Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tudnék megtanul...

Milyen nyelvet tudnék megtanulni könnyen?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban jövök ide sírni a nyelvtanulás topikba, nézzétek el nekem, sajnos én nekem tanulási nehézségem van, képtelen vagyok tanulni, szerencsére felmentettek nyelvből így nem buktam meg érettségin. Viszont annyira jó lenne angolul értenem valamit, de nem megy, alap szavakat, pl maybe.. vagy naponta lefordítom, nem marad meg, képtelen vagyok megjegyezni. Kb. azokat a szavakat tudom amiket 11 évesen az első 5-10 angol órán megjegyeztem.


Szeretnék valami nyelven, megtanulni ami könnyű, és egy olyan mint én is meg tudja tanulni. Eszperantó? Lovári? Bármi, csak legyek magamra kicsit büszke, hogy "ezt tudom".


2021. máj. 1. 02:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha a magyar sikerült az angol is menni fog
2021. máj. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az az anyanyelvem..
2021. máj. 1. 02:24
 3/12 anonim válasza:
57%
Spanyol és olasz viszonylag könnyen tanulható.
2021. máj. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Ha valós idegrendszeri oka van a nyelvtanulási nehézségednek, akkor ezt a képességhiányodat el kell fogadnod, mint hogy szemüvegesből nem lesz vadászpilóta, kerekesszékesből síző.

Gyanítom, hogy nem ez a helyzet, csak nem kaptál megfelelő segítséget a tanuláshoz, és kényelmesebb volt engedni a "hátha ideigi oka van" feltevésnek. Sokat csesztettek miatta, és kialakult benned egy görcs.

Ha nem idegrendszeri a helyzet, akkor tegyél próbát az eszperantóval. Tagadhatatlan, hogy kevesen beszélik, de a nyelv rendkívül szabályos. Emiatt könnyen tanulható. A szókincse a francia, angol, spanyol, német keveréke, emiatt egy újlatin vagy germán nyelv későbbi elsajátítását megkönnyíti. És mivel eddig nem tanultad, nem csesztettek vele, nincs benned görcs ezzel szemben.

Ha az eszperantót sikerül tanulnod, akkor nincs igazi oka a nyelvtanulási felmentésednek, és akkor továbbléphetsz.

Ha ezután nyelvet akarsz tanulni, akkor az angollal KELL kezdeni, mert ez a lingua franca, és a te meg az életedben ez nem lesz lecserélve a kínaira.

2021. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Angol, német, francia, stb. Olyan nyelv, amivel sokat érintkezel. Én az angoltudásomat 90%ban onnan szereztem, hogy először csak magyar felirattal néztem sorozatot, angol hanggal. De kb 2 évig állandóan angol nyelvű, magyar feliratos sorozatot néztem, és csak azt. Utána néztem youtubeon nagyon egyszerű videókat, angol nyelven, angol felirattal. És egyre több mindent akartam megérteni, ami angolul volt, a sminkvideótól a receptig, és így szépen fejlődtem az évek alatt észrevétlenül. Most kb 6 éve érintkezek így folyamatosan angol szövegekkel, és mostanra már pl egyetemi szakirodalmat is olvastam angolul. (Nem mondom, óriási szótárazás ment ott, de attól még képes voltam felkészülni az órára és megírni a házit angol forrás alapján.)

Valójában az anyanyelvet is úgy tanulja meg az ember, folyamatosan hallja, és nagyon motivált megérteni, hogy mi a szöszt beszélnek hozzá. De az tény, hogy tényleg minél többet kell angol dolgokkal találkozni.

2021. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit. Mielőtt megvádolna valaki. Inkább ellenkezőleg, köszönöm a válaszokat.

Angol felirat meg angol nyelv hallása azt az érzést kelti, hogy sosem fogom érteni, mert nem értem a szót és ha nekem azt mondják, hogy "do you jerk" akkor én azt fogom gondolni, hogy jót jelent és lehet úgy is mutatkozok be.

2021. máj. 1. 11:52
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Látom a magyar se megy túl jól :)


Először nyilván angolul hallgatod a szöveget, és alatta olvasod a magyar feliratot. Ezt csinálod ÉVEKIG. Utána ha már rengeteg mindent tudsz, nézel angol nyelvű filmett, angol felirattal, és ha néhány szót nem értesz, vagy tovább nézed a sztorit, vagy gyorsan rákeresel.

2021. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem sajna. Én vagy 10 éve írok, elég sokat, töri témákról és még mindig van fönnakadás.
2021. máj. 1. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Első körben olyan nyelvbe kéne belevágnod (nem feltétlenül az angolba), ami tetszik, érdekel.


Hallgass zenéket azon a nyelven, a dalszövegekből meg fordítgass magadnak.

Olvass képregényt az adott nyelven (online biztos találsz).

Youtube-on keress nyelvleckéket.



Egyáltalán milyen nyelvek tetszenek?

2021. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Angol tetszik, mert valahogy jó, hogy sok ember beszéli, amúgy még talán a lengyel vagy a spanyol tetszik. Németet hallok akkor nevetek, olyan vicces nyelv, most a napokban volt egy német bácsi akit hallottam beszélni és rám jött a nevetés. Amikor tanulgattam akkor is ez volt. Meg a sch haaználat az kiakaszt.
2021. júl. 5. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!