jól megtanítja, még a szókincs tekintetében is elfogadható. De arra egyáltalán nem készít fel, hogy írj egy fogalmazást, és a szóbeli részre végképp nem, márpedig a legtöbbeknek ezek a nehezebb részek a nyelvvizsgán.


Az általános konszenzus az, hogy a Duolingo kb. B1-es szintre visz el összességében. Tehát egy középfokú nyelvvizsgához ez sajnos kevés. Főleg, ha ilyen kevés időd van, akkor biztosan nem ezzel tölteném az időmet. Ha azon a szinten vagy, ahonnan még reálisan elérhető a nyelvvizsga, akkor a Duolingo nem fog sokat segíteni. Ha még nem vagy azon a szinten, akkor lehet hogy érdemes lenne kipróbálni hogy felhozd magad kb a B1-es szintre, de akkor a nyelvvizsga meg szinte biztos buó lesz. A különtanárod nyilván érzi hogy milyen szinten vagy, ismeri a nyelvvizsga követelményeket, őt kérdezd meg hogy hogyan gyakoroljál az órai házikon kívül.

2019. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat
2019. okt. 30. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!