Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Németet tanuljak vagy írjak?

Figyelt kérdés

Közel kettő és fél éve kezdtem el komolyabban foglalkozni az írással. Mivel külföldön élek és folyamatosan tanulom a nyelvet, úgy hiszem ez egy lépés hátrafelé.


Az a baj azonban hogy nem tudok írás nélkül élni mert egyfolytában ezen kattog az agyam. Kipróbáltam a német nyelvű írást, de az egyszerűen nem olyan.



Tudna valaki egy tanácsot adni?



2020. júl. 12. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenki jobban ír az anyanyelvén.

Ahhoz, hogy németül tudj ilyen szinten, ezt a nyelvet kellene fejlesztened még magadban. Német nyelvű könyveket olvasni, filmeket nézni, ami talán segíthet ebben.

Egyébként amíg gyakorolsz, miért nem vállalsz fordítást? Vagy akár hobbi szinten. Az is fejlesztene valamennyire. Akár rövid történetekkel kezdheted, és haladhatsz a komolyabb hosszúságúak felé.

2020. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az volt a rossz dolog, hogy ha írok, akkor az rosszat tesz a tudásomnak.
2020. júl. 12. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem mondanám, hogy rosszat tesz a tudásodnak, de az igaz, hogy nem mindenkinek könnyű két nyelvűvé válni, amolyan anyanyelvi szinten.

Viszont az az előnye, ha az anyanyelveden írsz, hogy nem felejted el. Léteznek olyan emberek, akik kimennek külföldre, aztán néhány hónap múlva már törik - akcentussal beszélik - a magyart.


Nézd. Ha az írás magyarul tesz boldoggá, akkor írj úgy. Bizonyára német nyelvterületen is élnek magyarok, vagy akik szeretnék megtanulni ezt a nyelvet.

2020. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Azért mégiscsak szakíts időt az írásra. Ami nagyon ki akar jönni, az jöjjön ki.
2020. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Az ország nyelvét ahol élsz értelemszerűen tanulnod kell, fejlesztened kell magad. Ez nem zárja ki azt, hogy az anyanyelveden írj. A két dolog nem futhat párhuzamosan?

Ha mégis idegen nyelven írnál, akkor szerintem ahhoz az kell, hogy sokat olvass is azon a nyelven, irodalmat, esetleg hasonló műfajú írásokat mint amilyenben te alkotsz.

Úgy persze sosem fogod tudni kifejezni magad mint az anyanyelveden, de mivel minden nyelv egy külön világ, el tudom képzelni hogy nagyszerűt alkoss németül is. Csak a magam szórakoztatására szoktam angolul írni, és meg sem próbálok közben ugyanúgy gondolkodni mint magyarul. Az angol és a magyar írásaim olyanok mintha két külön ember írta volna őket.


Szerintem olvass sokat németül, sajátítsd el a nyelvet minél mélyebb szinten és legyél nagyon türelmes magaddal. Amíg nem érzed úgy hogy zsigerből jön, addig tekintsd csak játéknak, kísérletezésnek az idegen nyelvű írást, és írj mellette magyarul is.


Sok sikert! Jó tanulást!

2020. júl. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!