Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb, leghallg...

Melyik a legkönnyebb, leghallgatóbarátabb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, kinek mi... De mégis, hova érdemes, vagy mit kerüljek el nagy ívben?


Eredetileg a Pannonra gondoltam, de ott nyáron nincs időpont, nekem meg a május közepe - június lenne a legideálisabb.

Amin vacilálok: Ixam, Euroexam, Itolc. De a többiről is várom a véleményeket.

Csak tantermi.


Előnyök/hátrányok, minden érdekel. Köszönöm.



2021. febr. 9. 22:50
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
83%
Na kérdező, és mások: Pont ezeket a kérdéseket feltéve jön elő az, hogy mennyire értelmetlen a nyelvvizsga és mennyire nem a nyelvet tanítja meg, hanem azt, hogy egy vizsgára felkészülj céltudatosan ... aztán, ahogy kijössz felejtessz mindent. Érdekes módon semmilyen más országban nincs ilyen, hanem helyette normális oktatás zajlik.
2021. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

#11: Teljes mértékben egyetértek. De ahhoz, hogy a diplomámat megkapjam, sajnos erre van szükség, és nem elég, hogy a megrendelőkkel meg a vevővel tudok kommunikálni a szakmai témában.


És ahogy a nyelvvizsga amnesztiáról szóló kérdéseket is olvasom, sokan abszolút így állnak hozzá, hogy csak akkor lehetek jó szakember, ha van nyelvvizsgám. Tehát nem az a fontos, hogy szakmai szókincsem legyen, hanem tudjak beszélni a művészetekről, ki tudjak egészíteni mondatokat, és memorizálni tudjam a hallott szöveget (az ilyen feladatok nekem sokszor magyarul is problémát jelentenek, a meetingeken is folyton jegyzetelek).


De most ezzel meg kell küzdenem.

2021. febr. 10. 17:35
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogyha már most elengedettek 100 ezer embernek nyelvvizsgát és odaadták a diplomát akkor úgy lenne igazságos, ha el is törölnék végre, mert halál felesleges. A kormány nem érti meg, hogy a nyelvvizsga != nyelvtudás. Mondjuk jönnek majd az emberek mindjárt 3.2.1... akik elkezdik mondani, hogy de ha tudsz angolul akkor lerakod a nyelvizsgát könnyedén. :D. Hát megbocsáss, de amikor odanyomnak egy témát a gyereknevelésről és kezdj el róla beszélni akkor még magyarul se tudnék mit mondani, meg ilyen idióta dolgokat ... akkor legalább szakmai nyelvvizsga legyen kötelező, hiszen annak van értelme, másrészt pl egy óvodapedagógusnak, ha nem ilyen német vagy román szakon van akkor halál felesleges nyelvvizsgáznia - ha kell neki a nyelv akkor majd tanulja önmagától, ahogyan ha egy cég elvárja akkor tanulja. 10 éve dolgozom itthon egy középvállalkozásba webfejlesztőként. Soha se kellett angolul beszélnem senkivel. Szakmai szövegeket olvasok és ennyi, de azt még nyelvvizsga nélkül is megérteném. :D - sőt szerintem már át sem mennék a nyelvvizsgán - rengeteget szívtam vele így is régebben, de tök felesleges volt, mert ha vártam volna most én is megkaptam volna ingyen, így a sok magtanár, a több vizsgaalkalom nem lett volna pénzkidobás...mert az..pénzkidobás..
2021. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#13: Erről beszélek én is. A vevővel kommunikálok angolul, a beszállítókkal szintén.

De nem a művészetről, vagy gyereknevelésről, vagy egészségről, ilyen irányú szókincsem nincs. De enélkül nem lehetek gépészmérnök...


Vagy a magnó hallgatás, amit az előbb is említettem. Ott ülök egy meetingen, tudom, mi az, ami rám tartozik, azt jegyzetelem. De a nyelvvizsgán nem tudom, az elhangzottakról mi az, amire szükségem lesz. Tehát hiába értem meg, nem elég, ha nem emlékszem rá.


Szóval főleg az ilyen szempontok alapján érdekel, hogy melyik a legkönnyebb...

2021. febr. 10. 17:53
 15/32 anonim ***** válasza:
55%
:) Viktor még eltörölheti 22-ig a nyelvvizsgát ezzel szavazatokat szerezve, mert eléggé csökken a népszerűségük. Szóval még legyen benned remény. :D
2021. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
67%
Egyik ismerősömnek alapfokú nyelvvizsgát kellett csak leraknia. Elment pestre valamilyen dolgokra, felmérésre ... és eljátszotta a hülyét, rosszul oldott meg dolgokat, aztán a közép alól felmentést kapott. :D Egy másik ismerősöm meg teljesen felmentést kapott így nyelvvizsga nélkül kapták meg a diplomát. Esetleg ilyeneket ki lehet játszani még legvégsőbb esetben vagy utána nézni.... De amúgy online nyelvvizsgán könnyű a csalás. Egy kis füllhalgató kell az egyik füledbe, képernyő megosztás mással..úgyhogy a tálcáról elrejted a futó programot ... (A vizsgáztatók úgyse látják, hogy a háttérbe mi fut), aztán súgnak neked a megoldásokkal és még a szöveges résznél is tudnak... Én simán bejátszanám ezt online.
2021. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
55%
"l és még a szóbeli résznél is tudnak. *** [hiszen, amit mond azt mondod utána...]
2021. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Valamelyik nap az egyik miniszter megmondta, hogy ez fontos, nem törlik el.


Csak nem értem, miért ez a fontos? Miért nem az, hogy azt tudjam, ami a szakmámhoz kell? Azt meg is érteném. De most tanulok egy csomó olyat, amire utána nem lesz szükségem, kifizetek érte 35 ezer forintot (mert ugye nem mindenki kapja vissza), gyakorlatilag csak azért, hogy megkapjam a diplomámat.


Azoknak, akik azt mondják ilyenkor, hogy ezt tudtam, amikor jelentkeztem: igen, de attól még bosszanthat, nem?

2021. febr. 10. 18:03
 19/32 A kérdező kommentje:

16: Nálam az online kilőve sajnos. Na meg soha nem tudtam puskázni. :/

Alapfokú német nyelvvizsgám van, de ezeréves. Na meg már ezeket a vizsgálatokat is szigorították. Mindenesetre nem hinné el senki, hogy nem tudok nyelvet tanulni, miután németből az alapfokú megvan.


Nem kihúzni akarom magam alóla, csak a legegyszerűbb megoldást keresem. Ahol a legnormálisabb feladattípusok vannak, ahol a legkönnyebben meg lehet szerezni a bizonyítványt, és nem az számít, tudok-e három percig beszélni az időjárásról, vagy a költészetről...

2021. febr. 10. 18:09
 20/32 anonim ***** válasza:
55%
És annak a miniszternek aki mondta, mondjuk nem tudom ki volt, de a parlamentben ülők többségének nincs nyelvvizsgája, hiszen amikor ők diplomáztak még nem volt kötelező. Szüleimnek se kellett.
2021. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!