Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelvek közül...

Az alábbi nyelvek közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eredetileg a szláv nyelvek érdekeltek, de nem akarok olyan országban élni, szóval nem hinném hogy megéri (max hobbi szinten) Bár az orosz talán még oké lenne, ha itt maradok magyarországon.


Ez után az északi nyelvek érdekelnek még, a Finnel már barátkoztam, és tetszik. A többiről nem tudok sokat de szerintem azok is érdekelnének.


Nem biztos, hogy a mandarin lekötne szóval ettől egy kicsit tartózkodom, de hallottam hogy manapság érdemes tudni kínaiul szóval megemlítem.


Ha arról van szó hogy hol élnék, akkor lehet finnt tanulnám, de érdekelnek mások tapasztalatai, illetve hogy mennyire lenne hasznos a többi nyelv (általában is, meg ha nem is költözök külföldre)


A nehézség nem gond, de azért szeretnék elfogadható időn belül magas szintre is eljutni benne.



2021. máj. 25. 16:22
A kérdező szavazást indított:
Orosz
Mandarin
Finn
Skandináv(abb) nyelvek
18 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondom, hogy azt tanuld, amihez kedved van, viszont picit tudok mondani pár dolgot azokról a nyelvekről, amelyekkel van/volt kapcsolatom.


Milyen nyelven beszélsz eddig? Feltételezem angolul tudsz. Ha ez igaz, akkor a skandináv nyelvek nagyon könnyen tanulhatóak. Kezdésnek mindenképpen a norvégot ajánlom, mert nyelvtanilag kb. semmiben sem különbözik az angoltól, csak a szavakat kell megtanulni és egymás után pakolni. Plusz előny, hogy a norvég érti a hallott dánt és az írott svédet, így ez belépőnyelv a másik kettőhöz.


A finn és az észt ugye finnugor nyelvek, ezért a nyelvtani fundamentumok hasonlóak a magyaréhoz, azonban szókincsben teljesen eltérnek. Szerintem nehezebb őket tanulni, mint a germán nyelveket.


Az orosz alapvetően egyszerű nyelv, a szláv nyelvek között meg főleg. Annyi, hogy az elején a cirill ABC-t kell készségszinten megtanulni. Előnye, hogy a többi szláv valamennyire érti az oroszt és fordítva.


Kínaiul sosem tanultam, de az ázsiai nyelvek (a türk nyelveket kivéve) nagyon különböznek logikájukban az összes többi nyelvtől, ezért nekünk azokat a legnehezebb megtanulni.

2021. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az orosznak van értelme ezek közül. Ha megtanulsz egy szláv nyelvet, egy csomó mindent megértesz a többiből is.


Szerintem szép a hangzása és könnyebb is, mint némelyik másik szláv nyelv.

2021. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!