Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hatékony a tanulók...

Szerintetek hatékony a tanulókártyás módszer?

Figyelt kérdés
Én számítógépen egy programot használok erre (kifejezetten ilyen "kártyás" program), hogy szavakat tanuljak, de néha úgy érzem, hogy amint kilépek a programból, sok mindent elfelejtek. Én csinálok valamit rosszul vagy más is járt már így a "kártyás" módszerrel?
2010. júl. 24. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem gimiben mondta a franciatanárom, hogy ez jó ötlet a szavak tanulására, de én nem láttam olyan nagy előnyét, szótárból ugyanúgy megtudom tanulni és a papírokkal sem kell időt húznom, szóval nálam nem volt hatékony.
2010. júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az.


Bár én nem szgépen csináltam, hanem lapon/cetliken és szavakkal. Hatékonyabbnak tűnt, mint a szótárfüzetes szómagolás, hiszen sokszor előfordult az, hogy az alatta és a felette lévő szó beugrott, de a szó maga nem. Bár ha tematikusan tanulod a szavakat ez akár előny is lehet :)


Én hagynám a szgépet, hisz ha valamelyik szó nem megy és teszel rá egy pontot vagy aláhúzod vagy rajzolsz rá egy :)-t , akkor utána egyből beugorhat a szó (ezt gépen gondolom nem lehet kivitelezni). Illetve ha naponta megtanulsz pl 20 db szót és abból 5öt nem sikerül memorizálni, akkor simán megfogod és átteszed későbbre vagy holnapra (vagy magaddal viszed és előveszed a buszon vonaton, vagy melóhelyen a klotyón :) , és akkor már 20+ 5 db lesz. Minél többször látod,annál jobban rögzül. Bár nem tudom, hogy ezt meg tudod-e csinálni a gépen, de szerintem sokat segítene---

2010. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A programban osztályozni lehet, hogy melyik szót mennyire tudom és aszerint hozza elő gyakrabban vagy ritkábban, akár egy alkalommal többször is.
2010. júl. 24. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, megmondanád milyen programot használsz, érdekelne:D
2010. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mnemosyne


[link]

2010. júl. 24. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm:D
2010. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!