Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nagyon fiatalon megy nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Ugyebár 14 éves kortól már letehető a nyelvvizsga.Van egy ismerősöm,akinek a huga 14 éves,és mostanában megy németből középfokúzni.Szerintem ez dicsérendő,de nekem ugyanakkor fura is.

2020. febr. 15. 20:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Az én fiam is korán középfokúzott, de ő kéttanyelvű általánosba járt, eleve a versenyeken is már meg lehetett szerezni gyakorlatilag ingyen a nyelvvizsgát, ha jól szerepeltél. Az angolt azóta is nagyon szereti és használja, most az egyetem utolós évében tette le a felsőfokút, hogy meglegyen az is, ráadásul most ez tényleg ingyen volt, mert ugye visszafizette az állam a vizsgadíjat.
2020. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Találkoztam olyan esettel,igaz ott az illető 16 évesen közepezett,és mivel a suliban rossz volt a nyelvoktatás,magántanár segítségével szerezte meg,és az iskolai nemet tanára ezt zokon vette,és fura volt,hogy az osztályban,neki lett először nyelvvizsgája,és a tanár ezt teljesen természetellenesenek,felelőtlennek velte,hogy ilyen fiatalon ment el nyelvvizsgázni.Szerintetek manapság ez gyakori eset? A tanártól jogos volt ez a reklamálás?

Többen is írtátok,hogy 14-15 évesen voltatok nyelvvizsgázni.Ha esetleg rossz volt a sulis nyelvoktatás akkor a tanár ezt szóvá tette nektek?

Az osztálytársaitok hogy viszonyultak ahhoz,hogy neked már meg volt a nyelvvizsgád?

2020. febr. 20. 22:04
 23/26 anonim ***** válasza:
81%

A városunk egyetlen gimnáziumában minden iskolagyűlésen név szerint elmondják, hogy kik szereztek az elmúlt időkben nyelvvizsgát, mert hogy ez az iskolának is büszkeség. Lehet hogy nem a legjobb az iskolai nyelvoktatás 1-1 iskolában, de mégis csak hozzátesznek a nyelvtanárok is a gyerekek tudásához valamicskét. A legtöbben egyébként is járnának külön magántanárhoz nyelvvizsga előtt és senkinek nem kell arról tudnia, hogy te kihez jársz ha jársz és mi okból.

3 gyerekem van, mire 16 évesek lettek, már nem 1 embernek volt az osztályukban nyelvvizsgája, ez egyáltalán nem annyira ritka dolog szerintem, nem néztek úgy rájuk, mint az ufókra.

Igazából aki tovább akar tanulni, annak előbb-utóbb úgyis meg kell szereznie, szerintem jobb ezt a középsuliban, mert egyetem mellett sokkal húzósabb.

2020. febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Vree ***** válasza:
88%

Nézd, tanulni, dolgozatot írni már 6-7 éves kortól KÖTELEZŐ, nem fakultatív, nem csak egyeseknek szól, hanem MINDENKITŐL elvárás, és mindenkinek megvan hozzá a képessége. Akkor mi olyan fura abban, hogy 14 évesen, ami már baromira késő (addigra már 8 általános osztályt és egy középsuli felvételit elvégeztél!) mehetsz nyelvből is? Az is ugyanúgy csak egy dolgozat.


Nálunk alsótól (3. osztálytól) volt angolóra a tanrendben, plusz a szülők is támogatták (volt egy jópofa angol tanár, akihez az utcából csoportosan jártunk), angol felsőfok(!) vizsgára úgy mentem be, hogy nem is készültem előtte. (Mit lehet rá készülni? Anyanyelveden is vagy beszélsz folyékonyan és tudsz olvasni/hallgatni, vagy nem. Készülés azoknak kell, akiknek még hézagos és bizonytalan a tudása.) És ezt NEM!! önfényezésből írtam, hanem pontosan azért, mert erre BÁRKI képes. Ha azt a pár év tanulást beletette meg még önállóan is érdeklődéssel foglalkozott vele.


És ezt valóban könnyebb fiatalabb korban, hiszen az énképedet (hogy miben vagy jó, mi akarsz lenni) akkor szerzed meg, és benne vagy a rendszeres tanulásban és egy azt szorgalmazó közegben. Idősebb korra sok embernek begyöpösödik az énképe, a motivációja, az önbizalma, ha le is ül tanulni, idegesíti a lassú haladás, nincs önbizalma, magát kell motiválja, nincs aki dícsérje, magának kell a tanrendet megszabni és tartani magát, megtalálni az anyagokat, megtalálni a jó tanárt, fegyelmezni magát, elhinni hogy értelmes amit csinál és nem eldobni és valami könnyebb, megszokott, lazább dologgal foglalkozni az első adandó alkalommal (és meggyőzni a párt/családot, hogy érdemes, mert azok is tudnak ám mérgezni). Amire egyébként szintén abszolút képes mindenki, az önképzés is fejleszthető képesség.


Én baromira nem értelek téged kérdező. MIÉRT ne mehetne valaki 14 évesen nyelvvizsgázni? Miért ne mehetne akár 10 évesen vagy fiatalabban, ha képes rá? Az OK hogy a magyar társadalom nagy része nyelvi analfabéta, de azért egy középfok nem egy diploma szint.

2020. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Vree ***** válasza:

"osztálytársak/tanárok hogyan viszonyultak"


Neked szerintem nem a tanulási képességeddel van a problémád, hanem az önbecsüléseddel.


Ha MOST belemész abba, hogy butának lenni menő, tudni dolgokat meg gáz, akkor egész életedre tönkreteszed magadat. Mert saját magadat beszéled le (miért???!), hogy tudást szerezz, valami bizarr meggyőződésből, hogy hülyén jobban fognak szeretni. Szerintem meg ha okos vagy, akkor felnéznek rád.

Meg kell tanulni leszxrni a leendő lángossütőket, takarítókat, akik próbáknak belevinni, hogy jaj a tudás olyan nehéz, a tudás utálása öszzeköt minket.


És ugyanezt kell megtanítnai a gyekerednek is, ha csúfolja az osztályban a 3as átlagú kissebbségi kisp@cs.


Attól, hogy a tanár! veszi zokon, hogy a gyerek többet tud, eldobom magam...vagyis nem, mert tudod hány alkalmatlan, hülye, idegbeteg tanárom volt (mint gondolom mindenkinek). Menj be, vizsgázz le 5ösre és röhögd ki szembe vagy a háta mögött. Úgyis pár évig vagytok csak együtt, aztán ő mehet amerre lát, neked meg megmarad a nyelvtudásod.


Ez amúgy nem példátlan eset, hogy az osztályból valamelyik ilyen-olyan családi hátterű gyerek már jértas valamiben, esetenként akár többet tud, mint a tanár. Normális tanár egyébként ezt tök jól lereagálja.

2020. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét ment a zöld kez!:)
2020. febr. 23. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!