Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes orosz szakra mennem?

Érdemes orosz szakra mennem?

Figyelt kérdés
Már döntenem kellene, hogy milyen szakra menjek, de nagyon tanácstalan vagyok. Az orosz nyelvet nagyon meg szeretném tanulni, csak nem tudom van-e értelme az egyetemen nekikezdeni. Meg lehet ott rendesen tanulni vagy csak időpazarlás?
2019. dec. 26. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes úgy orosz szakra menni, hogy nem ismered a nyelvet. Elméletileg lehetséges, de nagyon nem jó ötlet.


Ezen kívül gondolj bele: mi történne, ha kiderülne pár hónap után, hogy nem is tetszik és nem is megy igazán az orosz?


Válassz más szakot és mellette tanulj oroszul, ha szeretnél, sok helyen van rá lehetőség az egyetemi nyelvoktatás keretein belül!

2019. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De más szakok nem igazán érdekelnek. És tudok oroszul olvasni, meg valamilyen szinten érték pár dolgot
2019. dec. 26. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy egyetemen nincs sok időd a tudásod aktiválására, és utána az órák oroszul lesznek!
2019. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orosz szakon nem véletlenül nem kérik az előzetes nyelvtudást, magyarul semmi hátránya nem keletkezik az embernek abból, ha úgy kezd bele, hogy nem tud oroszul. Nem oroszos vagyok, de én is egy olyan nyelvszakon tanulok, ahol nem volt követelmény a nyelvtudás és teljesen a nulláról kezdtük. Nyilván nem egyszerű és nem is lesz mondjuk felsőfokú nyelvtudásunk a 3 év végére, de ez így van kitalálva. Ettől függetlenül érdemes elgondolkozni azon, hogy tényleg érdekel-e és konkrétan miért érdekel a képzés. Én már végeztem egy másik nyelvszakot, szóval konkrétabb elképzeléseim voltak és tudtam, hogy ez nem egy nyelvtanfolyam, hanem itt nyelvészet, történelem, irodalom vár rám és ennek tudatában vágtam vele, mert ezt szerettem volna. Ha téged is érdekel az orosz kultúra, irodalom, történelem, nyelvészet és szívesen tanulnád ezeket, akkor nyilván érdemes elkezdeni a szakot. Viszont, ha csak szimplán a nyelvet szeretnéd megtanulni és az előbb felsoroltak nem vonzanak, akkor egy nyelvtanfolyam hasznosabb (gyorsabb és célirányos).
2019. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 26. 21:17
 6/6 anonim válasza:

Nagyon is érdemes!


Az angol, német és a francia után az orosz a legkeresettebb nyelv, sőt a franciánál is keresettebb mostanában.

2019. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!