Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek szükség van erre...

Szerintetek szükség van erre a nyelvvizsga rendszerre, nem lehúzás ez az egész?

Figyelt kérdés

Egyik barátomnak nem soká lesz nyelvvizsgája és nagyon izgul miatta én meg azon filózok, hogy egyáltalán szükség van erre? Másik barátom nyelvvizsga nélkül kiköltözött Angliába és perfektül beszéli az angolt, mai napig nincs nyelvvizsgája. Az a kérdésem, hogy miért van erre szükség, amikor az ember könnyen megtudja tanulni, hogyha olyan emberekkel van körülvéve, akik tudnak más nyelven és türelmesen állnak hozzá a másikhoz. Én úgy érzem, hogy valójában nincs szükség erre a bürokratikus intézményre. Az szerintem nonszensz, hogy a diplomához szükséges a nyelvvizsga, mert minek kell, hogyha nincs szüksége idegen nyelvekre? Nem kéne a diplomát feltételekhez kötni. A barátommal eléggé együttérző vagyok, mert neki nem megy olyan könnyen a nyelvtanulás és valójában simán megkaphatná a diplomáját is, mert amit tanul azt nagyon szereti csinálni és a vizsgákon se izgult.


Azt nem értem, hogy az emberek miért fogadják ezt el? Mintha kőbe lenne vésve ez a nyelvvizsgás szabály, hogy csak akkor kapod meg a diplomádat, hogy még megszenvedsz a nyelvvizsgával. Írom facebookon a kommenteket, hogy szerintem nincs arra szükség, hogy a diploma mellé kelljen a nyelvvizsga, erre a kommentelők zombi módra írják ezeket a semmitmondó szövegeket, hogy azért illik megtanulni egy nyelvet, mintha a jó Isten rendelte volna ezt el és mellé kapom a röhögő facebookos reakciókat. Holott egy olyan állami korlátozó módszerről van szó, amit lelehetne építeni, hogyha lenne társadalmi akarat. Ami van, azon lehet változtatni, mert semmi nincs kőbe vésve, hogy ennek így kéne lennie. Néha az az érzésem mintha az emberek elfelejtenének gondolkodni és minden szabályt szentírásként kezelnek.


Lehet tévedek, lehet van valami létjogosultsága annak papírnak, de mivel azt látom, hogy emberek tudnak kommunikálni más nyelveken még úgy is, hogy nincs papírjuk róla, így azt gondolom, hogy nyugodtan fellehetne számolni az egész nyelvvizsga intézményét.


2019. nov. 15. 15:28
1 2
 11/11 anonymousreview60 ***** válasza:

A nyelvvizsgrendszer nem lehúzás, a diplomamentő program az.


Egy értelmiségitől elvárható, hogy a szakmai tudása színvonalának megőrzése érdekében képezze magát. Ennek anyagai leginkább valamely idegen nyelven, főleg angolul, elérhetők. Nagyobb szervezetek lefordítják.

Tekintve a diplomamentőre szoruló tömegeket, akik egy francos angol középfokúra sem vették a fáradtságot, ha nem lenne a nyelvvizsgakötelezettség, emberek tömegei nem tanulnának meg épkézláb nyelven legalább angolul vagy németül. Ez az országnak versenyhátrány.

Valóban, a haverod megtanult angolul. Nem kritikus helyeken (mosogatás, árupakolás, szállítmányozás stb.) erre van idő, és nem baj, ha nagyon akcentusos. Felsőbb helyeken ez nem elég. Ott sem a nyelvvizsga a lényeg, hanem a tudás, amit azonnal le is tesztelnek, de mindek olvassák el a önéletrajzást a banki alkalmazottnak vagy a mérnöknek, ha még nyelvvizsgája sincs.


Ha ugyanis van nyelvvizsgája, akkor 90%, hogy lesz nyelvtudása is. Ha van nyelvtudása, akkor már nem nagy cucc letenni a vizsgát. Tehát, ha nincs nyelvvizsgája sem, akkor az önképzésre is lusta. De feltehetnénk a kérdést másképpen is: Mire való a villanszerelői szakmunkáspapír? Nem elegendő, ha majd állásinterjú és próbanapon igaolja a tudást? Hát nem elég! Ez ugyanaz.

2019. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!