Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni gimnáziumban...

Meg lehet tanulni gimnáziumban,5 év alatt spanyolul C2-es,azaz anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés
Spanyol tagozaton,egy előkészítő évvel (szóval egy "0. osztállyal") menne ez?

2021. aug. 14. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Plusz önszorgalommal igen, és ha van majdnem anyanyelviszintessel tàrsalogni.
2021. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
A C2 szerintem nem lett volna meg (szakos voltam, azóta is használom, és még mindig tidtam fejlődni) , de a C1 simán.
2021. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Kivéve, ha nyaranta kijársz.
2021. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Gimiben nem. Otthon az asztalnál, úgy hogy neten keresel anyanyelvi beszélgetőtársat, simán. Fele idő alatt is. A gimiben megtanítani ilyen szinten nem fognak, neked kell beletenned a plusz időt és energiát.
2021. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sok-sok önszorgalommal,otthoni tanulással gondoltam én is.

Meg egy spanyol anyanyelvűvel is beszélgetnék az interneten.


Ezt kifelejtettem.

2021. aug. 14. 11:10
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Akkor igen. Napi szinten gyakorolva, ha motivált vagy, akkor igen. De szinte együtt kell élned a nyelvvel. Minden kütyü spanyolra állítva, minden film, zene spanyol, beszélgetni napi szinten (ez megoldható online) és érdemes tanulótársakat is találnod, akikkel csak és kizárólag ilyen nyelven beszélsz. Napi 4-6 óra behatás már eredményes tud lenni. A C2-es szint nagyon kemény, felsőfokra eljutsz így 2 év alatt, de a C1 és C2 közötti különbség hatalmas, nem szabad alábecsülni (ez minden nyelven igaz).
2021. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Az előttem lévők már tökéletesen leírták, hogy ha mindent is spanyolul csinálsz, akkor meglehet. De nagyon fontos, hogy egy C2-es nyelvvizsgán olyan dolgokról is tudnod kell beszélni, amiről egyébként soha az életben nem beszélnél. Tehát már most készülj fel, hogy megeshet, hogy spanyolország külpolitikájáról kell majd spanyolul beszélned, amiről nyílván magyarul se tudnál.
2021. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Szerintem 5 év folyamatos spanyolozással már menni fog az ilyen témák is😄

Igazából a politikával nem is vagyok bajban,szeretek politizálni 😅

2021. aug. 14. 15:41
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Hát elég sok spanyol tagozatost ismerek a szakomon és, habár nem beszélnek rosszul, max egy erős B2 szinten vannak és ugyanúgy 5 évig tanulták. Az a baj, hogy a magyarországi spanyol oktatás szörnyű (középiskolákra reflektálva), a könyvek is borzalmasak. Én autodidakta módon tanultam meg a nyelvet, volt egy jó alapozó könyvem (Pons) és utána rögtön el kezdtem beszélgetni, ilyen szintre csakis az élő nyelv gyakorlásával lehet eljutni, viszont ez nem merül ki a beszédben, hisz, ahogy az előttem szóló válaszoló is mondta egy C2-es szinten tudó embernek szélesebb tudást igénylő témákról is tudnia kell értekezni, ezért én azt ajánlom, hogy fogyassz spanyol nyelvű médiát. Arról nem is beszélve, hogy megannyi emelkedettebb szót is ismerned kell, nyelvtani formulákat, amiket a Magyarországon tanult "tankönyvspanyolt" beszélők nem igazán ismernek. Egyébként ha jól tudom C2 vizsga (mivel a nyelvvizsgát is betagelted) spanyolból csak a Cervantes intézet szervezése alatt induló DELE vizsgákon van, én is arra készülök. Ha van valami specifikusabb kérdésed nyugodtan írj privátban is akár, folyékonyan beszélem a nyelvet és van bőven tapasztalatom a segédanyagok kiválasztásában az autodidakta tanulás és a korrepetálások miatt.
2021. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a résztletes választ😄

Tudom,hogy a hazai nyelvoktatás nincs a toppon és a tankönyvekkel sem lehet sokra menni (mármint a "hivatalos" tankönyvekkel).


Azzal is tisztaban vagyok,hogy államilag nem elismert a C2-es nyelvvizsga,nem akkreditált.

De mivel majd Spanyolországban szeretnék élni,egyetemre menni,ott szerintem már jóval többet érhet a C2-es nyelvvizsga. És ugye ha egyetemre megyek,ott a C2-es nyelvvizsgámat már biztosan nem fogásolhatják ki.😅

Én is mindenképp a Budapesti Cervantes Intézetben szeretném letenni a DELE-t,de ez ugye még egyáltalán nem aktuális,majd 4-5 év múlva lesz az😄


Biztos,hogy nem lesz egy sima meló,de sok-sok szorgalommal és tanulással meg lehet szerezni,de legrosszabb esetben is a C1-est leteszem.

2021. aug. 14. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!