Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiköltöztem Ausztriába és...

Kiköltöztem Ausztriába és keverem a nyelvet?

Figyelt kérdés

8 évig emelt németet tanultam általánosban de azóta jó pár év eltelt és beszélni nem tudok sajnos. Mikor kijöttem akkor meg sem értettem mit mondanak csak pár szót. Azóta eltelt 2 hónap és már elkezdtem beszélni is valmennyire viszont a problémám az,hogy angolul ezerszer jobban beszélek, és megismerkedtem egy emberrel akivel csak angolul beszélünk viszont mostanában bele-bele csúszik egy egy német szó is nálam ami halálosan idegesít mert összezavar teljesen abban amit mondani akarok. Mi lesz szerintetek? Elkene felejtenem teljesen az angolt,hogy megtanulhassam a németet? Jövő hónaptól kurzusra fogok járni itt kint. Szerintetek az segít vagy ront ezen?


24/L


2020. aug. 24. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg beszélj angolul!
2020. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ausztriában...sok értelme van :) Nem

Igazán beszélnek itt angolul.

2020. aug. 24. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj amiatt, hogy most kevered. Csak beszélj bátran, fejezd ki magad, ahogy tudod. 2 hónap még nem túl sok idő, de hamarosan rá fog állni az agyad, a gondolkodásod angolra és németre egyaránt.
2020. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

EZ csak kezdeti probléma.

Én német területen élek, a mindennapokban németül beszélek. Amikor az angolt is kezdtem használni, eleinte rengetegszer becsúszott jópár német szó, meg fordítva is.

Egy idö után megszünt a gond, ez csak gyakorlat kérdése.

2020. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, majd ha elég erős lesz a némettudásod, és nem szorul többé más nyelveid szókincsére, nem vált át... nekem is hasonló, csak én hiába beszélek álmomból felkeltve is németül, most hogy nyelvvizsgára készülök franciából, jön szintre az új nyelv, és ha pl. mögöttem a metrón valaki franciául beszél, alig tudom folytatni a beszélgetést a mellettem ülő osztrák lánnyal németül... de tényleg, adj időt magadnak, majd leválnak egymástól idővel.
2020. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Azt hittem, hogy sz angol csuszik be a nemetbe.

A magyar, sz anyanyelved, amit folyekonyan beszelsz, sz nem csuszik bele a nemetbe vagy az angolba? Erdekes.

2020. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mert nem hasznalom a magyart. Majdnemhogy semennyire, legalabbis izt kint. Egesz nap csak nemetet hallok, aztan ha ismerosommel talalkozom akkor meg angolt.
2020. aug. 25. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
az anyanyelvét a legtöbb ember le tudja választani, könnyebben mint a többit egymástól. bár adott témákról meg pl nem tudok magyarul beszélni, mert kint kezdtem dolgozni először életemben, tehát a munkakeresés kifejezései nincsenek meg magyarul :D
2020. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!