Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős középiskolás és jelenleg rendelkezek egy felsőfokúval angolból és egy középfokúval németből (ebből egy hónap múlva megyek felsőzni).


Milyen nyelvet lenne még érdemes egyetem alatt tanulnom?

A francián gondolkodtam, mert úgy gondolom, hogy az angolon és a németen kívül ezzel mennék a legtöbbre és ezt tudnám a leginkább hasznosítani az életben, főleg, mivel ha a jelenlegi karrier-orientált jövőképeimre gondolok, akkor leginkább Magyarországon vagy legalábbis Európán belül képzelem el főként magam.

Viszont a francia nyelv nem igazán érdekel azon túl, hogy valószínűleg jól tudnám alkalmazni és félek, hogy nem tudnám úgy elsajátítani pont amiatt, hogy nincs meg a megfelelő motivációm.

A másik nyelv, a koreai pedig ennek az ellentéte, hiszen rendkívül érdekesnek találom, mert eltér az eddig általam tanult két indoeurópai nyelvtől és a kultúra is érdekel, viszont nem valószínű, hogy hasznosítani tudnám a későbbiekben.



2021. máj. 25. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben egy újlatin nyelvet választanék, de nem a franciát, hanem a spanyolt vagy az olaszt.
2021. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan ez volt a dilemma: angol és német után mi legyen a harmadik, amit érdemben is ki lehet használni?


1) OLASZ: Tetszett a hangzás, szerettem az olasz nyaralást, elvarázsolt mindig is az olasz/római kultúra.


2) FRANCIA: Vannak francia rokonok, könnyen elsajátítható, családon belül sokan beszélik anyanyelvi szinten.


3) OROSZ: Testvérem angol-francia-orosz nyelveken beszél és meglepő, de az orosz kell a legtöbbet neki az agrárszférában.


Végül a francia mellett döntöttem, mert azt láttam a leggyorsabbnak fejlesztés terén és a lehetőséget, ami mögötte van. :)

2021. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!