Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanácsoltok, hogyan...

Mit tanácsoltok, hogyan tanuljak, illetve ismételjek nyelvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Erasmusra és jelenleg olasz nyelvet tanulok (alap szintnél járok. Egyszerű múlt, jelen, jövő; névmás), de tanulni angol nyelven fogok és már 2 éve nem használtam a nyelvet.

Milyen egyszerű szokásokat, feladatokat ajánlanátok?


2020. aug. 22. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az olvasàst ajànlom főleg. Javul a szókincsed, a nyelvtanod, de leginkàbb azért javaslom mert ha hozzàszoksz könnyebb lesz a kinti anyagot is megtanulni. (Tapasztalat.) Emellett merülj el a nyelvben, nézz sorozatokat, filmeket, hallgass ràdiót, hangoskönyvet.
2020. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy lehet érdemes? Egyik nap csak angollal, másik nap csak olasszal foglalkozzak?
2020. aug. 22. 23:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, attól függ melyik a fontosabb. Én pl. olasszal sokkal többet foglalkozom mert nekem az a fontosabb (olvasok csak, feladatokat nem nagyon csinàlok) angollal meg csak 2-3 nap a héten. Szerintem ha te angolul akarsz kint tanulni akkor azzal foglalkozz többet az olasz pedig úgyis javulni fog ha Olaszorszàgba mész. De persze lehet egyik nap ez màsik nap az. Ezt neked kell kitapasztalni. De tényleg fontos az olvasàs, mert ha odaadnak könyveket hogy tanuld meg, sokkal nehezebb ha még olvasni se olvastál az adott nyelven.
2020. aug. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!