Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás duolingoval?

Nyelvtanulás duolingoval?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár napja elkezdtem duolingoval németet tanulni. Naponta egy olyan szart csinálok meg. Szerintetek ezzel mennyire lehet megtanulni? (Amúgy jövő iskolai évben már lesz németem is, 4 évig). Szóval a duolingonak van értelme? És azzal a 4 évvel + duolingoval milyen szintre tudom magam emelni? Arra elég lesz, hogy külföldön dolgozhassak?

2020. febr. 15. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel csak alapszintet tudsz elérni. De ilyen hozzáállással, ami a kérdésedböl látszik, nem sok esélyed van.
2020. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt akarod mondani, hogy te 6 sorból rájöttél, hogy milyen a hozzáállásom? El kell szomorítsalak, de ezt benézted :).
2020. febr. 15. 12:04
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

"Naponta egy olyan szart csinálok meg. "


Ez nem túl pozitív hozzáállásra vall, ha így nevezed!


Ettöl függetlenül a duolingoval alapismereteket tanulsz meg, mondatokat összeállítani meg egy csomó szót, de külön nyelvtan nincs - szerintem óriási elöny- ,de önmagában kevés arra, hogy ezzel külfölödn elboldogulj.

Az iskolai német meg a legtöbb esetben tényleg semmit nem ér, emellett sokat kell foglalkozni a nyelvvel ahhoz, hogy használni is tudd.

2020. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
Jó, hát mondjuk a duolingohoz nekem is ilyen lenne a hozzáállásom... Én is kipróbáltam már többször, sőt több hasonló alkalmazást is, de én egyiket sem szerettem. Szerintem nagyon unalmas, engem picit idegesít is és én egyáltalán nem érzem hatékonynak. Ettől még valakinek beválhat vagy valakinek segíthet (de nagy csodát szerintem sem lehet tőle várni), de én sokkal jobban preferálom a "hagyományos" nyelvtanulást.
2020. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mit értesz hagyományis alatt?
2020. febr. 15. 13:20
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a duolingo akkor jó, ha nem sürgős a nyelv tanulása, de napi pár percben szeretnéd kicsit bővíteni ismereted.

A végigmész rajta, akkor már nem lesz teljesen ismeretlen a nyelv.

Én angolból voltam valamilyen kutyult alapszinten, hozzávettem a duoval kezdtem újra.. Véleményem szerint, ha komolyan akarod csinálni, akkor a duo nem elég, de ha csak majd meglátom mi lesz belőle és hátha kedvem lesz, akkor jó lehet.

2020. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
A duolingo időpocsékolás, annyi idő alatt értelmesen is lehet haladni, mint amennyit annak nyomogatásával töltesz. Németül 2 év alatt el lehet jutni kényelmesen középfokra. 4 év alatt a felsőfok is teljesen reális, és még megszakadni sem kell hozzá.
2020. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5%
Kezdésnek, ismerkedésnek jó, de csak arra. Az a baj, hogy ha kész mondatokat, szavakat magolsz be, azzal sokra nem mész. Sokan a duolingónál sem veszik észre, hogy nyelvtan nélkül nem lehet normálisan, logikusan nyelvet tanulni, hacsak nem külföldön van az ember és nincs rákényszerítve, mert mindenhol az veszi körül. De ha bevág az ember csak úgy mondatokat, miközben fogalma nincs, hogy mit miért ragozunk, mi a nyelvtan mondatszerkezet, akkor sokat nem ér, csak lóg az egész a levegőben. A váz a nyelvtan. Arra lehet aggatni a szavakat. Ezt nem veszik figyelembe az ehhez hasonló oldalak. Ha a 45 évet végigtanulod és van motivációd meg szorgalmad is akkor a középszint simán. A duolingo meg emellett sokat nem fog érni, legfeljebb szótanulásban de majd csak később, amikor rájöttél a nyelv logikájára.
2020. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

De van ott nyelvtan,a tips gombot kell lenyomni..

Amúgy meg ugye az is vitatott kérdés, hogy most hogy kell tanulni, hogy több példa, minta és utána nyelvtan, vagy kell-e nyelvtan, vagy előbb meg se szólalj, amíg a nyelvtan nem megy..

2020. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Öszintén szólva MINDEN gyerek NYELVTAN NÉLKÜL tanulja meg az anyanyelvét, és sikerül nekik.

Erre felnöttek is képesek (lennének), ha nem lenne ez a hülye dogma, hogy a nyelvtanra kell RÁAGGATNI a nyelvet!

2020. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!