Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelv mennyi idő kb.?

Olasz nyelv mennyi idő kb.?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyi időbe telik minimum egy olasz alapfokú nyelvvizsga szintre eljutni (magántanárral)?

Illetve ha itthon szeretném elkezdeni tanulni milyen nyelvkönyvet érdemes venni?



2021. júl. 11. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

attól függ...


1. beszélsz más nyelvet már, van nyelvtanulási rutinod, elég időd, motivációd, nyelvérzéked, kitartásod?


2. egy év alatt simán, de nekem fél év is elég volt ehhez a szinthez, ám ez már a 3. nyelvem


3. alapfokot nem érdemes lerakni, semmire sem elég, akkor már középfok, nekem másfél év alatt meglett


4. Tschirner: olasz szókincs

Nyerges: Kis olasz nyelvtan

2021. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek az első válaszolóval (ment is a zöld!)


Ha önállóan akarsz nyelvet tanulni, akkor még jó lehet a PONS család nyelvtanfolyam kezdőknek c. csomagja. A “Kis olasz nyelvtan” nekem is megvan, nagyon hasznos könyv. Valamint még a Learn Italian with Lukrezia youtube csatornáját ajánlom nagyon.

2021. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Angol felsőfokúm van, felvételi plusz pont miatt lenne szükségem egy alapfokú nyelvvizsgára. Az olaszt régen “tanulgattam” itthon, tetszik a nyelv, a kultúra stb. Bár valahol azt olvastam, hogy a nyelvtan a némethez hasonlóan nem könnyű itt sem.

2021. júl. 12. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapfokú nyelvvizsgáért nem jár pluszpont.
2021. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!