Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy olaszt tanuljak?

Spanyolt vagy olaszt tanuljak?

Figyelt kérdés
Az iskolámban jövőre lehetet választani még egy nyelvet és ez a kettő közül szeretnék választani. Biztos latintudással rendelkezek. Melyiknek lenne több értelme? Nyelvvizsgázni valószínűleg nem fogok, mivel angolból és németből is van felsőfokúm, így ez csak amolyan plusz lenne.
2020. okt. 14. 18:32
 1/6 A kérdező kommentje:
A francia is szóba jöhet.
2020. okt. 14. 18:33
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
legyen a francia svajcba jo allasok vannak
2020. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
A francia a leghasznosabb. Ezt követi Európában az olasz, és hát a spanyol leginkább Amerikában hasznos.
2020. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint, én franciát javaslom, ugyanis Svájcban egyik hivatalos nyelv.

Remélem stilizálva megfelel kedves lepontozo

itt van benne jo pár átviteli müvelet igaz magyarol magyara forditok de itt nem árt

2020. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Olaszul tanulj, nagyon sok az álláslehetőség ahol szükséges vagy nagy előny az olasz nyelvtudás. A profession.hu tele van vele.

Olaszország fontos gazdasági partnerünk, nagy az áruforgalom a 2 ország között.


Mindenki a franciát támogatja... Én első éven elkezdtem az egyetemen, és...talán életem legrosszabb befektetése volt. 1.5 év után se mentem semmire, számomra nehéz. A gazdasági hasznát látom is és nem is, de nem egyértelmű. Gyönyörű nyelv, ha csak hobbinak akarsz nyelvet tanulni, hajrá.


C1 Angol és C1 Kínai a nyelvismeretem egyébként.

2020. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a franciát javaslom, hogy alapszinten tanuld meg, mrrt jól jön a másik két nyelv mellé. Olaszt és spanyolt csak akkor, ha legalább középfokig vinnéd őket. Az utóbbi két nyelv egyébként könnyebb.
2020. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!