Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb, leghallg...

Melyik a legkönnyebb, leghallgatóbarátabb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, kinek mi... De mégis, hova érdemes, vagy mit kerüljek el nagy ívben?


Eredetileg a Pannonra gondoltam, de ott nyáron nincs időpont, nekem meg a május közepe - június lenne a legideálisabb.

Amin vacilálok: Ixam, Euroexam, Itolc. De a többiről is várom a véleményeket.

Csak tantermi.


Előnyök/hátrányok, minden érdekel. Köszönöm.



2021. febr. 9. 22:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Orbán Viktor is csak annyira tud angolul, hogy amit előtte megfogalmaznak neki gyorsan benyalja, de amúgy katasztrófális ahogy beszél. Szerintem ráférne egy felsőfokú nyelvvizsga, ha már miniszter. :D "Bocsánat, ha már van neki és most tévedek - de akkor viszont nem hiszem, hogy túlságosan szigorúak lettek volna a nyelvvizsgán :D" - ahogy a vejének a szakdolgozat védése is 2 perc volt :DDD.


Az EU parlamentben sem angolul beszél a kedves vezetőnk, hanem magyarul és mindenkinek megy a fülébe a tolmácsolás. :D Mutathatna példát...., ha már annyira fontos...

2021. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

#20:

[link]


Anno azt vártam, betöltsem a negyvenet, mert amikor bevezették, a negyven felettieknek sem kellett. Előtte pár hónappal törölték el.


Most is csak fél éven múlt, most államvizsgáztam januárban. Én még oroszt tanultam. Levelezőn érettségiztem, ott nem volt nyelv. Tisztában vagyok vele, hogy én vállaltam, ezzel nincs is bajom.


Csak továbbra is keresem a legkönnyebben letehető nyelvvizsgát. És mindenképpen angol. Az oroszt meg a németet lényegében elfelejtettem, az angol meg a munkám része. Csak a szókincsemet kell jelentősen bővítenék, meg a feladattípusokat begyakorolnom.

2021. febr. 10. 18:20
 23/32 anonim ***** válasza:
köszi, hogy küldted alá is írom a petíciót nekik. :)
2021. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Bírom mikor azt hozza indoknak, hogy van online nyelvvizsga. Tavasszal is volt szóval felesleges volt odaadni anélkül bárkinek is. :). Arra hivatkoztak, hogy a gazdaság újraindításához szükség lesz a diplomásokra, hogy állst tudjanak találni a szakmájukba. Aki olyan szakot végzett az diploma nélkül is állást talál, mert a munkáltatót csak az érdekli, hogy végeztél-e vagy sem.
2021. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
#24: Főleg, hogy az online nyelvvizsgával vannak olyan technikai feltételei, aminek nem mindenki felel meg.
2021. febr. 10. 19:09
 26/32 anonim ***** válasza:
Szia! Őszinte leszek, lusta voltam elolvasni az összes engem megelőző válaszoló válaszát, szóval talán már írta az origót valamelyikük. Ha mégsem, hát akkor mondanám én:) Ne ijesszen meg, hogy kétnyelvű, mert őszintén, könnyebb nyelvvizsgát nem találsz. Én sem vagyok jó fordításban de azzal szerintem akárki boldogulna, talán még felkészülés nélkül is.
2021. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs szókincsed, de értelmes vagy és tudsz rendesen magyarul, írásban a legkönnyebb az Origó. Szóbeliből pedig az Itolc.
2021. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Ha nincs szókincsed, de értelmes vagy és tudsz rendesen magyarul..."


Ezt hogy érted kedves utolsó hozzászóló?


Én is szeretnék Origo nyelvvizsgára menni, ezért érdekel.

2021. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Fordítási, illetve értelmezési feladatok vannak, és végig használhatsz szótárat.
2021. febr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mindenhol használhatsz szótárat. Valahol digitális szótár is van, ha online csinálod. Azzal sokkal gyorsabb. Mindent kitudsz nézni legálisan.
2021. febr. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!