Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném angol...

Hogyan fejleszthetném angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Nincs nyelvvizsgám, viszont elég jól olvasok és értek angolul.

Interneten kevés akár ritkább szó jön szembe velem, amit ne ismernék, ha ilyennel találkozom megtanulom hamar, hiszen mondatbafoglalva látom.


Angol nyelvű videósokat nézek, sokszor, mikor hallgatom észre se veszem, hogy basszus ez nem magyar, hiszen értek minden szófordulatot, már a közmondásokat, szólásokat is, ami ugye nem szószerint fordítandó.


DE!


Beszélni sosem beszéltem, a kiejtésem szörnyű.

Nem csak a kiejtésem, de a bátorságom sincs ott, hogy egyáltalán meg merjek szólalni, pedig körülöttem vannak, akik kevésbé értenek, és képesek olyan mondatszerkezetekkel odaállni, hogy fú mondom... Lehet azt hiszi jól mondja?

Mégis fejlődik.


Én is fejlődöm ugyan, hiszen érteni és olvasni, mintha mindig is angolul olvastam volna/ mintha mindig angol adást hallgattam volna kb

Deee beszélni.


Sokszor fejben simán megvan, hogy én erre inkább ezt azt amazt mondtam volna, de mikor egy mondatot össze kell raknom, nem jön semmi!

Persze részegen haverokkal meg perfektbe toljuk a baromságokat, de bizonyos helyzetekben a nevem elfelejtem, egyébként ez jellemző rám egyéb tekintetben is, hogy kellemetlenül érzem magam tök okés szitukban is, pl boltban stb

Szóval ez a gátlásosság még nehezebbé teszi a kommunikációt.


De a kiejtésem szeretném fejleszteni, esetleg az írásom is, hogy reagálhassak másokra.


Vannak olyan programok, amik elbeszélgetnek velem?

Emberekkel nem igazán merek.

Talán levelezni...


Vagy tudnátok ajánlani beszédfejlesztő programot?


Mert nem mondhatom ki, hogy tudok angolul, ameddig beszélni nem tudok, hiába értek meg mindent... ha néma vagyok xD


Nem feltétlenül nyelvvizsgához szeretném fejleszteni az angolom, ugyanis láttam már olyan embert, akinek volt nyelvvizsgája, de nem sokra ment vele... szerintem a papírnál többet ér a biztos tudás.


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2021. márc. 29. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Egy segít, ha túllépsz a félelmeiden és beszélni kezdesz emberekkel. Ami gyakorlatilag egy csettintés kérdése. Elhatározod, aztán kifelé nem nyígsz, és teszed. Nálam gátlásosabb muki nem volt. Ezért beiratkoztam tanfolyamra, és minden kérdésre jelentkeztem. Aztán egy idő múlva már nem fájt. :D
2021. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!