Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itolcnál hogyan megy a szóbeli...

Itolcnál hogyan megy a szóbeli rész az online nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem augusztus 24-i angol középfokú online nyelvvizsgára, és egy kicsit aggaszt a szóbeli rész. Elvileg tudok ilyen szinten, talán a felsőfok alja is meglenne, de szóban nem gyakoroltam egyáltalán az elmúlt 10 évben. Írásban használom az angolt napi szinten, illetve filmeket nézek, zenét hallgatok, tudományos előadásokat nézek, stb. Nem teljesen világos, hogy hogyan zajlik az online nyelvvizsga, és hogy milyen segédeszközöket lehet használni, ha lehet egyáltalán. Be is kell kameráznom magam, vagy elég egy mikrofon és egy fejhallgató? Ha nem kell kamera, akkor pl jegyzeteket simán lehetne használni és szinte csak felolvasás lenne az egész. Elég fura és nehezen hihető ez így, mert annak idején a Rigó utcai német középfokúnál rendesen el kellett beszélgetni a vizsgáztatókkal...

2020. júl. 25. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kell kamera és mikrofon is. A fejhallgató nem kötelező, én pl. nem használtam.

A technikai feltételeket megtalálod a vizsgaszabályzatukban.

Szóbeli előtt is, a kamerával fotót kell készítened az igazolványaidról + magadról. Meg képernyőteszt (képernyőfelbontás), sebességteszt lesz.

Jegyzetpapírt használhatsz, de a vizsga előtt és a végén is meg kell mutatnod a kamerának.

Az első egy monológ, aminél látod a képet és a feladat szövegét, utána továbblépsz és már látod a 4 irányítási szempontot és azonnal indul az 1 perces visszaszámlálás. 3 percet kell beszélni Következetesen.

Utána párbeszédek következnek, elindítod a felvételt, 2x meghallgathatod, te indítod a rögzítést. Max. 1 percig válaszolhatsz 1 kérdésre.

Az egyiknél csak egy hangot hallasz, a másiknál videón nézel két embert. Az elsőnél az egyik. A 2. kérdésnél a másik beszél. Erre is max. 1 perc van. Kb. 6 kérdés van.

Igen, és akár fel is olvashatod. Mert, hangfájlokban fogják megkapni, ott nem látják, hogy olvasod vagy nem, ezért objektív.

Viszont vigyázz 40 perc van, de nagyon hamar elmegy. Főleg, ha sokat írsz, sokat gondolkodsz és sokat használod a szótárt, meg már nehéz koncentrálni a végén.

Szerintem itt az a legfőbb előny, hogyha a speaking a gyengéd, akkor itt van időd átgondolni, nem kell rögtön beszélni.

Van egy kb. 55 perces szünet az írásbeli és szóbeli között, de még, így is nagyon fárasztó a koncentráció.

Majd kapni fogsz emailt, abban mindent leírnak és a szoftvert telepíteni a vizsga előtt, úgyhogy tesztelnj lehet a technikai feltételeket időben.

2020. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a sima es elfogadotabb is
2020. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem feltétlen a szóbeli improvizációval lenne baj, bár az sem egyszerű, hanem azzal, hogy a kiejtés miatt elakadok, mert nem tudom hogy ejtenek egy-egy szót és két vagy háromféle lehetőség is eszembe jut. Szóval egy kicsit túl aktív az agyam ezen a téren. Gyakorolni kell, akkor talán simábban fog menni. Van amerikai ismerősöm, majd talán vele beszélgetek, ha lesz ideje. Ha nem, akkor hangosan felolvasok szövegeket, szerintem az is segít. Voltam már sok vizsgán egyetem alatt, nem szoktam elfáradni tőle, inkább az első pár percben van az, hogy dolgozik az adrenalin, aztán nem tudok úgy koncentrálni, utána elég hamar belerázódok. Sőt egy idő után stressz helyett inkább pozitív élmény szokott lenni, mert végre megmutathatom, hogy mit tudok, és nem csak az van, hogy a tanár előad. Tétje valamennyi van ennek a vizsgának is, de ha nem sikerül az sem egy tragédia.
2020. júl. 27. 16:17
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

A kiejtés miatt ne stresszelj.

Nekem pl. annyiféle angol tanárom volt már, hogy a végére belezavarodtam. Szinte mindegyik másképpen beszélt.. Most akkor melyik a helyes kiejtés?

Nyilván egy angol anyanyelvű beszél a legszebben, de ott is sok akcentus van. Attól függ, hol él. Meg a turisták is ott vannak, ők is olyan furcsa akcentust tudnak használni. Többféle kiejtést hallani egyszerre.... nagyon zavaró.

Ajánlom a brit, amerikai vloggereket.

2020. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre, amikor angolul beszélgetek, hogy amikor magyar akcentussal csinálom, akkor sokkal kevesebbet kérdeznek vissza, mint amikor próbálkozok a helyes kiejtéssel. Talán a legegyszerűbb ledarálni ahogy esik úgy puffan alapon, aztán jobban díjazzák, hogy nem akadozva beszélek, mint amennyi levonást kapok a rossz kiejtésre.
2020. júl. 28. 00:46
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én június 24.-én vizsgáztam, a szóbeli résznél a monológot (3 perc) leírtam egy lapra és szinte csak felolvastam a felvétel elindítása után. A párbeszéd része egyszerű volt az simán ment papír nélkül is, de ha akarsz ott is jegyzetelhetsz nyugodtan. Két dologra figyelj:

1. A monológ résznél ne indítsd el a feladatot ha jegyzetelni akarsz. Amíg nem indítod el magát a témát látod csak, az irányító 3-4 szempontot amit bele kell foglalni azt nem, de ezek a témából következtetve elég egyértelműek. Ha elindítot látod a szempontokat, de akkor már csak 1 perced van és automatikusan indul a felvétel. Ha kihagytál valamit itt még pótolhatod.

2. Mindig figyeld az időt, mert abból én is majdnem kifutottam és a végére már csak 10-15 mp-s válaszokra volt időm.


A próbavizsgán ugyan azt fogod végigcsinálni, mint később élesben. A beépített szótárat bátran használd bárhol.

A feladatok nem nehezek, a szóbeli témák is elég sokszor használt mindennapi témák voltak. A kiejtésen ne görcsölj egyátlán és azon se ha egyszer kétszer esetleg elakadsz. Ez egy középfokú vizsga, nem várnak el anyanyelvi szintet.

60%-ra kell teljesíteni, de ha valami rosszabbul sikerül kompenzáljak a többivel.

A vizsga után egy hét múlva láthatod az eredményt az oldalukon. A bizonyítványt pedig én az eredmény után (július 2.) kb 2-2,5 hét múlva kaptam meg emailben szkennelve, majd rá egy hétre hozta is a futár.

Sok sikert hozzá, nem lesz nehéz. Ha van még kérdésed nyugodtan írj privátban.

2020. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekem egy továbbképzéshez kell alapfokú, de csak középfokút találtam a a nyárra, és amúgy is inkább azt csináltam volna, mert hosszú távon többet érek vele, és árban nagyjából egyforma a kettő. Augusztus 24-én vizsgázok, és szeptember 12-én van a beiratkozás. Addigra kell valami papír a nyelvvizsgáról. Majd megbeszélem az ITOLC-al, hogy tudnak e valami gyorsított eljárást akár felárasan, mert enélkül nem tudok beiratkozni.


Majd csinálok még próba vizsgát az éles vizsgáig, és ismerkedek a rendszerrel. Van majdnem egy hónapom még. Köszönöm a segítséget!

2020. aug. 1. 04:14
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazolást kapsz a sikeres vizsgáról már az eredmény pillanatában. Ha azt elfogadják akkor nem kell a gyorsított eljárás.
2020. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jól írja a nyolcas. Az igazolás is ott lesz.

Már szeptember elsején kb. 22 órakor látod az eredményed az oldalukon, erről nem jön email.

Le kell mondanod a felülvizsgálatról, mégha sikeres is a vizsgád. Innentől kezdik el a bizonyítvány folyamatát. Ami eljut a központhoz min. 1 hét max. 2,5 hét alatt. Utána, pedig azonnal küldik neked. Elsőként e-mailben scannelve, majd postai úton.

2020. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy elfogadják e, de majd rákérdek. Igazából ha van valami gyorsított eljárás, és nem csillagászati összeg, akkor simán kifizetem. Kösz a tippet a felülvizsgálatról való lemondásról.
2020. aug. 2. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!