Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsga?

Felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Ezek elég rá? Ezeket természetesen otthon tanulnám magamtól.

- 5000 leggyakoribb angol szó

- 250 leggyakoribb kifejezés

- angolul film/sorozat nézés 1-1,5 évig

- nyelvtanok megtanulása


Ez mellett külön tanárhoz járok.


C1 nyelvviszga, Pannon



2019. dec. 17. 19:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért abban egyezzünk meg, hogy nem csak prosztó beszéd és magasröptű költészet létezik :) ennyire ne sarkítsunk :D

Elég széles skálán mozog a nyelvhasználat.


Nem azt írta h csak buta sorozatokat akar bámulni és ennyi a nyelvtanulás.


De ha neked csak ez a kétféle nyelvhasználat létezik akkor felesleges beszélgetnünk, mert nem lesz közös nevezőnk.


Maradjunk annyiban, hogy szerintem léteznek igényes sorozatok (amivel nem fogsz egyetérteni mert ezeket nem shakespeare szintű művészek írták úgyhogy példát felesleges írnom), amik az angol nyelvgyakorlására élvezetes és hasznos eszközök.


Persze a puszta inputtól, aktív tanulás nélkül nem fog tudni jobban angolul.

2020. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

Én legnagyobbrészt a filmnézést használva tanultam meg C2-es szinten angolul, és vált belőlem műfordító, de mégsem ajánlanám senkinek, mert nekem valami 12 év volt, mire játékokból és feliratos filmekből egy stabil angoltudást hoztam össze, amit néhány hónap rátanulással C1-es nyelvvizsgára lehetett váltani (és akkor még hol vagyunk a C2-től). Ráadásul a beszéd a mai napig a gyenge pontom. Az egyik leggyakoribb hiba a kezdő nyelvtanulóknál, hogy nem beszélnek. A sorozatnézés hatékonysága nagyon alacsony. Pont.

Egyedül a hallott szövegértés fejlesztésére látom értelmét, de ott is B2 szint felett, felirat nélkül.


Egyébként nekem szimpatikus a terved. Most én is hasonlóképpen tanulok németül. Arra figyelj, hogy a megtanult szavakkal próbálj meg mondatokat írni. Minden elméletet át érdemes helyezni a gyakorlatba is, másként nem rögzül. Én az ankival magolok szavakat, mondatokat és kifejezéseket. Faék egyszerűségű program, mégis hatékony.

2020. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

"most már elvesztettük az esélyt, hogy a kérdező becsületesen bevallja, milyen agybutító sorozatokra gondolt"

:DD

2020. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, bocsi hogy nem írtam.

Sorozatként a "How I Met Your Mother"-t nézném végig, de azt is pihenés / szórakozás képpen, de mégis tanulva belőle. A szavakat Quizlet-ben a Long Term Learning funkcióval tanulom, szóval elméletileg örökre megmarad. Jövő tavaszán tenném a vizsgát, addig kéne felkészülnöm. Esetleg tippeket adhatnátok, főleg a szóbeli részhez. Köszönöm.

2020. febr. 4. 16:03
 15/15 anonim ***** válasza:
36%

"a Long Term Learning funkcióval tanulom, szóval elméletileg örökre megmarad"

azért ennyire naiív ne legyél :))

2020. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!