Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvből felmentés ?

Nyelvből felmentés ?

Figyelt kérdés
10 második felébe mentem át gimibe és ott ugye 2 nyelvet kell tanulni angol alap és még eggyet én a németet választottam ( elötte még soha nem tanultam németet ) akkor még jó is volt nagyjából és jött a digitális oktatás és ezáltal nagyon nem tanultam meg németül, és most jött egy új tanár és sokkal szigorúbban kéri a németet amikor még az előző tanár se tanította meg annyira az alapokat, semmit nemtudok németük és nagyon nehezen tudok csak pár szót is megjegyezni és hogy itt a másodlagos nyelvre kérhetek felmentést osztályzás alól ? Matekból is van ilyen papírom hogy számológép, több idő. Mert nagyon nem megy a német.
2020. szept. 14. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fejlesztős tanár tudja legjobban elmondani. Én 5. éve vagyok felmentve idegennyelvből középsuliban, de ez szó szerint minden idegennyelv órára vonatkozik ami nem szakmais(pl szakmai angol). Emellett hiába van papírod matekból, mert az a diszkalkulia miatt van. A nyelvi felmentést 99%-ban diszlexiásoknak vagy valami fogyatékossággal élőknek (pl enyhe értelmifogyatékosok) adják. Nem bántásból, de ha az egyiket megtudtad tanulni akkor nem fogják elhinni, hogy a másik nem megy. Valamint a felmentés nem játék. Nem úgy működik, hogy oda megy az illető én ezt és ezt kérem, de ezt hagyják bent.


Próbálj meg a tanárral beszélni és/vagy kérj plusz órát is(iskolában a tanártól, egy osztálytárstól, esetleg magántanártól).

2020. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!