Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itolcnál hogyan megy a szóbeli...

Itolcnál hogyan megy a szóbeli rész az online nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem augusztus 24-i angol középfokú online nyelvvizsgára, és egy kicsit aggaszt a szóbeli rész. Elvileg tudok ilyen szinten, talán a felsőfok alja is meglenne, de szóban nem gyakoroltam egyáltalán az elmúlt 10 évben. Írásban használom az angolt napi szinten, illetve filmeket nézek, zenét hallgatok, tudományos előadásokat nézek, stb. Nem teljesen világos, hogy hogyan zajlik az online nyelvvizsga, és hogy milyen segédeszközöket lehet használni, ha lehet egyáltalán. Be is kell kameráznom magam, vagy elég egy mikrofon és egy fejhallgató? Ha nem kell kamera, akkor pl jegyzeteket simán lehetne használni és szinte csak felolvasás lenne az egész. Elég fura és nehezen hihető ez így, mert annak idején a Rigó utcai német középfokúnál rendesen el kellett beszélgetni a vizsgáztatókkal...

2020. júl. 25. 22:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, sikerült végül? Mik a tapasztalatok?


Mi ez a monológ téma? Ez a szóbeli nem túl tiszta nekem, bár próbát még nem csináltam. De mit jelent ez,h ogy monológ? Példát tudnátok mondani a különböző szóbeli dolgokra, amiket írtatok? Úgy jobban megérteném mit is kell csinálni és hogy menne-e nekem.

2020. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ja sikerült. A monológ annyi, hogy kapsz egy témát, megjelenik 4-5 szempont, amit említened kell, aztán azokról van 3 perced beszélni. Célszerű kitölteni az időt. Egy perced van felkészülni, vagy ha nem indítod el, akkor végtelen idő, de nem látod a szempontokat. Elvileg lehet egy papírt használni, de szerintem felesleges és meg is zavarhat, ha más szempontok szerint dolgozod ki, aztán elindítod, és van egy perced, hogy átírd. Én a végén eldobtam a papírt, és a szempontok szerint sorba mentem. Mindegyikhez mondtam plusz néhány mondatot azt kész. Így viszonylag egyszerű volt. Nem tudom mennyire pontozták le, érzésre az lett a legrosszabb a beszédkészségben, összesen meg 75% lett az a rész.
2020. szept. 8. 11:54
 13/17 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy gyorsított eljárás nincsen, tudnak egy igazolást adni, amit vagy elfogadnak vagy nem. Én most igazolással megyek beiratkozni 11-én, remélem nem lesz gond belőle.
2020. szept. 8. 11:55
 14/17 Eternalms válasza:

Sziasztok!

En is b2 re keszulok. Azt szeretnem kerdezni Toletek, hogy esetleg valamelyotoknek nincs meg pdf-ben a felkeszitokony 1. Es 2. resze? Eletmento lenne.

Koszonom a segitseget elore is!

2020. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14-es Veletlen törölted a mailt vagy miert? Vagy nem azt kaptuk meg? :/
2020. okt. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Eternalms válasza:

Sziasztok!

En azt szeretnem kerdezni, hogy adott vizsgaidopontban mindenki ugyanazt a temat kapja szobelin? Igy ossze tudnak hasonlitani mindenkit az adott vizsgan?

2020. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, hogy igen. Volt egy srác, akivel egy napon csináltam, és ő ugyanazt kapta.
2020. okt. 22. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!