Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo-val mennyire lehet...

Duolingo-val mennyire lehet megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 14:41
A kérdező szavazást indított:
C1
B2
B1
A2
A1
Semennyire
30 szavazat
 1/10 anonim válasza:
89%
Én nekem bevált.. egyre jobban megy az angol:)
2020. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Csak Duolingóval olyan A2-re. Lehetséges, hogy a szókincs amit tanít akár középfokú is lehet, de csak a szókincsed lesz középfokú, az egyéb kompetenciáid nem. Tehát csak szókincs tanulásra jó, többre nem nagyon, arra meg ott van a Lingvist vagy az Anki, amik jobbak, mert ismételtetik is a szavakat automatikusan. Duolingo mellé kell gyakorolni a beszédet, az borzasztóan fontos (van ilyen funkciója is, de sokkal többet ér az önálló beszédgyakorlat). A hallgatást is kell gyakorolni, hiszen egy anyanyelvi beszélő máshogy beszél mint a felvett hanganyag. Ha ezekkel kiegészíted, lehet B2 is akár.
2020. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvel való ismerkedésnek és kezdésnek szerintem nagyon jó de komolyabb szintre azért gyenge
2020. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Emelt érettségivel és C1-el rendelkezek angol nyelvből. Ránéztem jó pár éve az alkalmazásra, akkor úgy láttam, hogy teljesen haszontalan.
2020. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es azért az túlzás,hogy haszontalan de mindegyik nyelv kezdőknek van megcsinálva és nagyon alap mondatok vannak csak.

Úgy mondanám,hogy arra jó,hogy mondjuk van 3 nyelv amit akarsz tanulni de nem tudsz dönteni de elkezdesz a Duolingoval mondjuk mind a 3 nyelvből egy tanfolyamot akkor úgy el tudod dönteni,hogy melyik tetszik jobban.

Egyébként komoly szintre nyílván nem jó mivel a szókincs elég kicsi,nyelvtani magyarázat meg 0,különösen a kisebb nyelveknél mint pl román.

2020. jún. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #5-ös, ez eléggé személy függő. Ahhoz, hogy az ember így válogasson, nagy akarat, és elszántság kell.

Az átlag felhasználó viszonylag olcsón akar rajta jól megtanulni angolul/németül. Arra nyilván nem jó, mert nem arra való

2020. jún. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #2-es, az a szókincs sajnos elég messze van a középfoktól. Az emelt érettségi a középfokú felett van picivel, ahhoz képest a Duolingo szókincs nyilván lejjebb van jóval. Tehát inkább A1-es szókincs.

Ez azt jelenti, hogy magabiztosan ki tudod fejezni magadat angol nyelven. Nem helyesen, magabiztosan. Megérteted magadat, a tudás nagy része nélkül is nagyjából

2020. jún. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt én is osztom amit a 7-es

Románt tanulok és segítségül hívtam a Duot de már napok óta csontra ugyanaz a pár mondat és szó

2020. jún. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem érzem komolynak a Duolingo-t. Manapság egész komoly ipari készülékeket is okostelefonos alkalmazásról lehet irányítani kizárólagosan.

Ehhez képest a Duolingo baba játék. Mondjuk nyilván sokkal olcsóbb is. Épp ezért felesleges tőle többet várni.

2020. jún. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es olcsó alatt konkrétan ingyenes :D
2020. jún. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!