Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Középiskolás vagyok, jelenleg 2 nyelvet tanulok. Az egyikből van nyelvvizsgám (B2 szintű), viszont nagyon nagy problémám van a szótanulással mindkét nyelvből. A nyelvtani részeket viszonylag könnyen megértem, és beszélni is elég jól tudok, de a szavak tanulása egyszerűen nem megy. Már mindent megpróbáltam: magamban olvasni, hangosan mondani, zenére tanulni stb. de nem megy. Szeretném bővíteni a szókincsemet, mert nagyon indokolt lenne, de lassan már rá se tudom venni magam, mert egy folyamatos stressz van rajtam emiatt. Valakinek volt már hasonló? Vagy van tapasztalata a témában és tudna tanácsot adni? Előre is köszönöm!

2020. okt. 6. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatsz szókártyákat készíteni magadnak, és úgy memorizálni a szavakat. Az is lehet, hogy te inkább az a típus vagy, aki hallás után könnyebben tanul. Ebben az esetben próbálj meg angol nyelvű fimeket, videókat nézni, vagy mondd fel magadnak hangrögzítőre a szavakat, és utána játsszd le a felvételt.

Nekem csak ennyi tippem van szótanuláshoz, de mindenesetre remélem, segítettem valamennyit :)

2020. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajánlom az Anki nevű alkalmazást. Én úgy tanulom az angol szavakat hogy az angol szótárba megnézem az angol jelentésüket, írok hozzá példamondatot, és ha találok akkor magyar jelentést is. Ezeket bemásolom az Ankiba, vagy a füzetbe leírom. Nekem ez a módszer nagyon sokat segített, napi 10-15 szót sikerül így elsajátítanom (ha van időm suli mellett) A legfontosabb az ismétlés, a szó rendszeres használata. Próbáld meg napközben felidézni a korábban tanultakat. Régebben szókártyákat használtam, ez sem egy rossz módszer.

Remélem segítettem. Sok erőt is kitartást kívánok a tanuláshoz!

2020. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!