Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ennyire igazságtalan...

Tényleg ennyire igazságtalan a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy mennyire nehéz meg mindenki megbukik, valaki meg azt mondja, hogy teljesen fair.


Szeretném tudni, hogy ezek nagyrészt olyan emberek, akik egyetemen is utolsó napokban kezdenek tanulni és rontják az egyetem hírnevét azzal az indokkal, hogy "teljesíthetetlen" vagy pedig tényleg ez a valóság.


2020. okt. 16. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Valóban szar.

Én múltkor bemásoltam ide egy feladatot, a sok nagyokos össze-vissza beszélt.

Ennyit erről, de tudok nem egy jópofa sztorit, ahol külföldön ötösre érettségiző sajnos megbukott a középfokú nyelvvizsgán:D



Végül megkapta, de csak az érettségi miatt meg mert leégett a pofájukról a bőr.

2020. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát én holnap megyek, majd mesélhetek ha szeretnéd xd
2020. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Amikor tudtam a nyelvet rendesen, mindig átmentem. Amikor nem tudtam, akkor nem. 6x vizsgáztam 4 papírom van, szóval tapasztaltam mindent. Tudni kell és akkor nincs gond. 60%os tudással nem kell meglepődni, ha ott helyben nem éred el a 60at. 80nal átmész akármikor. Tanulj!
2020. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a szóbeli elsőre meglett, és csak annyit “tanultam” rám, amennyi az angol nyelvű filmekből/sorozatokból rám ragadt.


Írásbelire amikor először meg másodszor mentem, viszonylag sokat tanultam, és nem lett meg, az egyik 56%os lett, a másik pedig 59,valahány % lett.

A harmadik alkalommal semmit sem tanultam, csak átnéztem pár kifejezést, az pedig 80%kal lett meg.

A mai napig nem értem, hogy min múlhatott, de egyáltalán nem mondanám a nyelvvizsgát egy teljesíthetetlen akadálynak.

2020. okt. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
A nyelvvizsga egy vizsga teljesen mindegy, hogy a nyelvet mennyire ismered, ha nem készülsz fel az adott vizsga feladattípusaiból, nem gyakorlod be a mintafeladatokat, akkor nehéz dolgod lesz (ezért tud egy anyanyelvi beszélő is megbukni egy nyelvvizsgán).
2020. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem elsőre meglett,mindkettő összesen 91%al.

Persze tudok olyanról is akinek csak sokadjára lett meg.

Készülj fel becsületesen,ruházz be egy nyelvvizsgás könyvre,ne hamarkodd el a készülést,nem kell sietni. Gyakorold a feladatokat,csinálj hallásértéseket is,fejleszd a beszédet.

Így van a legnagyobb esélyed arra,hogy jól sikerüljön.

2020. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség. Én soha nem voltam jó nyelvekből, nagyon nehezen ment a tanulás, a szóbeli kommunikáció... Ráadásul anno, mikor vizsgáztam, egyetlen időpontot találtam, ami még időben lett volna a papír leadásához, azt is az egyik nehezebbnek mondott vizsgaközpontban. És elsőre meglett a nyelvvizsgám, igaz, 70%-al...


Szóval szerintem ez hülyeség. Nekem is buktak meg ismerőseim, de inkább a figyelmetlenségeik miatt... Ha résen vagy, akkor meg tudod csinálni. Én akkor talán a negyedik éve tanultam angolt, azt is gagyi középiskolában, tehát nem volt hatalmas múltam benne.

2020. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na tegnap megvolt a nyelvvizsga, reménykedek hogy átmegyek, most hogy visszagondolok a szóbelire van hogy kicsit rossz érzésem támad, de remélem meglesz az is.
2020. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!